
Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/1977/16-а
Провадження № 2-а/553/61/2016
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30.06.2016м. Полтава
Ленінський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого - судді Чистик І.О.,
при секретарі - Коломієць А.О.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Солодкого О.В.,
представника третьої особи - Рогозіна А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області, третя особа - Полтавській обласний військовий комісаріат, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 він був звільнений з військової служби з посади начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін та йому була призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 27.01.2016 року Міністром оборони України видано наказ № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році». У зв'язку з прийняттям відповідного наказу Департамент фінансів листом від 04.03.2016 року № 248/3/6/1200 повідомив Пенсійний Фонд України про видання Міністерством оборони України вказаного наказу. Згідно наказу премія начальника циклу - старшого викладача збільшена на 450 % від посадового окладу, у зв'язку з чим він має право на перерахування пенсії, у сторону збільшення з січня 2016 року. Крім того, у квітні 2016 року йому стало відомо, що Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Полтавській області йому невірно нараховується пенсія з червня 2011 року. Так, відповідно до Наказу Міністерства оборони України від 25.06.2011 року № 355 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 28.06.2011 року № 50» іншим військовослужбовцям передбачена премія 90% посадового окладу. Вказана норма закону мала бути застосована до нього з червня 2011 року, але відповідач проігнорував вимоги закону та своєчасно не провів перерахунок пенсії. З наведених підстав просив суд задовольнити позов, визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії, зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України Полтавській області провести перерахунок його пенсії з 1 червня 2011 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355 та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум, а також зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок його пенсії
з 1 січня 2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від
посадового окладу 1460 грн. та щомісячної додаткової грошової винагороди розмірі 60% від суми грошового забезпечення начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.
Позивач, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, подав суду заяву, відповідно до якої він підтримує заявлені позовні вимоги та просить розглянути справу у його відсутність.
Представник відповідача та представник третьої особи, будучи належним чином повідомленими про час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явились.
За таких обставин, відповідно до вимог ст. 33, 35, 41, 122 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін за наявними у справі матеріалами.
Згідно поданих до суду письмових заперечень представник відповідача позов не визнає, посилаючись на те, що щомісячна додаткова винагорода не належить до жодного з передбачених ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Інструкцією про розміри і порядок виплати військовослужбовцям, які займають посади плаваючого та льотного складу Збройних сил України, щомісячної додаткової грошової винагороди, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 15.11.2010 року № 595 до щомісячного грошового забезпечення, з якого визначається винагорода, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою. Отже самою інструкцією розрізняється місячне грошове забезпечення військовослужбовця та, відповідно, дана винагорода, яка обчислюється вже на підставі визначеного місячного грошового забезпечення військовослужбовця, яке є підставою нарахування пенсії. Отже оскільки ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено перерахунку пенсії у зв'язку з введенням для військовослужбовців відповідної категорії винагороди як складової грошового забезпечення для перерахунку пенсії, підстав для такого перерахунку у Головного управління немає. Крім того, представник відповідача зауважив на недотриманні шестимісячного строку звернення до суду з позовом, передбаченого ст. 99 ч.1 КАС України. Щодо премії у розмірі 450%, то її передбачено виключно наказом Міністра оборони України № 44 від 27.01.2016 р. «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році», яким визначено витрати на грошове забезпечення військовослужбовців, в тому числі, розміри премій для військовослужбовців у 2016 році в межах видатків Міністерства оборони за рахунок коштів з фонду економії грошового забезпечення в межах виділених асигнувань Міністерства оборони України. Тобто дана премія має тимчасовий характер та діє лише протягом 2016 року. Граничні розміри премій встановлені наказом Міністра оборони України, який не є актом законодавства, оскільки навіть не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, а тому є відомчим актом та поширює свою дію на відомство Міністерства оборони України. Він не є обов'язковим для виконання іншими (окрім органів Міноборони) державними органами, оскільки навіть не пройшов належної процедури оприлюднення і не доведений належним чином до органів пенсійного фонду. Тим більше в самому наказі вказано перелік органів на які поширюється його дія. Крім того, про видання вказаного наказу Міністерство оборони не повідомляло органи Пенсійного фонду України як це передбачено н. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". З наведених підстав просив суд відмовити в задоволенні позову(а.с. 19-21).
Згідно письмових заперечень представника третьої особи, він не визнає заявлені позовні вимоги з наступних підстав, згідно з пунктом 1 Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Відповідне рішення Кабінетом Міністрів України не приймалось. Міністр оборони України наказами № 50 від 28.01.2011 р., № 355 від 25.06.2011 р. визначив витрати на грошове забезпечення військовослужбовцям, у тому числі, розміри премій у межах видатків Міністерства оборони України відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Таким чином, Кабінет Міністрів України рішення щодо зміни розміру премій військовослужбовців не приймав, і відповідно такі кошти в бюджеті України для забезпечення виплати пенсій не передбачені. Міністр оборони України встановив розміри премій військовослужбовцям у межах бюджетних асигнувань на 2011 рік. На 2012 рік вказані накази Міністра оборони України не діють. Щомісячна додаткова грошова винагорода не є додатковим видом грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія в розумінні частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Крім того, послався на те, що Міністр оборони України наказом від 27.01.2016 р. № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» визначив витрати на грошове забезпечення військовослужбовців у межах виділених бюджетних асигнувань. Цей наказ носить тимчасовий характер. Кабінет Міністрів України рішення щодо зміни розміру премій військовослужбовців також не приймав, і відповідно такі кошти в бюджеті України для забезпечення виплати пенсій не передбачені. Крім цього, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області списки за формою згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 Полтавському ОВК не подавало.
Суд, вивчивши позовну заяву, письмові пояснення позивача та заперечення відповідача та представника третьої особи, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах адміністративної справи, проаналізувавши надані докази, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звільнений у відставку з посади підполковника, начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін військової кафедри Каунаського політехнічного інституту (а.с. 50) та йому була призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Судом також встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", розмір якої обчислений, виходячи із грошового забезпечення 3704 грн. 00 коп., до складу якого ввійшли: 1460 грн. 00 коп. - посадовий оклад; 130 грн. 00 коп. - оклад за військове звання; 636 грн. 00 коп. - 40% надбавка за вислугу років; 219 грн. 00коп.-надбавка за роботу з таємними документами 15%; 1113 грн. 00 коп. - надбавка за особливо важливі завдання 50 %; 146 грн.00коп - премія 10%. Розмір пенсії обчислений на рівні 76 відсотків вказаного грошового забезпечення, та складає 2815грн. 04 коп. на місяць. Крім того, до пенсії нараховані: 66 грн. 43 коп. надбавка як дитина війни; 887 грн. 68 коп. - підвищення основного розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 85 грн.60 коп. - доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації. Загальний розмір пенсії становить 3854 грн. 75 коп. на місяць, що підтверджується листом № 189/К-03 від 04.05.2016 року (а.с. 51).
Відповідно до ч. 3,18 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з пунктом 1 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Цим Порядком передбачено певну послідовність дій органів державної влади, яка розрахована на відсутність спору. Недотримання вимог вказаного Порядку з боку суб'єктів владних повноважень не є підставою для висновку про відсутність у позивача права на перерахунок пенсії та для висновку про відсутність у пенсіонера права на належну реалізацію положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Так, згідно п. 2 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони,Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі -державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м.м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно п.п. 3, 4 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи,зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі-довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки,передбачені частиною другою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Судом встановлено, що відповідно до Наказу Міністерства оборони України від 25.06.2011 року № 355 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 28.06.2011 року № 50» іншим військовослужбовцям передбачена премія 90% посадового окладу. Згідно п.2 цього Наказу вказана норма мала бути застосована з червня 2011 року.
Згідно листа ТВО військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату № 10/125/53474 від 01.03.2016 року розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2016 року складає 4872,00 гривень, у тому числі премія 90 % в розмірі 1314 гривень. Аналогічний розмір премії зазначений в листах військового комісару Полтавського обласного військового комісаріату від 31.07.2012 року, 11.11.2013 року із посиланням на обчислення грошового забезпечення з 01.04.2012 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 (а.с. 33-34).
В той же час, згідно листа заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області від 04.05.2016 року № 189/к-03 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого обчислюється пенсія, складає 3704,00 гривень, у тому числі премія 10 % в розмірі 146 грн. 00 коп. (а.с. 35).
За таких обставин, суд вважає обґрунтованими доводи позовної заяви про те, що внаслідок неправомірних дій відповідача, починаючи з 1 червня 2011 року порушується його право на перерахунок пенсії з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90 % від посадового окладу 1460 гривень.
При цьому, суд приходить до висновку, що зазначений перерахунок має бути проведений, починаючи з 1 червня 2011 року, з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч.3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно ч.2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб» нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
При цьому, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» від 15 липня 2015 року, який набрав законної сили 01 січня 2016 року визначено, що перерахунок пенсій у зв'язку з зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки про перерахунок пенсії, проводиться з дати виникнення права на нього без обмеження строку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що до правовідносини по даній категорії справ мають бути застосовані положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб» та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» від 15 липня 2015 року, який набрав законної сили 01 січня 2016 року, у зв'язку з чим доводи представника відповідача щодо необхідності застосування в цій частині 6 місячного строку звернення до адміністративного суду є безпідставними.
Також судом встановлено, що відповідно до наказу № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» премія за посадою, до якої відноситься посада позивача - начальника циклу - старшого викладача збільшена на 450% від посадового окладу в розмірі, встановленому відповідно до наказу Міністра Оборони України від 28.07.2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) Наукових установ Збройних Сил України» та Наказу Міністерства Оборони України від 28.11.2013 року №814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів і наукових установ Збройних сил України» що складає 1460 грн., а також встановлена щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60% від суми грошового забезпечення на місяць.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 р. № 18 передбачено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям Збройних Сил за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у розмірах, визначених керівниками відповідних державних органів за погодженням з Міністерством фінансів і Міністерством соціальної політики, у межах бюджетних призначень.
Цим пунктом Кабінет Міністрів України надає право Міністру оборони України своїм наказом вносити зміни в грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, тому наказ Міністра оборони України № 44 від 27 січня 2016 року щодо збільшення військовослужбовцям з 1 січня 2016 року на посадах офіцерського складу посадових окладів шляхом збільшення премії відповідає нормативно правовим актам України.
В той же час судом встановлено, що відповідач відмовив позивачеві у здійсненні перерахування пенсії, зазначивши у своєму листі, що ним не виявлено порушень чинного законодавства при призначенні пенсії позивачеві, що підтверджується копією листа від 04.05.2016 року № 189/к-03 (а.с. 51).
За таких обставин, суд вважає обґрунтованими доводи позовної заяви про необхідність перерахування пенсії позивача, починаючи з 01.01.2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» та здійснення відповідних виплат з урахуванням раніше виплачених сум.
В той же час, згідно рішення Конституційного Суду України № 4рп/2015 від 13.05.2015 року (справа за клопотанням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень закону у зв'язку з неоднозначним застосуванням закону в частині включення в перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, та наявності підстав для перерахунку пенсії у разі встановлення додаткової грошової винагороди) граматичний аналіз положень першого речення ч.3 ст. 63 Закону дає підстави стверджувати, що слова «надбавок, доплат, підвищень» є встановленою конструкцією словосполучення «нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення», яка вказує на те, що такими видами є лише надбавки, доплати, підвищення. Згідно резолютивної частини рішення до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.
З урахуванням викладеного, судом не можуть бути задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 в частині перерахування його пенсії, починаючи з 01.01.2016 року з розрахунку щомісячної додаткової грошової винагороди розмірі 60% від суми грошового забезпечення начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році».
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В той же час в наданих суду усних та письмових запереченнях представник відповідача не навів достатні доводи в обґрунтування правомірності своїх дій та відмови в перерахунку пенсії позивачеві.
Під час розгляду справи судом були створені всі необхідні умови для всебічного та повного дослідження обставин справи, сторонам, в тому числі представнику відповідача, під час розгляду справи було роз'яснено їх права та обов'язки, зокрема положення щодо необхідності надання доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову, сторонам були надані всі можливості для заявлення необхідних клопотань та надання доказів, що підтверджується матеріалами справи та журналом судового засідання.
Таким чином, суд вважає, що представник відповідача не надав доказів правомірності відмови в здійсненні перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1
Враховуючи викладене, а також відсутність будь-яких законних підстав для відмови в решті позовних вимог, що підтверджується матеріалами справи, суд вважає, що вимоги позову є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин суд вважає необхідним стягнути на користь позивача ОСОБА_1 сплачену суму судового збору в розмірі 551 гривня 20 коп., що підтверджується оригіналом квитанції (а.с. 1).
Крім того, суд вважає необхідним повернути позивачу ОСОБА_1 надмірно сплачений судовий збір у розмірі 580 гривень-551 гривня 20 коп.=28гривень 80 коп.
На підставі викладеного, ст.19 Конституції України, рішення Конституційного Суду України № 4рп/2015 від 13.05.2015 року, ст.ст. 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, керуючись ст.ст.11, 71, 72, 94, 159-163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 червня 2011 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1, витрати на оплату судового збору у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 20 коп.
Повернути позивачу ОСОБА_1 надмірно сплачений судовий збір згідно квитанції № 151 від 12.05.2016 року у розмірі 28 гривень 80 коп.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави І. О. Чистик