Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2009 р. Справа № 18/96
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Б.П.Гриняка
при секретарі судового засідання А.С. Томашевській
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом : Підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до відповідача : Івано-Франківської міської ради , вул. Грушевського,21 , м. Івано-Франківськ, 76018
про : укладення договору оренди земельної ділянки
За участю представників сторін:
Від позивача: ОСОБА_2, (довіреність № 4259 від 26.07.08р. ) - представники
Від відповідача: Васькевич Ю.С., (довіреність № 1627/01-17/07-в від 02.09.08р. ) - спеціаліст 1-ї категорії
ВСТАНОВИВ: заявлено позов про укладення між Івано-Франківською міською радою та підприємцем ОСОБА_1 договору оренди земельних ділянок площею 0,3098 га та площею 0,2001 га, загальною площею 0,5099 , для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вул. В. Івасюка - В. Стуса в м. Івано-Франківську на умовах, що запропоновані ОСОБА_1 в пропозиції укласти договір від 03.11.2008 р. .
13 липня 2009 р. позивач подав суду клопотання про уточнення позовних вимог в частині орендної плати , встановивши її розмір в сумі 145 263,00 грн. на рік та виклав договір оренди землі в новій редакції .
20 липня 2009р. в судовому засіданні позивачем подано суду клопотання про уточнення позовних вимог в п. 5 договору оренди землі , а саме внести зміни та викласти в наступній редакції п. 5 :
" Договір укладено на три роки або до початку будівництва продовження вул. В. Стуса. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію".
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Івано-Франківської міської ради від 10.05.2007 р. підприємцю ОСОБА_1 надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт ( дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки ) для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вуд. В. Івасюка - В. Стуса в м. Івано-Франківську.
Згідно вищезазначеного рішення позивачем замовлено і виготовлено проект місця розташування земельної ділянки, проведено проектно-пошукові роботи, про що свідчать розроблена та погоджена Управлінням архітектури та містобудування Івано-Франківського місьвиконкому схема генплану, акт обстеження ( вибору) земельної ділянки для будівництва від 27.06.2007 р., висновок управління архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому від 18.06.07 р. № 2/3-3/1554. висновок Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів від 27.06.2007 р. №03-04-06/1346, висновок Івано-Франківського міського санітарно-епідеміологічної станції від 20.07.2007 р. №312, висновок державного управління охорони навколишнього природного серидовища в Івано-франківській області від 10.07.2007 р. №07-10/4290 . висновок управління культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 04.07.2007 р. №555/1-7/в.
Внаслідок відмови Івано-Франківської міської ради щодо погодження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки, яка є предметом даного позову, та за результатами розгляду вищезазначених матеріалів, рішенням господарського суду Івано-Франківської області від № 18/46 від 29.07.08р., було визнано право підприємця ОСОБА_1 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 0,3098 га та площею 0,2001 га, загальною площею 0,5099 га (п'ять тисяч дев'яносто дев'ять десятитисячних), для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вул. В. Івасюка - В. Стуса, в м. Івано - Франківську.
На виконання зазначеного рішення господарського суду позивач звернувся до уповноважених державних органів, якими виготовлений проект землеустрою щодо відведення позивачу земельних ділянок для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля за вищезазначеною адресою.
Згідно висновку Державної експертизи обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України № 1142/П від 28.10.2008р. такий проект оцінений позитивно та погоджений з посиланням на його відповідність вимогам чинного законодавства.
Проект відведення земельної ділянки погоджено позивачем із землекористувачем, органом по земельних ресурсах (висновок № 03-04-04/1256 від 10.09.2008р.), природоохоронним (висновок № 07-10/5881 від 29.09.2008р.) і санітарно-епідеміологічним органами (висновок № 133 від 18.09.2008р.), органами архітектури (висновок № 2/3-3/1597 від 18.08.2008р.) та охорони культурної спадщини (висновок № 107 від 18.09.2008р.) і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки в оренду із зміною їх цільового призначення.
Виготовлений та погоджений проект землеустрою поданий позивачем на розгляд і затвердження Івано-Франківської міської ради через “дозвільний центр” про, що свідчать клопотання позивача (Лист на ім'я В. Анушкевичуса, зареєстрований дозвільним центром м. Івано - Франківська вх. № 13501 від 06.11.2008р.).
03 листопада 2008р. позивачем на аресу відповідача направлений проект договору оренди земельних ділянок площею 0,3098 га та площею 0,2001 га, загальною площею 0,5099 га (п'ять тисяч дев'яносто дев'ять десятитисячних), для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вул. В. Івасюка - В. Стуса, в м. Івано - Франківську та супровідним листом в якому містилась пропозиція укласти договір (оферта) на розгляд міському голові м. Івано-Франківська В. Анушкевичусу.
Проте , відповідач в своєму листі від 03.12.2008 о. №5029/01-15/48 відмовив в укладенні договору , посилаючись на відсутність розрахунку розміру орендної плати та на дію нового порядку укладення договорів оренди відповідно до чинного на даний момент законодавства України.
Позивач вважає відмову Івано-Франківської міської ради необгрунтованою та такою, що порушує його права на реалізацію своїх інтересів у спосіб , визначений чинним земельним законодавством України.
Позивач вказує на те, що відповідно до положення “Про оренду земельних ділянок, що є комунальною власністю територіальної громади м. Івано-Франківська для ведення підприємницької діяльності”, затвердженого рішенням 5 сесії Івано-Франківської міської ради від 29.05.2003р. (надалі положення про оренду), нормативна грошова оцінка земельної ділянки є основою для визначення розміру річної орендної плати за орендовану земельну ділянку.
Так в 2008 році, в якому Івано - Франківській міській раді позивачем надіслано проект довору оренди земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких, складала в сумі 4204074, 51 грн.. а розмір орендної плати відповідно в сумі 126 122 грн., що становить 3 % від нормативної грошової оцінки відповідно до положення про оренду.
На виконання вимоги що зазначена відповідачем в листі № 5029/01-15/48 від 03.12.2008р. позивачем замовлено в управлінні земельних відносин МВК ІВ-ФР міськради витяг з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка в 2009 році склала в сумі 4 089 601,96 грн. з рішення Івано-Франківської міської ради (29 сесія) п'ятого демократичного скликання від 10.07.2008р. про нормативну грошову оцінку . А на підставі вказаної нормативної грошової оцінки відділом земельних відносин МВК ІВ-ФР міськради виготовлено розрахунок орендної плати за орендовану земельну .
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечує , мотивуючи їх безпідставністю та необгрунтованістю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку про задоволення позову.
При цьому суд виходить з наступного:
Пунктом 7 ст. 123 Земельного кодексу України передбачено, що погоджений проект відведення земельної ділянки подається разом з клопотанням про надання земельної ділянки до міської ради, яка розглядає його в місячний строк і в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймає рішеня про надання земельної ділянки у користування.
Відповідно до ч. 11 ст. 123 Земельного кодексу України відмову органів місцевого самоврядування або органів державної влади в наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду в установлений законом строк може бути оскаржено в судовому порядку.
Слід зазначити, що згідно із ч. 3 ст. 124 Земельного кодексу України ця норма є відсилочною та визначає, що порядок надання земельних ділянок в оренду під забудову врегульований ст. 118, 123 цього Кодексу.
За змістом п. 11 ст. 118 Земельного кодексу України у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Оскільки правовою підставою для звернення до господарського суду є захист порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів ( ст. 1 ГПК України) , то право на позов у особи виникає після порушення відповідачем її права , тобто захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушене в майбутньому і щодо якого невідомо, буде воно порушено, чи ні.
Як встановлено в судовому засіданні та вбачається з матеріалів справи, бездіяльність Івано-Франківської міської ради щодо неприйняття рішення про надання підприємцю ОСОБА_1 земельної ділянки у користування на правах оренди є очевидною, а тому укладення відповідно договору оренди земельної ділянки в судовому порядку не буде передчасним.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997 р. №280/97-ВР з наступними змінами та доповненнями спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.
Суд приймає до уваги те, що Земельне законодавство України за своєю природою є комплексною галуззю права, для якого характерне застосування як адміністративно-правових так і цивільно-правових методів регулювання суспільних відносин.
Відповідно до вищенаведених норм Земельного законодавства України право оренди виникає за наявності сукупності юридичних фактів, які породжують певні наслідки.
За змістом ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права і інтересу.
З пояснень представників в судовому засіданні суд робить висновок про те, що питання про надання в оренду земельної ділянки не розглядалось міською радою в зв”язку з тим, що не було кворуму для вирішення будь- яких питань . Позивачем на момент звернення до суду з даним позовом вичерпані усі передбачені законодавством України способи захисту своїх порушених прав та інтересів та дотримано усіх передбачених вимог для їх реалізації.
За таких обставин , обраний позивачем спосіб захисту своїх прав та інтересів є єдиним можливим в даному випадку , а право позивача підлягає захисту.
Державне мито і витрати за надані інформаційно-технічні послуги для забезпечення судового процесу залишити за позивачем .
Керуючись ст.8, 124 Конституції України, ч.2 статті 19 Конституції України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.123 , 124 Земельного кодексу України, ст.179 , 187 Господарського кодексу України , ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
1. Укласти договір оренди земельних ділянок між Івано-Франківською міською радою, вул. Грушевського, 20, м. Івано-Франківськ та підприємцем ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1), площею 0,3098 га та площею 0,2001 га, загальною площею 0,5099 га (пять тисяч девяносто девять десятитисячних), для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вул. В. Івасюка В. Стуса, в м. Івано Франківську, на наступних умовах, що були запропоновані ОСОБА_1 в пропозиції укласти договір (оферті):
"ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ"
місто Iвано - Франкiвськ________.
Ми, що нижче зазначені, Івано-Франківська міська Рада, код 33644700, яка знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Грушевського, 21, в особі міського голови Анушкевичуса Віктора Андрюсовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», іменований в подальшому ОРЕНДОДАВЕЦЬ, та фізична особа підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований в АДРЕСА_1, що діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 зареєстрованого виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради від 18.11.2004 року, № запису 2119000 0000 001025 - іменований в подальшому ОРЕНДАР, уклали цей договір про нижченаведене:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове, платне володіння і користування (оренду) земельні ділянки для влаштування тимчасової автомобільної стоянки на території комунікаційного поля на розі вул. В. Івасюка В. Стуса, в м. Івано Франківську.
Об'єкт оренди
2. В оренду передаються земельні ділянки площею 0,3098 га та площею 0,2001 га, загальною площею 0,5099 га (пять тисяч девяносто девять десятитисячних), відповідно до планів (схем) розташування, що додаються.
3. На земельних ділянках обєкти нерухомого майна не розташовані.
4. Земельні ділянки, які передаються в оренду, не мають недоліків, що можуть перешкоджати їх ефективному використанню та інших особливостей, які можуть вплинути на орендні відносини.
Строк дії договору
5. Договір укладено на три роки або до початку будівництва продовження вул. В. Стуса. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
7. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 145263 гривень (сто сорок пять тисяч двісті шістдесят три гривні 00 копійок), на рік на основі розрахунку, поданого Орендарем протягом місяця з дня виникнення права користування земельними ділянками. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить в сумі 4089 601, 96 гривні (чотири мільйони вісімдесят девять тисяч шістсот одна гривня 96 копійок). Розмір орендної плати підлягає щорічному уточненню відповідно до п.8 цього Договору.
8. Розрахунок орендної плати складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на перше січня поточного року і щороку подається Орендарем Орендодавцеві до першого лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями. При складанні Розрахунку орендної плати враховується коефіцієнт індексації грошової оцінки земель, що встановлюється згідно з чинним законодавством.
9. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно протягом 30 (тридцяти) календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця в місцевий бюджет код 20568100, р/р № 33219812700002, код платежу 13050500, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
10. Розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів в т. ч. внаслідок інфляції; погіршення стану орендованих земельних ділянок не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.
11. За прострочення терміну сплати орендної плати або внесення орендної плати не в повному обсязі орендар сплачує пеню у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
12. Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного року .
13. У разі визнання Договору оренди недійсним, одержана ОРЕНДОДАВЦЕМ орендна плата за фактичний строк оренди не повертається.
14. У випадку оренди декількох земельних ділянок, ОРЕНДАР зобовязаний при здійсненні платежу у графі «призначення платежу»вказувати № договору або № рахунку.
Умови і строки передачі земельних ділянок в оренду
15. Організація розроблення та виконання проектно-технічної документації на орендовані земельні ділянки покладається на Орендаря.
16. Зазначені земельні ділянки повинні бути передані в оренду згідно акту прийому-передачі протягом пятнадцяти днів після державної реєстрації цього договору.
Умови повернення земельних ділянок
17. Після припинення дії договору ОРЕНДАР повертає ОРЕНДОДАВЦЕВІ земельні ділянки у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав їх в оренду. ОРЕНДОДАВЕЦЬ у разі погіршення корисних властивостей орендованих земельних ділянок, повязаних із зміною їх стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами, а при відсутності згоди спір вирішується в судовому порядку.
18. Здійснення ОРЕНДАРЕМ без згоди ОРЕНДОДАВЦЯ витрати на поліпшення орендованих земельних ділянок , які неможливо відокремити без завдання шкоди цій ділянці , не підлягають відшкодуванню.
19. Поліпшення стану земельних ділянок, проведені за письмовою згодою з ОРЕНДОДАВЦЯ землі підлягають відшкодуванню у відповідності до окремої угоди сторін.
20. ОРЕНДАР має право на відшкодування збитків заподіяних у наслідок невиконання ОРЕНДОДАВЦЕМ зобовязань, передбачених цим Договором. Збитками вважаються: фактичні втрати, яких ОРЕНДАР зазнав через невиконання або неналежне виконання умов Договору ОРЕНДОДАВЦЕМ, а також витрати, які ОРЕНДАР здійснив для відновлення свого порушеного права; доходи, які ОРЕНДАР міг би реально отримати в разі належного виконання ОРЕНДОДАВЦЕМ умов договору. Розмір фактичних витрат ОРЕНДАРЯ визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельних ділянок
21.Земельні сервітути та обмеження, встановлені щодо земельних ділянок, в звязку з проходженням через неї підземних мереж водопроводу, каналізації, газопроводу та електрокабеля, та червоної лінії по вул. Стуса, після їх державної реєстрації є обовязковими для ОРЕНДАРЯ, який повинен забезпечити цілодобовий доступ до існуючих на території ділянки інженерних мереж для їх ремонту, обслуговування, дотримуватись правил використання земель в охоронній зоні мереж, не чинити перешкод при будівництві нових, врахувати право проходу та проїзду транспортних засобів та інші земельні сервітути.
21.1. Дотримуватись сервітутних обмежень, вказаних у висновках організацій, які включені в акт вибору земельних ділянок.
22. Передача в оренду земельних ділянок не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на земельні ділянки.
Права та обов'язки сторін
23. ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право вимагати від ОРЕНДАРЯ:
23.1. використання земельних ділянок за цільовим призначенням згідно з цим Договором; додержання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
23.2. додержання режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
23.3. своєчасного внесення орендної плати та своєчасного подання Розрахунку орендної плати.
24.ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний:
24.1. передати у користування земельні ділянки у стані, придатному для використання за цільовим призначенням;
24.2. не втручатися у виробничу діяльність ОРЕНДАРЯ і не вчиняти дій, які перешкоджали б ОРЕНДАРЕВІ користуватись орендованими земельними ділянками.
25.ОРЕНДАР має право:
25.1.самостійно господарювати на землі, визначати напрями своєї господарської діяльності відповідно до призначення земельних ділянок та умов Договору;
25.2.одержувати продукцію і доходи;
25.3.здійснювати у встановленому порядку за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ зрошувальні, осушувальні, інші меліоративні роботи;
25.4.використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельних ділянках загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові угіддя, водні обєкти, а також інші корисні властивості землі;
25.5. витребувати орендовані земельні ділянки з будь-якого незаконного володіння та користування;
25.6.вимагати усунення перешкод у користуванні земельними ділянками;
25.7. на відшкодування збитків, заподіяних земельним ділянкам громадянами та юридичними особами;
25.8. на передачу в суборенду орендованих земельних ділянок (їх частини) за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ. При передачі в суборенду земельних ділянок, зазначеної в п.1 Договору (їх частини), умови договору суборенди земельних ділянок (їх частини) мають бути визначені в межах цього Договору і не суперечити йому. Термін суборенди не може перевищувати строку дії Договору оренди. У разі припинення або розірвання цього Договору чинність договору суборенди земельних ділянок припиняється. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації.
26.ОРЕНДАР зобовязаний:
26.1. використовувати земельні ділянки за цільовим призначенням згідно з Договором оренди;
26.2. додержуватись вимог законодавства про охорону довкілля, екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
26.3. дотримуватись режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
26.4.своєчасно вносити орендну плату;
26.5. не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
26.6. підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
26.7.своєчасно надавати ОРЕНДОДАВЦЕВІ дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
26.8. дотримуватись правил добросусідства та обмежень, повязаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
26.9. зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.
26.10. Приступати до використання земельних ділянок ОРЕНДАР має право після державної реєстрації Договору оренди.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
27.Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.
Страхування обєкту оренди
28. Орендар зобовязаний здійснити страхування обєкту оренди на письмову вимогу Орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
29. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
30. Дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельних ділянок у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
31. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованих земельних ділянок, яке істотно перешкоджає їх використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
32. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
33. Перехід права власності на орендовані земельні ділянки до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
34. Сторони несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання умов договору відповідно до закону та умов цього договору.
Прикінцеві положення
35. В інших випадках, які не передбачені цим Договором, сторони керуються чинним законодавством України.
36. Спори з питань, неврегульованих цим Договором, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.
37. Невідємною частиною цього Договору оренди є: план (схема) земельних ділянок; акт визначення меж земельних ділянок в натурі; проект відведення земельної ділянки та їх кадастровий план з відображенням у їх використані та встановлених земельних сервітутів у випадках передбачених законом.
38. Зміст ст. 18 Закону України “Про оренду землі” розяснено.
39. Цей договір укладено в двох примірниках, з яких один зберігається у в Орендаря, другий в Органі, який провів державну реєстрацію. При цьому нотаріально засвідчена копія цього договору передається в Івано-Франківський відділ земельних ресурсів.
Реквізити сторін
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; місцевий бюджет код 20568100, р/р 33219812700002, код платежу 13050500, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
ОРЕНДАР: 76018, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1.
орендодавець _________ (В. Анушкевичус) орендар _____
____ (М. Денисов)
Цей договір підлягає реєстрації у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України.
Договір зареєстрований у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від
<< _____>> ____ 2009 р. за № ______ »
2. Договір оренди землі є укладеним з дня набрання рішенням законної сили .
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Гриняк Б.П.
Рішення оформлене та підписане відповідно до вимог ст. 84 ГПК України 21.07. 2009р.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"______ Томашевська А. С.