
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 липня 2016 року Справа № 803/1014/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказу та рішення про застосування фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
05.07.2016 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказу № 455 від 18.04.2016 року про проведення фактичної перевірки та рішення про застосування фінансових санкцій № 00000152-40 від 03.06.2016 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини третьої статті 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII (який набрав чинності 01.01.2016 року) з 01.01.2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить вимоги немайнового (визнання протиправним та скасування наказу № 455 від 18.04.2016 року про проведення фактичної перевірки) та майнового (визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 00000152-40 від 03.06.2016 року, тобто, рішення, яке впливає на зміну майнового стану, реалізація якого може призводити до зменшення або збільшення майна особи) характеру, відтак, розмір судового збору слід обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
Позовна вимога немайнового характеру (про визнання протиправним та скасування наказу № 455 від 18.04.2016 року про проведення фактичної перевірки) повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1378,00 грн. (тобто 1 розмір мінімальної заробітної плати), а позовна вимога майнового характеру (про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 00000152-40 від 03.06.2016 року, яким застосовані фінансові санкції у розмірі 10000,00 грн.) - в розмірі 551,20 грн. (тобто 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.). Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в загальному розмірі 1929,20 грн.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», до позовної заяви позивачем долучено документ про сплату судового збору в сумі 551,20 грн., тобто, в меншому, ніж визначено законодавством, розмірі. Відтак, позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 1378,00 грн. (1929,20 грн. - 551,20 грн. = 1378,00 грн.).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 22.07.2016 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом доплати судового збору у розмірі 1378,00 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документа.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказу та рішення про застосування фінансових санкцій залишити без руху.
Надати позивач строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 липня 2016 року.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх