Постанова № 58751954, 04.07.2016, Волноваський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
04.07.2016
Номер справи
805/492/16-а
Номер документу
58751954
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

805/492/16-а

2-а/221/45/2016

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2016 року

Волноваський районний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Мохова Є.І.,

при секретарі судового засідання Брідня О.Л.,

за участю

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача 1 та 2 - Піскаловой Н.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вугледарської міської ради, Виконавчого комітету Вугледарської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення середнього заробітку за весь час затримки, -

ВСТАНОВИ В:

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вугледарської міської ради, Виконавчого комітету Вугледарської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення середнього заробітку, яка надійшла до суду 22 лютого 2016 року, передано на розгляд Волноваського районного суду Донецької області.

З урахуванням заяви про зміну предмету позову (а.с.122 ), яка прийнята ухвалою від 29 червня 2016 року (а.с. ), позивач просила:

- визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині затримки виплатити позивачу грошових сум у день її звільнення;

- стягнути з Виконавчого комітету Вугледарської міської ради на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 28.10.2015 року по 01.12.2015 року в сумі 8564,50 грн. з відрахуванням зборів та обов'язкових платежів ;

- визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині затримки виплатити позивачу грошових сум у день її звільнення;

- стягнути з Виконавчого комітету Вугледарської міської ради на користь позивача середній заробіток за час затримки виплатити їй грошових сум у день її звільнення.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначала, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року визнано протиправним та скасувано розпорядження керівника Військово-цивільної адміністрації міста Вугледар Донецької області від 31 липня 2015 року № 54-кз «Про звільнення» та її поновлено на посаді першого заступника міського голови з 01 серпня 2015 року.

Також, зобов'язано Виконавчий комітет Вугледарської міської ради нарахувати та виплатити їй середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01 серпня 2015 року по 27 жовтня 2015 року, за відрахуванням зборів та обов'язкових платежів та з урахуванням часу її тимчасової непрацездатності в період з 31 липня 2015 року по 10 серпня 2015 року.

Згідно запису №17 від 10.02.2016 у трудовій книжці ОСОБА_1, рішенням Вугледарської міської ради №7/2-25 від 29.01.2016 року , її поновлено на роботі першого заступника міського голови з 01.08.2015 року.

Згідно запису №18 від 10.02.2016 у трудовій книжці ОСОБА_1, цим же рішенням Вугледарської міської ради №7/-226 від 29.01.2016 року , повноваження першого заступника міського голови визнано закінченими з 01.12.2015 року.

Не оспорюючи законність рішення Вугледарської міської ради №7/-226 від 29.01.2016 року, позивач вказує, що відповідачем не нараховано та не сплачено середню заробітну плату за час вимушеного прогулу з вини відповідачів з 28.10.2015 року та по день фактичного її звільнення 01.12.2015 року.

З урахуванням наведеного та на підставі ст. 47, 83, 115-117, 2351 Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», ст.ст. 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у звязку з порушенням їх виплати» №2050 від 19.10.2000 року, законом України «Про судовий збір», в судовому засіданні 29 червня 2016 року позивач підтримала уточнені позовні вимоги з підстав, викладених в адміністративному позові, надала пояснення, аналогічні тим, що наведені у позовній заяві, та просила задовольнити позов.

Відповідачі 1 та 2 позов не визнали, надали заперечення, сутність яких полягала у наступному.

24.02.2016 року Донецьким окружним адміністративним судом було відкрито провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, до Виконавчого комітету Вугледарської міської ради про визнання бездіяльності виконавчого комітету Вугледарської міської ради протиправною, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за весь час затримки.

На виконання ухвали суду про відкриття провадження, відповідно до ст. 107 КАС України, вважаючи, позов необгрунтованим, та безпідставним, надаємо свої заперечення:

Щодо вимог позивача сплатити в повному обясязі середній заробіток за час вимушеного прогулу з 01.08.2015 року по 27.10.2015 року

Згідно довідки про доходи, наданої ОСОБА_1 02.02.2016 року нараховано::

За серпень 6520.93 гривен

1035.79 гривень и 1280.57 гривень ( усього 2316,36) - сплата лікарняних листів за рахунок підприємства;

1553,68 гривень та 1280.57 гривень ( усього 2834.25 ) - сплата лікарняних листів за рахунок коштів Фона соціального страхування;

Середня заробітна платня - 1370.32 гривні.

За вересень -7536.76 гривень;

За жовтень 6166.44 гривень

Усього: за серпень- жовтень 20224.13 гривень

25грудня 2015 року на картковий рахунок ОСОБА_1 в ПАО « Альфа- банк» на підставі платіжного доручення № 323 від 24 грудня 2015 року перераховані кошти загальною сумою 16199.69 гривень.

Невиплаченими залишились кошти на суму 2834.25 гривень ( з урахуванням податків та обов'язкових зборів - 2777.57 гривень, які сплачуються за рахунок коштів Мар їнської міжрайонної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацезщдатностиі ( далі Мар їнська МВД ДОВ ФОСС з ТВП).

Виконавчим комітетом Вугледарської міської ради до Мар їнської МВД ДОВ ФОСС з ТВП направлена заявка розрахунок, де у п.2 та п. З заявлена сума 2834.25 гривень ( за лікарняними ОСОБА_1).

Згідно виписок по рахункам 14.03.2016 року та 15.03.2016 року Марїнським МВД ДОВ ФОСС з ТВП на рахунки виконавчого комітету Вугледарської міської ради міської ради надійшло фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення (тимчасова непрацездатність).

На підставі платіжного доручення № 103 від 17.03.2016 року ОСОБА_1 нараховані перераховані кошти загальною сумою 2777.57 гривень. Вказане платіжне поручения направлено до У ДКСУ в Марійському районі для подального перерахування на картовий рахунок ОСОБА_1

Щодо вимог позивача сплатити заробітну плату за вимушений прогул у період з 28.10.2015 року до 01.12.2015 року та стягнення середнього заробітку за весь час затримки з 02.12.2015 по 19.02.2016 року відповідачі вважають їх необгрунтованими та безпідставними. Позивач сумлінно оманюється та трактує норми закону на власний розсуд.

ОСОБА_1 була посадовою особою місцевого самоврядування, обіймала посаду першого заступника міського голови, яка належить до виборних посад. Відповідно до статті 10 Закону України « Про службу в органах місцевого самоврядування» прийняття на посади заступників сільського,селищного, міського голови з питання діяльності виконавчих органів та керуючого справами виконавчого комітету сільської, селищної міської ради у місті здійснюється шляхом прийняття відповідною радою.

Згідно зі статтею 51 Закону України « Про місцеве самоврядування в України персональний склад виконавчого комітету затверджується відповідною радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови. До складу виконавчого комітету входять зокрема сільський, селищний, міський голова, заступники сільського, селищного,міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами. Виконавчий комітет здійснює свої повноваження до формування нового складу виконавчого комітету.

Процедура звільнення заступників сільського, селищного,міського голови з питань діяльності виконавчих органів у Законах «« Про службу в органах місцевого самоврядування», та « Про місцеве самоврядування в України» чітко не прописана. Тому у своїй діяльності органи місцевого самоврядування керуються вимогами методичних рекомендацій Головного управління державної служби України від 06.02.2002 року №42\621 « Методичні рекомендації щодо особливостей прийняття( обрання) на службу посадових осіб місцевого самоврядування»

Згідно листа Головного управління державної служби України від 06.02.2002 року №42\621 « Методичні рекомендації щодо особливостей прийняття( обрання) на службу посадових осіб місцевого самоврядування» повноваження заступника ( заступників) сільського, селищного міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами, секретаря виконавчого комітету закінчуються після сформування нового складу виконавчого комітету. У разі звільнення заступника сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів із закінченням строку повноваження виконавчого комітету у їх трудовій книжці робиться запис: « звільнений у зв'язку із закінченням строку виконавчого комітету ради частина 1 статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» із зазначенням дати та підстави звільнення, порядкового номеру запиту.

Рішенням Вугледарської міської ради від 01.12.2015 року № 7\1-5 « Про затвердження персонального комітету Вугледарської міської ради» затверджений персональний склад виконавчого комітету, серед якого ОСОБА_1 не значиться. Персональний склад виконавчого комітету Вугледарської міської ради шостого скликання, до складу якого входила ОСОБА_1. як перший заступник міського голови , втратив свої повноваження.

ОСОБА_1 звільнена на підставі, розпорядження керівника військово - цивільної адміністрації міста Вугледар від 31.липня 2015 року № 54-кз « Про звільнення». У трудових відносинах з Військово- цивільною адміністрацією міста Вугледар Донецької області.. ОСОБА_1 не перебувала.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від

27.10.2015 року по адміністративній справі № 805\3507\15-а розпорядження керівника військово - цивільної адміністрації міста Вугледар від 31.липня 2015 року № 54-кз « Про звільнення» визнано протиправним та скасовано.

Постановою суду Вугледарську міську раду зобов'язано поновити ОСОБА_1 на посаді першого заступника міського голови з 01.08.2015 року.

07.12.2015 року до Вугледарської міської ради з відділу державної виконавчої служби Вугледарського міського управління юстиції надійшли постанови про відкриття виконавчих проваджень ВП № 49563602 від

04.12.2015 року та ВП № 49563974602 від 04.12.2015 року про виконання рішень Донецького окружного адміністративного суду від 27.10.2015 року щодо поновлення ОСОБА_1 на посаді першого заступника міського голови з 01 серпня 2015 року ; нарахування та виплати ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 01 серпня 2015 року по 27 жовтня 2015 року, за відрахуванням зборів та обов'язкових платежів та з урахуванням часу її тимчасової непрацездатності в період з 31 липня 2015 року по 10 серпня 2015 року.

Тобто на момент надходження виконавчих документів до відповідачів ОСОБА_1 юридично закінчила свої повноваження.

Відповідачі повинні були юридично правильно виконати процедуру поновлення на посаді ОСОБА_1 У зв'язку з чим звернулись за роз'ясненням судового рішення до суду та після отримання роз'яснень суду виконали всю процедуру поновлення ОСОБА_1 на посаді відповідно до законодавства, що зайняло певний тривалий період часу

Згідно рішення Вугледарської міської ради від 29.01.2016 року № 7\2-26 ОСОБА_1 звільнена з посади першого заступника міського голови у зв'язку із закінченням повноважень 01.12.2015 року.

Позивач вважає період з 28.10.2015 року по 19.02.2016 року вимушеним прогулом та просить суд стягнути з відповідачів середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Згідно Постанови № 9 від 06.11.1992 року пленум Верховного Суду Украъни « Про практику розгляду судами трудових спорів» зазначено Оскільки згідно зі ст. 235 КЗпП оплаті підлягає вимушений прогул, вимоги працівника про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку підлягають задоволенню в тому разі і за той період, коли з вини власника або уповноваженого ним органу була затримана видача трудової книжки або неправильне формулювання причин звільнення в трудовій книжці перешкоджало працевлаштуванню працівника.

При присудженні оплати за час вимушеного прогулу зараховується заробіток за місцем нової роботи (одержана допомога по тимчасовій непрацездатності, вихідна допомога, середній заробіток на період працевлаштування, допомога по безробіттю), який працівник мав в цей час.

У випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу в зв'язку з незаконним звільненням або переведенням, відстороненням від роботи невиконанням рішення про поновлення на роботі, затримкою видачі трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними правилами обчислення середнього заробітку, виходячи з заробітку за останні два календарні місяці роботи.

Після отримання виконавчих документів ОСОБА_3 неодноразово запрошувалась до Вугледарської міської ради з метою скасування запису про звільнення та надання трудової книжки, яка знаходилась у ОСОБА_1 Але остання періодично приходила до Вугледарської міської ради та надавати трудову книжку відмовлялась, та вимагала складання від відповідачів якогось акту про поновлення їх на роботі ( що підтверджується службовою запискою від 08.12.2015 року, доповідною запискою начальника організаційного відділу від 10.12.2015 року, листом від

10.12.2015 року з копією отримання поштового відправлення ОСОБА_1, листом ОСОБА_3 від 10.12.2015 року).

Відповідно до ч. 1 ст.1 Закону України " Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108\95-ВР заробітна платня - це винагорода, обчислена як правило, у грошовому виразі. Яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Згідно табелів обліку робочого часу за жовтень, листопад та грудень 2015 року військово- цивільної адміністрації міста Вугледар Донецької області ( жовтень до 26.11.2015 року) та Вугледарської міської ради ( з 26.11.2015 року по 01.12.2015 року включно) ОСОБА_1 не працювала. Тобто заробітна платня їй не нараховувалась та не виплачувалась.

Навпаки, згідно листа Вугледарського міського центру зайнятості ОСОБА_1 з 17.11.2015 року зареєстрована як безробітня. 24.11.2015 року їй була призначена виплата допомога по безробіттю. За період з 24.11.2015 року по 29.01.2016 року їй нарахована та виплачена допомога у сумі 2390.91 гривень.

04.03.2016 року наказом директора центру зайнятості статус безробітного відносно ОСОБА_1 скасований.

01.02.2016 року ОСОБА_1 рекомендованим листом повідомлена про необхідність надання трудової книжки та 18.02.2016 року ОСОБА_1 внесений відповідний запис до трудової книжки .

На цих підставах відповідач 1 просив відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с. 23-28).

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що встановлено на підставі паспорту громадянина України серії НОМЕР_1, виданого Вугледарським МВ УМВС України в Донецькій області 17 березня 1998 року (а.с. 84).

Відповідач - Вугледарська міська рада (ідентифікаційний код 34032213) - орган місцевого самоврядування, зареєстрована як юридична особа 21 травня 1997 року, про що 20 червня 2006 року до ЄДР внесений запис за номером 1 255 120 0000 000102, в стані припинення не перебуває.

Відповідач - Виконавчий комітет Вугледарської міської ради (ідентифікаційний код 05275768) - орган місцевого самоврядування, зареєстрований як юридична особа 21 травня 1997 року, про що 05 липня 2006 року до ЄДР внесений запис за номером 1 255 120 0000 000107, в стані припинення не перебуває.

Вказані обставини встановлені на підстав даних он-лайн сервісу отримання відомостей з ЄДР.

Відповідачі 1 і 3 перебувають на казначейському обслуговуванні в Управлінні Державної казначейської служби України у Мар'їнському районі Донецької області (ідентифікаційний код 38028736) зареєстроване як юридична особа, про що 22 грудня 2011 року до ЄДР внесений запис за номером 1 244 102 0000 000976. .

На підставі трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 встановлено наступне.

25 листопада 2014 року ОСОБА_1 призначена на вакантну посаду першого заступника міського голови як така, що була затверджена міською радою. На підставі рішення Ради від 21 листопада 2014 року № 6/62-14 та розпорядження міського голови від 25 жовтня 2014 року № 210-кз до трудової книжки позивача внесений запис за № 12.

25 листопада 2014 року позивач прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування, про що до трудової книжки внесений запис за № 13.

25 листопада 2014 року ОСОБА_1 присвоєний дев'ятий ранг другої категорії посадових осіб місцевого самоврядування, про що на підставі розпорядження міського голови від 25 листопада 2014 року № 210-кз до трудової книжки внесений запис за № 14 (а.с.143).

Згідно запису №17 від 10.02.2016 року у трудовій книжці ОСОБА_1, рішенням Вугледарської міської ради №7/2-25 від 29.01.2016 року, її поновлено на роботі першого заступника міського голови з 01.08.2015 року.

Згідно запису №18 від 10.02.2016 у трудовій книжці ОСОБА_1, цим же рішенням Вугледарської міської ради №7/-226 від 29.01.2016 року, повноваження першого заступника міського голови визнано закінченими з 01.12.2015 року.

Трудову книжку ОСОБА_1 отримала 19 лютого 2016 року, про що свідчить її особистий підпис в особовій картці (а.с. 66).

Судом також встановлено, що 29 лютого 2016 року, на виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року за позовом ОСОБА_1 до військово - цивільної адміністрації міста Вугледар, Вугледарської міської ради, Виконавчого комітету Вугледарської міської ради, виконавчого листа № 805/3507/15а, виданого Донецьким окружним адміністративним судом 02.12.2015 року, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада прийняла рішення №7/2-25, про поновлення ОСОБА_1, першого заступника міського голови, з 1.08.2015 року. (а.с.9)

Того ж дня, рішенням Вугледарської міської ради №7/2- 26 від 29 лютого 2016 року визнано, що повноваження першого заступника міського голови ОСОБА_1 закінчено 01.12.2015 року. (а.с.10)

Підставою для видання рішення № 7/2-26 слугували рішення міської ради від 26.11.2015 року №7/1-3 «Про затвердження осіб на виборні посади, від 01.12.2015 року №7/1-5»Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Вугледарської міської ради», листа Головного управління Державної служби України №42/621 від 06.02.2002 року та ст. 51, ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

На підставі довідки про доходи від 02.02.2016 року, виданої Виконавчим комітетом Вугледарської міської ради ОСОБА_1 02.02.2016 року нараховано:

За серпень 6520.93 гривень

1035.79 гривень и 1280.57 гривень ( усього 2316,36) - сплата лікарняних листів за рахунок підприємства;

1553,68 гривень та 1280.57 гривень ( усього 2834.25 ) - сплата лікарняних листів за рахунок коштів Фона соціального страхування;

Середня заробітна платня - 1370.32 гривні.

За вересень -7536.76 гривень;

За жовтень 6166.44 гривень

Усього: за серпень- жовтень 20224.13 гривень

25грудня 2015 року на картковий рахунок ОСОБА_1 в ПАО « Альфа- банк» на підставі платіжного доручення № 323 від 24 грудня 2015 року перераховані кошти загальною сумою 16199.69 гривень.

Невиплаченими залишились кошти на суму 2834.25 гривень ( з урахуванням податків та обов'язкових зборів - 2777.57 гривень, які сплачуються за рахунок коштів Мар'їнської міжрайонної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацезщдатностиі ( далі Мар' їнська МВД ДОВ ФОСС з ТВП).

Виконавчим комітетом Вугледарської міської ради до Мар'їнської МВД ДОВ ФОСС з ТВП направлена заявка розрахунок, де у п.2 та п. З заявлена сума 2834.25 гривень ( за лікарняними ОСОБА_1).

На підставі платіжного доручення № 103 від 17.03.2016 року ОСОБА_1 нараховані перераховані кошти загальною сумою 2777.57 гривень. Вказане платіжне поручения направлено до У ДКСУ в Марїнському районі для подального перерахування на картовий рахунок ОСОБА_1(а.с.11)

Тобто, выдповыдачы не заперечують, що у період вимушеного прогулу позивача з 28.10.2015 року по день фактичного її звільнення з займаної посади - 01.12.2015 року, середній заробіток їй не нараховувався і не виплачувався.

Докази, які б спростовували наведені вище обставини, суду не надані.

Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені норми права.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людині є головним обов'язком держави.

Згідно зі ст. 7 Основного Закону в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Ч. 2 ст. 38 Конституції України гарантоване рівне право громадян до доступу до служби в органах місцевого самоврядування.

Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування регулює Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ (далі - Закон № 2493), який на час виникнення спірних правовідносин діяв у редакції від 26 квітня 2015 року.

Ст. 1 Закону № 2493 визначає, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Згідно зі ст. 2 Закону № 2493 посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.

Ст. 3 Закону № 2493 визначено, що посадами в органах місцевого самоврядування є:

- виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою;

- виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою;

- посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 була посадовою особою місцевого самоврядування, обіймала посаду першого заступника міського голови, яка в розумінні ст. 3 Закону № 2493 належить до виборних посад.

Одним із принципів служби в органах місцевого самоврядування, закріплених ст. 4 Закону № 2493, є самостійність кадрової політики в територіальній громаді.

Ч. ч. 1, 3 ст. 7 Закону № 2493 встановлено, що правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», цим та іншими законами України.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Право посадових осіб місцевого самоврядування захищати свої законні права та інтереси, зокрема в судовому порядку, передбачене абз. 10 ч. 1 ст. 9 Закону № 2493.

Згідно ст. 115 КЗпП Укрпїни заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Стаття 116 КЗпП України передбачає, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Згідно статт1 117 цього ж Кодексу, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 Кодексу законів про працю України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Порядок обчислення середньої заробітної плати затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 (далі - Порядок № 100).

Відповідно до пп. «3» п. 1 Порядку № 100 цей Порядок застосовується у випадках вимушеного прогулу.

Абз. 3, 6 п. 2 Порядку № 100 визначено, що середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Відповідно до п.п. 5, 8 Порядку № 100 нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

У разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства.

Відповідач надав суду розрахунок середнього заробітку, який складає - 342,58 грн. (а.с.32)

Суд вирішує справу, та визначає певну суму виплати, яка підлягає стягненню на користь позивача, виходячи з вказаного середнього розрахунку відповідачем, про що не заперечує позивач.

Для повного захисту прав та інтересів позивача, порушених в частині реалізації права на отримання середнього заробітку за час вимушеного прогулу, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині затримки виплати належних позивачу грошових сум у день її звільнення та стягує з виконкому на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 28 жовтня 2015 року по 01 грудня 2015 року (день фактичного закінчення повноважень позивача як заступника міського голови), у сумі 8564,50 грн. 25 х 342,58 грн. = 8564,50 грн.

(25 робочих днів - з 28.10.2015 року по 01.12.2015 року (28,29,30 -3 дні; 2- 30 листопада - 21 день, 1 грудня 2015 року - 1 день), з відрахуванням зборів та обов'язкових платежів, та задовольнити цю частину позовних вимог.

Крім того суд визнає протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині не нарахування та несплати позивачу середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 28.10.2015 року по 01.12.2015 року та стягує з Виконкому на користь ОСОБА_1 компенсацію заборгованості за час затримки заробітної плати за вимушений прогул за період з 28 жовтня 2015 року по 01 грудня 2015 року (день фактичного закінчення повноважень позивача як заступника міського голови) у сумі 43437,62 грн. (342,58 грн. х 143 дні -2390,91 (сплачена Центром зайнятості допомога по безробіттю за період з 24.11.15 року по 29.01.2016 року) - 3179,48 грн. (сплачена Центром зайнятості допомога по безробіттю за період з 16.03.16 року по 09.06.2016 року), та частково задовольняє цю частину позовних вимог.

Дата кінцевого розрахунку - 15.06.2016 року визначена на вимогу позивача.

Заслухавши пояснення представників осіб, які беруть участь у справі, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, беручи до уваги, що ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду про часткове задоволення позовних вимог не спростовують.

П.п. 2-3 ч. 1 ст. 256 КАС України визначено, що негайно виконуються постанови суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць.

Таким чином, постанова суду в частині стягнення на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати присудженню не підлягають.

Керуючись Конституцією України, ст.ст. 2-15, 17-20, 23, 26, 69-72, 94, 98, 159-163, 167, 185-186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Вугледарської міської ради, Виконавчого комітету Вугледарської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу - задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині затримки виплати належних позивачу грошових сум у день її звільнення.

3. Стягнути з Виконавчого комітету Вугледарської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 28 жовтня 2015 року по 01 грудня 2015 року .

4.Визнти протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Вугледарської міської ради в частині не нарахування та несплати позивачу середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 28.10.2015 року по 01.12.2015 року.

5. Стягнути з Виконавчого комітету Вугледарської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 28 жовтня 2015 року по 01 грудня 2015 року (день фактичного закінчення повноважень позивача як заступника міського голови), у сумі 8564,50 грн. 25 х 342,58 грн. = 8564,50 грн.

(25 робочих днів - з 28.10.2015 року по 01.12.2015 року (28,29,30 -3 дні; 2- 30 листопада - 21 день, 1 грудня 2015 року - 1 день), з відрахуванням зборів та обов'язкових платежів.

6.Стягнути з Виконавчого комітету Вугледарської міської ради на користь ОСОБА_1 компенсацію заборгованості за час затримки заробітної плати за вимушений прогул за період з 28 жовтня 2015 року по 01 грудня 2015 року у сумі 43437,62 грн.

7. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

8. Постанова в частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню.

9. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частина проголошені в судовому засіданні 4 липня 2016 року.

10. Повний текст постанови виготовлений впродовж п'яти днів з дня завершення судового розгляду.

11. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Волноваський районний суд Донецької області в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

12. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

13. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Мохов Є.І.