Постанова № 587731, 19.04.2007, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
19.04.2007
Номер справи
16/1844а
Номер документу
587731
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 16/1844а

"19" квітня 2007 р., 12 год. 50 хв. м. Черкаси

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Спаських Н.М.

при секретарі: Волна С.В. за участю представників сторін:

прокурор: Хлівненко Л.Б.

позивача: Кондратюк І.М. - за довіреністю;

відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Сміла до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 8 321,13 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивачем заявлено позов про стягнення з відповідача заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 762,42 грн., 2 558,71 грн. штрафу згідно рішення НОМЕР_1 від 16.10.2006 року та на підставі Закону України № 1058 від 09.07.2003 року “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 за період квітня 2005 року - серпня 2006 року. Представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали повністю і просять їх задовольнити.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи. свого представника в засідання не направив, поважних причин його неявки суду не повідомив, відзиву на позов не надав. Клопотання про відкладення розгляду справи з боку відповідача суду не направлялося.

Суд вважає за можливе розгляд справи провести за відсутності представника відповідача за наявними документами згідно ст. 128 КАС України.

 Заслухавши доводи та пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі матеріали, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:

Відповідач по справі, як суб'єкт підприємницької діяльності, є платником страхових внесків у відповідності до Закону України Закону України № 1058 від 09.07.2003 року “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 - далі Закон. Згідно положень даного Закону, страхові внески відповідачем сплачуються з суми фактичних виплат на оплату праці та інших виплат, в порядку, передбаченому даним Законом.

Розрахунком зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за квітень 2005 року - серпень 2006 року відповідач заявив до сплати в загальній сумі 346,51 грн. заборгованості по внесках до Пенсійного Фонду.

Розрахунки, подані відповідачем, є узгодженим зобов'язанням, яке підлягає до виконання.

У відповідності до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Пенсійного Фонду України № 16-6 від 19.10.2001 року ( зі змінами та доповненнями), визначення сум страхових внесків платниками здійснюється на підставі даних у річних розрахунках; даних у розрахунку авансових сум страхових внесків. Цією ж інструкцією передбачено строки подання розрахунків зобов'язань для платників збору - не пізніше 20 числа наступного за звітним місяця.

Актом перевірки НОМЕР_2 від 29.09.2006 року було встановлено, що за період квітня 2005 року - серпня 2006 року відповідач, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування ( єдиний податок), не нараховувала страхові внески в розмірі 32,3%, 31.8%, загальна сума яких за вказаний період склала 5 762,42 грн.

Донарахування відповідачу страхових внесків згідно акту є правомірним, виходячи з такого:

У відповідності до Указу Президента України " Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва від 03.07.1998 року ( далі Указ), суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах: до місцевого бюджету - 43 відсотки; до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;

У відповідності до п. 6 Указу суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів): в т.ч. збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З 01 січня 2004 року набув чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058 ( далі Закон). Закон визначає порядок сплати страхових внесків до Пенсійного Фонду України.

У відповідності до ст. 11 Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають члени колективних та орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, у тому числі тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

У відповідності до ст. 14 Закону страхувальниками є роботодавці-фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Згідно ст. 15,17 Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, які зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

У відповідності до п. 3,4 ст. 18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Таким чином, з вищевикладених положень Закону вбачається, що суб'єкти підприємницької діяльності-фізичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, повинні нараховувати та сплачувати страхові внески до Пенсійного Фонду України в установленому цим Законом порядку.

Статтею 101 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" визначено, що розмір внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається положеннями Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Акт перевірки було надіслано відповідачу поштою, однак вона відмовилася від його отримання про що свідчить довідка органу поштового зв'язку на конверті.

Заперечень з приводу неправильності обрахунку страхових внесків відповідач суду не надала, доказів про проведення розрахунку за внесками у справі немає, а тому до стягнення з відповідача належить 5 762,42 грн. боргу по страхових внесках. За доводами представника позивача відповідачка не зверталася із заявою до Пенсійного Фонду про зарахування в рахунок донарахованих страхових внесків сплаченого нею єдиного податку.

У відповідності до пп. 4 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058, за донарахування територіальним органом Пенсійного Фонду України сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків. накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць. за який донараховано ці суми.

У відповідності до рішення позивача НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій до відповідача було застосовано штраф у загальній сумі 2 558.71 грн., які повинні бути сплачені в 10-денний строк з часу отримання рішення. Від отримання рішення відповідач також відмовилася, що засвідчується довідкою відділення поштового зв'язку на конверті, копія якого наявна у справі.

Розрахунок штрафу зроблено вірно та у відповідності до обставин вчиненого порушення.

Розрахунок за штрафом відповідач не провів.

Заперечень проти доводів та розрахунків позивача відповідач суду не надав. Доказів про проведення розрахунків з позивачем за позовними вимогами в повному розмірі в справі немає.

Правомірність і обґрунтованість позовних вимог позивачем доведені, а тому вимоги підлягають до повного задоволення. З відповідача на користь позивача слід стягнути 5 762,42 грн. заборгованості по страхових внесках, 2 558,71 грн. штрафу , а всього - 8 321,13 грн.

На підставі статті 89,94 КАС України, з відповідача на користь державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 83,22 грн.

Керуючись статтями 89,94, 162, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, АДРЕСА_1:

на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сміла, ідентифікаційний код 21366449, м. Сміла, вул. Леніна. 45а, рахунок № 25608301362 в Черкаському обласному управлінні ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 354507 -- 5 762,42 грн. заборгованості по страхових внесках, 2 558,71 грн. штрафу , а всього - 8 321,13 грн.

в доход Державного бюджету України через місцеві органи ДПІ -83,22 грн. судового збору;

Виконавчий документ видати.

Постанова набуває чинності після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.

СУДДЯ Н.М. Спаських