КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
23 червня 2016 року 810/1721/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,
за участю секретаря судового засідання Радевича В.О.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Овостар" до Київської митниці ДФС про визнання незаконним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Овостар" з позовом до Київської митниці ДФС, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості від 25.11.2015 №125130005/2015/610135/2.
23 червня 2016 року у судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про надання часу для ознайомлення з поданими представником позивача доказами, а також, формування правової позиції у даній справі письмового пояснення з доказами на його обґрунтування, які б мали значення для повного, всебічного та обєктивного зясування обставин справи, адже, неврахування цих доказів може вплинути на законність судового рішення. У зв'язку з цим, просив зупинити провадження у справі.
Представник позивача не заперечив щодо клопотання представника відповідача.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку представників сторін, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною четвертою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини пятої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Положеннями частини другої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Частиною четвертою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі у разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, до терміну, встановленого судом.
Ураховуючи зазначене, беручи до уваги доводи клопотання представника відповідача, суд вважає, що подання доказів має значення для повного, всебічного та обєктивного зясування обставин справи, а також те, що неврахування цих доказів може вплинути на законність судового рішення, а тому, приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання і зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 69, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі задовольнити.
Надати час Київської митниці ДФС для ознайомлення з матеріалами справи, формування правової позиції у даній справі та для підготування письмового пояснення з доказами на його обґрунтування, які б мали значення для повного, всебічного та обєктивного зясування обставин справи
У звязку з зазначеним, провадження у справі зупинити.
Призначити судове засідання щодо розгляду питання про поновлення провадження у справі на 07 липня 2016 року о 9:30 год.
Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяБасай О.В.