Справа № 755/7997/16-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" липня 2016 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
Головуючого судді: БАРТАЩУК Л.П.
при секретарі: Ізвольській С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно нарахованих бюджетних коштів, -
в с т а н о в и в :
Позивач - УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації звернувся до відповідача - ОСОБА_1 з позовом про стягнення надмірно нарахованих бюджетних коштів в сумі 11 669, 29 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 23 грудня 2014 року до УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації звернулась ОСОБА_1 із заявою про призначення їй щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Рішенням позивача від 24.12.2014 року ОСОБА_1 було призначено допомогу на проживання, як тимчасово переміщеній особі.
Відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженої, постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
При зверненні доУПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації щодо призначення грошової допомоги відповідач задекларувала, що у її володінні житлові приміщення, розташовані в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції відсутні.
Згідно поданої заяви щодо призначення відповідачці, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 (тимчасово окупована територія), але фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, була призначена грошова допомога з 23.12.2014 року по 22.12.2015 року.
Проте, відповідно до інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_1 виявилося, що останній на праві власності відповідно до договору купівлі-продажу належить 1/2 квартири за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
Внаслідок надання відповідачем недостовірної інформації їй було надмірно нараховані бюджетні кошти у вигляді грошової допомоги в сумі 11 669,29 грн.
Позивачем було направлено поштою на адресу відповідача лист про добровільне повернення надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді грошової допомоги.
01 березня 2016 року відповідач надала позивачу письмову заяву, в якій визнала факт подачі з її сторони недостовірної інформації, протее, просила розстрочити виплату зазначеної суми.
Належні до повернення грошові кошти в сумі 11 669,29 грн. відповідачем так і не були повернуті на рахунок Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що і стало підставою для звернення до суду.
Із зазначених підстав позивач просить стягнути з відповідача надмірно нараховані бюджетні кошти.
Представник позивача в судове засідання направив на адресу суду письмову заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення у випадку неявки відповідача не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, про час та місце судових засідань у справі розгляду справи повідомлена належним чином, - згідно вимог ст. 74-77 ЦПК України, у тому числі, й шляхом оголошення про її виклик в пресі - газеті «Урядовий кур'єр» №117 (5737) від 23 червня 2016 року, письмових заперечень по суті позову і доказів на спростування викладених позивачем у позовній заяві обставин, не надала.
Згідно ст. 224 ЦПК України, суд, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.
За згодою представника позивача суд ухвалив про заочний розгляд справи, - на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 23 грудня 2014 року до УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації звернулась ОСОБА_1 із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 11).
Рішенням УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 24.12.2014 року ОСОБА_1 було призначено допомогу на проживання, як переміщеній особі (а.с. 12).
Відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженої, постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
При зверненні до УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації щодо призначення грошової допомоги відповідач задекларувала у володінні житлові приміщення, розташовані в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції - відсутні.
Згідно поданої заяви щодо призначення відповідачці, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 (тимчасово окупована територія), але фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, відповідачці була призначена грошова допомога з 23.12.2014 року по 22.12.2015 року.
Відповідно до даних Інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_1, останній на праві власності відповідно до договору купівлі-продажу належить 1/2 квартири за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженої, постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
Внаслідок надання відповідачем недостовірної інформації їй було надмірно нараховані бюджетні кошти у вигляді грошової допомоги в сумі 11 669,29 грн. (а.с. 7).
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Доказів того, що належні до повернення грошові кошти в сумі 11 669,29 грн. відповідачем були повернуті на рахунок Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, матеріали справи не містять, що дає підстави для їх стягнення з відповідача в судовому порядку.
На підставі ст. 79, 88 ЦПК України, підлягають присудженню понесені та документально підтверджені судові витрати позивача, а саме: судовий збір в розмірі - 1 378,00 грн. та витрати пов'язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача в сумі 630,00 грн., а разом 2 008,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 1212, 1215 ЦК України, п.п. 2, 6, 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 3, 4, 10, 11, 57-60, 79-80, 88, 208, 209, 212-215, 218, 222, 223, 224-226, 294 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно нарахованих бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 безпідставно одержані кошти у розмірі 11 669,29 грн. на розрахунковий рахунок 35218086054068, КПКВ 2501480, КЕКВ 2730 в Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 22886300, отримувач Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації судові витрати у вигляді судового збору в сумі 1 378,00 грн. та витрати пов'язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача в сумі 630,00 грн., а разом 2 008,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Дніпровський районний суд м. Києва до Апеляційного суду м. Києва.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: