Справа № 815/63/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2016 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом виконавчого комітету Одеської міської ради до Одеського міського управління юстиції Одеської області в особі Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 № 11294505 від 28.02.2014р.,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До суду надійшов адміністративний позов виконавчого комітету Одеської міської ради до Одеського міського управління юстиції Одеської області в особі Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2, в якому позивач просить скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 № 11294505 від 28.02.2014р. про державну реєстрацію прав на дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19 за ОСОБА_2.
У ході судового розгляду до участі у справі залучено другого відповідача державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 та третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що державна реєстрація речового права ОСОБА_2 проводилась із видачею свідоцтва про право власності на реконструйований обєкт нерухомого майна у звязку з набуттям права власності на обєкт нерухомого майна (реконструйований дачний будинок), особливості здійснення якої на момент проведення державної реєстрації визначались Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 868 від 17.10.2013р. Акцентується увага, що наказом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 79 «CK» від 03.07.2014р. «Про скасування реєстрацій повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об'єкта до експлуатації» скасовано реєстрацію повідомлення № ОД 0621323220164 від 20.08.2013р. про початок виконання будівельних робіт/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт з реконструкції дачного будинку з будівництвом прибудови (літ. «к») та масандри (літ. «К») за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19, замовник будівництва ОСОБА_2. Також скасовано реєстрацію декларації № ОД 142132520428 від 09.09.2013р. про готовність до експлуатації обєкта з реконструкції дачного будинку з будівництвом прибудови (літ. «к») та масандри (літ. «К») за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19, замовник будівництва ОСОБА_2. Позивач зазначає, що підставою для скасування реєстрації вказаних повідомлення та декларації було саме виявлення недостовірних даних у повідомленні та декларації, що встановлено за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 02.07.2014р., здійсненої Інспекцією ДАБК в Одеській області. В результаті вказаної перевірки було встановлено, що управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за вказаною адресою не видавалися, отже вихідні дані на проектування відсутні, проектні рішення не затверджувалися, чим замовником будівництва порушено ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 7, 26 Закону України «Про архітектурну діяльність», п.п. 4,3; 4,5 ДБН А.2.2-3-2012. Відтак, зазначається, що документ, на підставі якого видано свідоцтво про право власності на реконструйований обєкт нерухомості та здійснено державну реєстрацію права власності на нього скасовано. З урахуванням зазначеного, на думку позивача, державна реєстрація вказаного речового права відбулась з порушенням вимог чинного законодавства на підставі документів, які містять неправдиві відомості, що призвело до порушення прав та інтересів виконавчого комітету Одеської міської ради.
Відповідач - державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 та третя особа ОСОБА_2 до судового засідання не зявилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином та завчасно, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення судових викликів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, у звязку з відсутністю перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.128 КАС України, відсутністю потреби заслухати свідка чи експерта, справа розглянута в порядку письмового провадження
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,-
ВСТАНОВИВ:
28.02.2014 р. державним реєстратором ОСОБА_1 прийнято рішення за індексним номером 11294505 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, на підставі якого до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено запис про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, Фонтанська дорога, буд. № 151/19 (а.с. 15; 171).
Як вбачається з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 28.02.2014 р. з індексним номером 18428559, підставою виникнення права власності зазначено свідоцтво про право власності № 18427898, видане 28.02.2014 р. державним реєстратором реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 (а.с. 12).
28.02.2014 р. державним реєстратором Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області ОСОБА_1 видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно з індексним номером 18427898, згідно якого ОСОБА_2 на праві приватної власності належить дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, Фонтанська дорога, буд. № 151/19 загальною площею 234,7 кв.м., житловою площею 120,5 кв.м. (а.с. 14; 170).
Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що даний позов слід задовольнити повністю, з огляду на наступне.
Частиною першою статті 55 Конституції України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
В силу приписів частини четвертої статті 55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Таким чином, особа, законний інтерес або право якої порушено, може скористатися способом захисту, який прямо передбачений нормою матеріального права або може скористатися можливістю вибору між декількома способами захисту, якщо це не заборонено законом.
Згідно ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється, зокрема, органами місцевого самоврядування.
За приписами ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва, серед іншого, належать повноваження щодо: здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу; здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів.
Позивач наголошує, що будівництво вищезгаданого об'єкта здійснено ОСОБА_4 самочинно, із порушенням визначеного законодавством публічного порядку проведення реконструкції об'єктів нерухомого майна, що унеможливило виконання відповідачем покладених на нього повноважень у сфері контролю за дотриманням законодавства під час забудови території міста, в чому полягає порушений інтерес позивача. На думку позивача, наведені факти самочинної реконструкції об'єкта нерухомого майна та подальше скасування реєстрації декларації про введення в експлуатацію такого об'єкта дають підстави вважати, що документи, подані ОСОБА_4 для державної реєстрації права власності на вищезазначений обєкт нерухомого майна, не відповідають вимогам чинного законодавства, містять недостовірні відомості та є такими, що не підтверджують право власності ОСОБА_4 на вказаний реконструйований об'єкт нерухомості, що виключає державну реєстрацію такого речового права як офіційного визнання і підтвердження державою факту виникнення у ОСОБА_4 прав на вказане нерухоме майно з характеристиками, яке воно отримало після проведення реконструкції. Існування офіційно визнаного та, відповідно, гарантованого державою права власності третьої особи на реконструйований об'єкт як такий, що введений в експлуатацію відповідно до вимог чинного законодавства, унеможливлює, на думку позивача, вжиття останнім заходів з реалізації покладених на нього функцій у сфері містобудівної діяльності.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить із того, що правовідносини, повязані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року №1952-ІV (далі - Закон №1952-IV), в редакцій на час виникнення спірних реєстраційних дій.
За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України.
У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів наголошується на тому, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону №1952-IV (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; державний реєстр речових прав на нерухоме єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.
Державний реєстр прав містить відомості про зареєстровані права і обтяження, суб'єктів прав, об'єкти нерухомого майна, документи, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав; порядок ведення Державного реєстру прав визначає Кабінет Міністрів України.
Згідно з ч.1 ст. 5 Закону №1952-IV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Статтею 15 Закону встановлений порядок проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проходить наступні стадії: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Частиною 4 цієї ж статті Закону передбачено, що державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.
Процедура проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, передбачена Постановою Кабінету Міністрів України № 868 від 17.10.2013р. "Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно" (далі - Порядок №868).
Суд звертає увагу, що державна реєстрація речового права ОСОБА_2 проводилась із видачею свідоцтва на право власності на реконструйований обєкт нерухомого майна у звязку з набуттям права власності на обєкт нерухомого майна (реконструйований дачний будинок), особливості проведення якої на момент виникнення спірних правовідносин було врегульовано Порядком №868.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 Закону №1952-IV свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається, зокрема, фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані обєкти нерухомого майна.
Згідно п. 24 Порядку №868 у випадках, установлених законом, державний реєстратор органу державної реєстрації прав після прийняття рішення про державну реєстрацію права власності, відкриття відповідного розділу Державного реєстру прав та/або внесення записів до зазначеного Реєстру формує свідоцтво про право власності на нерухоме майно (далі - свідоцтво). Свідоцтво оформляється у двох примірниках, один з яких долучається до реєстраційної справи, а другий видається заявникові.
Згідно з абз.9 п. 49 Порядку №868 для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований обєкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення обєкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає:
документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції обєктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);
документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта;
технічний паспорт на обєкт нерухомого майна;
письмову згоду співвласників багатоквартирного будинку (в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування);
документ, що підтверджує присвоєння обєкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції обєкта нерухомого майна змінилася його адреса).
Разом з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень позивачем подані наступні документи: витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, серія та номер:18093899, виданий 21.02.2014р. реєстраційною службою ОМУЮ; свідоцтво про право на спадщину, серія та номер: 914, видане 17.08.2012р. приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу; державний акт на право власності на земельну ділянку, серія та номер: ЯЛ № 329246, виданий 16.06.2011р. Управлінням Держкомзему у місті Одесі; декларацію про готовність обєкта до експлуатації, серія та номер ОД 142132520428, зареєстрованої 09.09.2013р. Інспекцією ДАБК в Одеській області; довідку з Адресного реєстру міста Одеси про резервування адреси обєкта нерухомого майна, серія та номер: 357506/1, видану юридичним департаментом Одеської міської ради; технічний паспорт, серія та номер: 023948, виданий 15.04.2013р. КП «ОМБТІ та РОН», що вбачається з картки прийому заяви № 11196329 (а.с. 186).
Як вбачається з матеріалів справи, проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований обєкт нерухомого майна здійснювалась, зокрема, з урахуванням декларації про готовність обєкта до експлуатації, серія та номер ОД 142132520428, зареєстрованої Інспекцією ДАБК в Одеській області.
Згідно із декларацією про готовність обєкта до експлуатації № ОД 142132520428 від 09.09.2013р. «Реконструкція дачного будинку з будівництвом прибудови (літ. «к») та масандри (літ. «К») м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19», замовником якого є ОСОБА_2, загальна площа будинку складає 234,7 кв.м, житлова площа 120,5 кв.м. (а.с. 22-28).
Як вбачається з матеріалів справи, Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 02.07.2014р. виявлено недостовірні дані в повідомлення від 20.08.2013р. № ОД 0621323220164 та декларації від 09.09.2013р. №142132520428.
Наказом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 79 «CK» від 03.07.2014р. «Про скасування реєстрацій повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об'єкта експлуатації» скасовано реєстрацію повідомлення від 20.08.2013р. № ОД 0621323220164 про початок виконання будівельних робіт/ про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт з реконструкції дачного будинку з будівництвом прибудови (літ. «к») та масандри (літ. «К») за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19, замовник будівництва ОСОБА_2 (ІН -НОМЕР_1); скасовано реєстрацію декларації від 09.09.2013р. № 142132520428 про готовність обєкта до з реконструкції дачного будинку з будівництвом прибудови (літ. «к») та масандри (літ. «К») за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19, замовник будівництва ОСОБА_2 (ІН -НОМЕР_1). При цьому зазначено, що проектна документація не розроблялась, авторський нагляд не здійснювався, вихідні дані на проектування не видавались, ОСОБА_2 подано недостовірні дані до декларації від 09.09.2013р. № 142132520428. Зазначається про порушення замовником ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 7, 26 Закону України «Про архітектурну діяльність», п.п. 4,3; 4,5 ДБН А.2.2-3-2012 (а.с. 29-30). Вказаний наказ є чинним, протилежного учасниками процесу не доводилось та не підтверджувалось належними та допустимими доказами.
Таким чином, проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований обєкт нерухомого майна, дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, Фонтанська дорога, буд. № 151/19, здійснено на підставі документів, які наразі скасовано.
Як вбачається з матеріалів реєстраційної справи № 303687051101 на обєкт нерухомості, розташований за адресою: м.Одеса, Фонтанська дорога, 151/19, між ОСОБА_2 (Продавець) та ОСОБА_3 (Покупець) укладено договір купівлі-продажу № 146 від 19.03.2014р., відповідно до п.1.1 якого продавець передає майно у власність покупця і зобовязується сплатити за нього обговорену грошову суму. Згідно п.1.2 вказаного Договору предметом договору є дачний будинок, розташований за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 151/19, загальною площею 120,5 кв.м. до складу дачного будинку входять: дача, позначена у плані літерою «К», сарай « 17 1». Предмет договору розташований на земельній ділянці площею 0,0284 га, цільове призначення якої для індивідуального дачного будівництва, кадастровий номер 5110136900:27:004:0374 (а.с. 152-155). Крім того, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 в подальшому здійснено реєстрацію речових прав на вищевказане майно.
Одночасно суд зазначає, що Законом України від 26 листопада 2015 року N 834-VIII, що набув чинності з 01.01.2016 року, до Закону N 1952-IV внесено зміни шляхом викладення його в новій редакції.
Так, ст.26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" в редакції Закону України N 834-VIII врегульовано питання внесення записів до Державного реєстру прав, змін до них та їх скасування.
Згідно ч.1 ст.26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.
У разі зміни ідентифікаційних даних субєкта права, відомостей про обєкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.
У разі якщо помилка в реєстрі впливає на права третіх осіб, зміни до Державного реєстру прав вносяться на підставі відповідного рішення суду.
Подання та отримання документів за заявою про внесення змін до записів Державного реєстру прав здійснюються у порядку, передбаченому для державної реєстрації прав.
Частиною 2 ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.
Беручи до уваги наведене, приймаючи до уваги встановлені судом обставини в сукупності, враховуючи, що документи, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасовано, суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 № 11294505 від 28.02.2014р. про державну реєстрацію прав на дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19 за ОСОБА_2.
Відповідно до ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що позовні вимоги виконавчого комітету Одеської міської ради є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 159-164, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов виконавчого комітету Одеської міської ради до Одеського міського управління юстиції Одеської області в особі Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 № 11294505 від 28.02.2014р., - задовольнити.
Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_1 № 11294505 від 28.02.2014р. про державну реєстрацію прав на дачний будинок, розташований за адресою: Одеська область, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 151/19 за ОСОБА_2.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Г.П. Самойлюк