Постанова № 58757807, 21.06.2016, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2016
Номер справи
818/208/16
Номер документу
58757807
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2016 р. Справа №818/208/16

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненка О.В.,

суддів: Соколова В.М., Прилипчука О.А.,

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Державної фіскальної служби України Державної казначейської служби України, треті особи: головне управління Державної фіскальної служби України в Сумській області, Конотопська об'єднана державна податкова інспекція, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та зобов'язання утриматись від вчинення дій,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що в зв'язку зі змінами до Податкового кодексу України запроваджено електронне адміністрування податку на додану вартість. Передбачено зарахування на рахунок платника у системі електронного адміністрування ПДВ коштів з рахунків, відкритих у відповідних органах казначейської служби України для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці тарифів на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг централізованого в водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, затвердженим (погодженим) органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам. Позивачем в 2015 році отримано компенсацію різниці вартості послуг та тарифів за рахунок субвенції з державного бюджету 1 628 649 грн. 38 коп. Відповідно до умов надання субвенцій та укладених позивачем договорів, кошти були направлені на погашення заборгованості з податку на додану вартість, що підтверджується платіжними дорученнями. Перераховані в такий спосіб до спеціального фону кошти мали відповідно до вимог ст.200-1 ПК України бути враховані органами Державної фіскальної служби на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ, але таких дій не вчинено. Незважаючи на неодноразові звернення позивача до відповідачів, на момент звернення до суду на рахунку позивача зазначені суми не враховані, реєстраційна сума не збільшена. Така бездіяльність відповідачів призвела до порушення прав позивача, який, маючи право зареєструвати на вказані вище суми податкові накладні, розрахунки коригування, позбавлений можливості це зробити з липня 2015 року. Просить визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо не зарахування на рахунок позивача у системі електронного адміністрування ПДВ коштів з рахунку, відкритого в органах казначейської служби, отриманих як компенсацію різниці фактичної вартості послуг та тарифів за рахунок субвенції державного бюджету. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зарахувати на рахунок позивача у системі електронного адміністрування ПДВ кошти в сумі 1 520 442 грн. 85 коп, сплачених за договорами про організацію взаєморозрахунків. Зобов'язати Державну фіскальну службу України утриматися від застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з липня 2015 року до моменту зарахування коштів на рахунок позивача.

Представник відповідача - Державної фіскальної служби України позов не визнав. Пояснив, що позивачем дійсно в 2015 році отримано за рахунок субвенції з державного бюджету компенсацію різниці в тарифах. Відповідно до встановленого порядку та укладених договорів кошти були перераховані на погашення заборгованості з ПДВ. В порядку, встановленому Постановою КМУ № 569 від 16.10.2014 за повідомленням про проведення розрахунків від державної казначейської служби ДФС формує та надсилає до казначейської служби коригуючи реєстри у межах залишку узгоджених податкових зобов'язань. Сплачені суми зараховуються органами казначейської служби та автоматично враховуються у збільшення реєстраційної суми.

Від Державної казначейської служби до ДФС надійшла інформація про надходження коштів за двома договорами позивача. Інформації про зарахування коштів за третім договором в сумі 442223 грн. 85 коп. не надходило. Інформація отримана в паперовому, а не електронному вигляді, як передбачено Порядком. В зв'язку з цим, ДФС проведено обробку інформації, що потребувало додаткового часу. 18.01.2016 року на адресу Державної казначейської служби України направлено коригуючи реєстри, але цей факт заперечується. Відповідно до повідомлення розробника програмного забезпечення усі пакети коригуючих реєстрів були отримані Державною казначейською службою України. ДФС України виконано усі, передбачені Постановою КМУ № 569 дії. Права позивача не порушено. Просить в задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача - Державної казначейської служби в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що позивач є комунальним підприємством, що надає послуги з водопостачання та водовідведення за тарифами, встановленими органом місцевого самоврядування. В 2015 році між позивачем, головним управління Державної казначейської служби, Департаментом фінансів Сумської обласної державної адміністрації, фінансовим управлінням Конотопської міської ради Сумської області, управлінням житлово-комунального господарства Конотопської міської ради укладено договори про організацію взаєморозрахунків № 7/375 від 11.08.2015, № 21/375 від 04.12.2015 та № 30/375 від 24.12.2015. Відповідно до умов договорів позивач отримував за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам компенсацію різниці між тарифами та фактичною вартістю послуг з водопостачання та водовідведення, які надаються за тарифами затвердженими та/або погодженими органами державної влади чи місцевого самоврядування. Отримані в такий спосіб кошти позивач зобов'язаний був перерахувати до спеціального фонду державного бюджету для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій та пені) з податку на додану вартість. (а.с. 17-24). За договорами підприємство отримало та перерахувало до спеціального фонду державного бюджету 31.08.2015 року 442223 грн. 85 коп., 17.12.2015 року 986425 грн. 53 коп. та 29.12.2015 року 200000 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень (а.с. 26-27). З них 108206 грн. 53 коп. на погашення штрафних (фінансових) санкцій та пені, а решта - на погашення заборгованості по податку на додану вартість.

Позивач неодноразово звертався до ГУ ДФС у Сумській області, ДФС України з запитами для з'ясування причин непроведення коштів через електронний рахунок на збільшення реєстраційної суми у системі електронного адміністрування ПДВ. На запити отримано відповіді із загальними роз'ясненнями процедури проведення розрахунків та зарахування коштів на рахунок позивача. Також повідомлено, що у випадку зарахування коштів Державною казначейською службою на рахунок позивача, вони автоматично будуть враховані у збільшення реєстраційної суми (а.с. 28-32).

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71) - у тестовому режимі; з 1 липня 2015 року - на постійній основі. Відповідно до п.200-1.1. ст. 201-1 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 ПК України. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абз.2 п. 201-1-2. ст. 201-1 ПК України для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника. Згідно з вимогами п.200-1.4. ст. 201-1 ПК України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти: а) з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу; б) з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку; в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України.

Пунктом 200-1.5 ст. 201-1 ПК України передбачено, що з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.

Відповідно до п.200-1.6. ст. 201-1 ПК України, за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.

Якщо на дату подання податкової декларації з податку сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню: а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку; б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника. Для відповідного перерахування таких коштів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).

На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів після граничного терміну, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов'язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, має право надсилати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коригуючі реєстри для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

Відповідно до п.200-1.7. ст. 201-1 ПК України кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200-1.5 статті200-1 цього Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість. Починаючи з лютого 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 Кодексу, лише з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ. Платник податків не має права самостійно розпоряджатися коштами, які знаходяться на такому рахунку.

З наведених норм вбачається, що платники податків, які зареєстровані платниками ПДВ, з 1 січня 2015 року повинні сплачувати зобов'язання на електронний рахунок, відкритий Державною казначейською службою України, відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до абз.2 п. 1 "Порядку надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. N 375, субвенція надається з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі - заборгованість), за рахунок джерел, зазначених у статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Відповідно до п. 9 "Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569, у разі проведення органами Казначейства розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення електронного рахунка враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, за коригуючими реєстрами. Інформація про проведення таких розрахунків з податку надається Казначейством до ДФС у розрізі платників податку не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків. На підставі інформації про проведення розрахунків, отриманої від Казначейства, ДФС формує та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати отримання такої інформації надсилає Казначейству коригуючи реєстри у межах залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, але не більше суми проведених розрахунків. У день отримання коригуючих реєстрів Казначейство зменшує залишок узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, та повідомляє про це ДФС. ДФС на підставі інформації про зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати отримання такої інформації збільшує суму поповнення електронного рахунка такого платника податку на суму такого зменшення.

Таким чином, на електронні рахунки в органах казначейства постачальників комунальних послуг повинні зараховуватись суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України.

За повідомленням Державної казначейської служби України, 18.12.2015 та 29.12.2015 проведено зарахування сум податку на додану вартість за результатами проведених розрахунків, про що повідомлено до Державної фіскальної служби України (а.с. 95-101). На підставі інформації Казначейства про проведення розрахунків Державна фіскальна служба України відповідно до пункту 9 Порядку повинна сформувати та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати отримання такої інформації надіслати Казначейству коригуючі реєстри у межах залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав але не більше суми проведених розрахунків.

На підтвердження виконання такого обов'язку ДФС України надано повідомлення від 18.01.2016 про направлення на адресу Державної казначейської служби України коригуючих реєстрів. Крім того, надано лист TOB "Програміка" від 25.01.2016 № 02-15/2, що є розробником програмного забезпечення ДФС, яким повідомлено, що всі пакети коригуючих реєстрів типу 8 були передані до Казначейської служби України 18.01.2016, по всіх пакетах інформаційна система ДФС отримала відповідь про успішну доставку. Відповідно до документу "Доопрацювання АС "Є-Казна" щодо електронного адміністрування ПДВ, специфікації взаємодії з системами автоматизації Державної фіскальної служби" успішно переданим вважається пакет, який отримав відповідь від системи Казначейства зі статусом NEW в полі квитанції. Всі пакети коригуючих реєстрів з типом 8, передані Казначейству 18.01.2016, отримали квитанцію зі статусом NEW, що зафіксовано в журналі передачі пакетів інформаційної системи ДФС. (а.с. 102, 104).

Згідно повідомлення Державної казначейської служби України від 21.01.2016 № 10-08/151-1122 інформація щодо обробки коригуючих реєстрів відсутня (а.с. 103).

Позивач не є учасником правовідносин, що склалися між відповідачами в зв'язку з виконанням вимог наведених нормативних актів. Його право не може залежати від неузгодженості дій відповідачів. З наведених нормативних актів вбачається, що саме ДФС зобов'язана збільшити суму поповнення електронного рахунку позивача в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Такий обов'язок ДФС України виконаний не був. Суд вважає необхідним позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності ДФС України та не зарахування на рахунок позивача коштів задовольнити. Зобов'язати ДФС України зарахувати кошти, сплачені позивачем до бюджету для погашення заборгованості зі сплати ПДВ за рахунком субвенції, на його електронний рахунок.

Позивач також просить зобов'язати ДФС України утриматися від накладення штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних. Відповідно до ст. 2 ч. 1 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Вимога позивачем обґрунтовується лише наявністю у ДФС України права застосування санкцій та припущенням про можливість використання таких повноважень та застосування санкцій до позивача. Про вчинення відповідачем будь-яких дій з метою накладення стягнення, або про інше порушення чи можливість порушення своїх прав чи інтересів позивачем не повідомлено. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

На підставі ст. 94 КАС України суд вважає необхідним стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань на утримання ДФС України судовий збір, сплачений при зверненні до суду в сумі 2756 грн.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Державної фіскальної служби України Державної казначейської служби України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та зобов'язання утриматись від вчинення дій - задовольнити частково

Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незарахування на рахунок Комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та водопостачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, що надають населенню такі послуги, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості тарифам, що затверджувалися, та /або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України "Про державний бюджет України".

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зарахувати на рахунок Комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на № 37513000002434 у системі електронного адміністрування податку на додану вартість кошти в сумі 1 520 442,85 грн. відповідно до договорів про організацію взаєморозрахунків.

В частині вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України утриматись від накладення штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації (відсутність реєстрації) податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з липня 2015 року до часу зарахування коштів відмовити в зв'язку з необгрунтованістю.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197) на користь Комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (ідентифікаційний код 03352716) судовий збір в розмірі 2756,00 грн. (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість грн. 00 коп.), сплачений при зверненні до суду.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя О.В. Соп'яненко

судді В.М. Соколов

О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко