227/2122/16-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2016 року м. Добропілля
Добропільський міськрайоний суд Донецької області в складі
Судді - Корнєєвої В.В.
при секретарі - Данилко Л.В.
за участю:
прокурора - Ленкевич І.В.,
представник органу КВІ - ОСОБА_1
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Добропілля подання начальника Добропільського МРВ КВІ УДПтСУ в Донецькій області щодо вирішення питання, повязаного з виконанням постанови Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 26.05.2016 року відносно
ОСОБА_2,27.04.1991р.н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП , -
ВСТАНОВИВ:
27 червня 2016 року від начальника Добропільського МРВ КВІ УДПтСУ в Донецькій області надійшло подання щодо вирішення питання подальшого виконання постанови Добропільського міськрайонного суду Донецької області від26.05.2016 року відносно ОСОБА_2.
Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 26.05.2016 року ОСОБА_2,27.04.1991р.н., визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді 30( тридцяти ) годин громадських робіт.
Вищезазначена постанова суду прийнята до виконання Добропільським МВ КВІ 10.06.2016 року.
Як зазначено в поданні Добропільським МВ КВІ 10.06.2016 року за вих. № 2889 правопорушнику було направлено виклик до кримінально-виконавчої інспекції для постановки на облік на 17.06.2016 року, однак на виклик до інспектора Кабанець С.В. не з'явився. Також зазначено, що 21.06.2016 року за місцем проживання правопорушника було відібрано пояснення від матері правопорушника і зі слів його матері її син ОСОБА_2 за зазначеною адресою не проживає та де він знаходиться їй не відомо. На підставі вищевикладеного 23.06.2016 року Добропільським МВ КВІ було направлено подання до Добропільського міськрайонного суду Донецької області щодо вирішення питання подальшого виконання постанови Добропільського міськрайонного суду Донецької області від26.05.2016 року.
Представник КВІ в судовому засіданні підтримала подання, зазначивши, що також існує рапорт дільничого інспектора Орлова Д.П. від 28.06.2016 року, згідно якого ОСОБА_2 за вказаною в постанові суду адресою не проживає.
В судовому засіданні прокурор підтримала подання, зазначивши, що наявні всі докази ухилення правопорушника від виконання судового рішення.
Суд заслухавши учасників судового засідання, дослідивши подання Добропільського МВ КВІ та додані до нього матеріали приходить до наступних висновків :
Відповідно до ст.298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов»язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно до ст.305 КУпАП контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом(посадовою особою), який виніс постанову та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 № 474/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 р. за № 457/22989( далі- Порядок), виконання стягнення у вигляді громадських робіт покладається на кримінально-виконавчу інспекцію. Зігдно п.3.11 зазначеного Порядку після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції. З порушником проводиться бесіда, під час якої розяснюються порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до п.3.12. даного Порядку якщо у призначений день порушник не зявився за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, то на наступний день кримінально-виконавча інспекція надсилає повторний виклик. Якщо порушник не зявився до кримінально-виконавчої інспекції після двох викликів, то кримінально-виконавча інспекція надсилає запит до територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України, служби дільничних інспекторів міліції з метою зясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання. Згідно п. 3.13. зазначеного Порядку якщо за місцем, вказаним у постанові суду, порушник не проживає та встановлено інше місце його проживання, то до кримінально-виконавчої інспекції за встановленим місцем проживання порушника надсилається запит про перевірку цього факту. Кримінально-виконавча інспекція за новим місцем проживання у десятиденний строк проводить перевірку і в разі підтвердження факту проживання порушника робить запит його особової справи, після отримання якої у триденний строк надсилає підтвердження до кримінально-виконавчої інспекції, де порушник перебував на обліку.
Як вбачається з матеріалів особової справи Добропільського МВ КВІ № 29/2016 відносно ОСОБА_2, мається копія виклику ОСОБА_2 до Добропільського МВ КВІ від 10.06.2016 року на 17.06.2016 року(а.с.3). В судовому засіданні представник Добропільського МВ КВІ ОСОБА_1 не надала доказів відправки правопорушнику виклику до Добропільського МВ КВІ на 17.06.2016 року та доказів отримання ОСОБА_2 зазначеного виклику.
Окрім того, як вбачається з матеріалів особової справи повторний виклик до Добропільського МВ КВІ ОСОБА_2 за місцем проживання не відправлявся, що є порущенням п.3.12 вищевказаного Порядку.
Також за матеріалів особової справи № 29/2016 вбачається , що Добропільським МВ КВІ було зроблено запит до Територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України 21.06.2016 року, але як повідомила в судовому засіданні представник Добропільського МВ КВІ ОСОБА_1 відомостей щодо місця реєстрації правопорушника до цього часу не отримано.
Таким чином, судом встановлено, що Добропільським МВ КВІ без отримання підтвердження щодо дійсного місця реєстрації(проживання) правопорушника станом на день виконання постанови суду та дотримання встановленого Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, направлено подання до суду, в якому зазначається про неможливість виконання судового рішення та вирішення питання про його подальше виконання.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне особову справу № 29/2016 відносно ОСОБА_2 повернути Добропільському МВ КВІ УДПтСУ в Донецькій області для виконання адміністративного стягнення у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Керуючись ст.304 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Особову справу № 29/2016 відносноОСОБА_2, 27.04.1991р.н., якого постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 26 травня 2016 року, визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у вигляді 30 ( тридцяти годин) громадських робіт повернути Добропільському МВ КВІ УДПтСУ в Донецькій області, для виконання постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Корнєєва