Постанова
Іменем України
Справа № 712/7000/16-п
Провадження № 3/712/1338/16
01 липня 2016 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Орленко В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1, 11.08.1967 р. н., начальника відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації голови комітету з конкурсних торгів, проживаючої : ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 164-14 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 допустила наступні порушення вимог законодавства, а саме :
документація конкурсних торгів на закупівлю брикету торф'яного (оголошення про проведення закупівлі №156177 у Віснику державних закупівель (далі - ВДЗ) №283 від 01.07.2015) , затверджена протоколом засідання комітету конкурсних торгів від 23.06.2015 №41, який підписано всіма членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1, яка не містить інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі вимогам, встановленим у п.6 ч.1 ст.17 Закону України від 10.04.2014 №1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі - Закон №1197). Незважаючи на вищезазначене порушення законодавства, комітетом проведено розкриття та оцінка пропозицій конкурсних торгів, визначено переможця та акцептовано його пропозицію. У той же час, через неможливість усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель, відповідно до ч.1 ст.30 Закону №1197, торги повинні були підлягати відміні;
рішення про затвердження документацій конкурсних торгів на закупівлю сиру кисломолочного та твердого (оголошення про проведення закупівлі №200413 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), масла вершкового (оголошення про проведення закупівлі №200450 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), виробів хлібобулочних (оголошення про проведення закупівлі №200447 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), риби морської замороженої (оголошення про проведення закупівлі №200426 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), мяса ялового (оголошення про проведення закупівлі №200420 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), філе курячого (оголошення про проведення закупівлі №200393 у ВДЗ №141 від 02.12.2014), оформлено протоколом засідання комітету Замовника від 24.11.2014 № 52, який підписано всіма членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1, які не містять інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі вимогам, встановленим у п.1, 3 та 6 ч. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 17 Закону №1197. Незважаючи на вищезазначене порушення законодавства, комітетом проведено розкриття та оцінка пропозицій конкурсних торгів, визначено переможця та акцептовано його пропозицію. У той же час, через неможливість усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель, відповідно до ч.1 ст.30 Закону №1197, торги повинні були підлягати відміні;
при проведенні процедури закупівлі брикету торф'яного (оголошення про проведення закупівлі №178861 у ВДЗ №158 від 20.10.2014) пропозиція конкурсних торгів учасника ТОВ «Теплові альтернативи» не відповідала кваліфікаційним критеріям до учасників, а саме: для підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, учасник надав довідку про відсутність матеріально-технічної бази. Також, учасником ТОВ «Теплові альтернативи» (далі - Товариство) в складі конкурсних пропозицій надано протокол випробувань, в якому відсутня назва та адреса замовника, для якого проведений аналіз, такий протокол випробувань не відповідає ДСТУ-3412-96;
протокол випробувань, не містить назви та адреси замовника, для якого проведений аналіз. Товариством документально не підтверджено якість товару, що поставляється;
таким чином Замовник в особі комітету з конкурсних торгів в порушення п. 3 ч. 1 ст. 29 Закону №
1197 не відхилив та допустив до оцінки пропозицію конкурсних торгів учасника, пропозиція конкурсних торгів якого не відповідає умовам документації конкурсних торгів. Протокол оцінки пропозицій від 24.11.2014 №52 підписаний всіма членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1 Враховуючи вищевикладене, процедура відкритих торгів із закупівлі брикету торфяного, підлягала відміні на підставі ч.1 ст.30 Закону №1197 ( якщо до оцінки допущено менше ніж двох учасників ).
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону №1197 «рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, у якому відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови».
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала, надала суду письмові заперечення. Їі вина підтверджується матеріалами справи:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 23-210-2016 від 07.09.2016 року;
- даними витягу з висновків на зауваження ( заперечення ) до акта ревізії;
- даними уточнень до заперечень;
- даними витягу з акту ревізії № 03-15/02 від 12.04.2016 року;
- даними копії наказу про створення комітету з конкурсних торгів;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю брикету торфяного;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю сиру сичужного та кисломолочного;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю масла вершкового;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю виробів хлібобулочних нетривалого зберігання;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю риби морської цілої замороженої;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю мяса великої рогатої худоби замороженого;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю відрубів курей свіжих чи заморожених;
- даними витягу з документації конкурсних торгів на закупівлю брикету торфяного й подібних видів твердого палива;
- даними копії протоколу засідання тендерного комітету від 23.06.14 року № 41;
- даними копії протоколу засідання тендерного комітету від 24.11.14 року № 52;
- даними копії довідки ТОВ « Теплові альтернативи »;
- даними копій протоколів випробувань ТОВ « Теплові альтернативи » та ТОВ « Лани Черкащини »;
- даними копій листів ТОВ « Сучасна сертифікація та інспекція ССІ ».
Враховуючи викладене, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП доведена.
При призначенні покарання суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу порушника, і вважає, що її виправлення та перевиховання можливе при призначенні покарання у вигляді штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 164-14 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 70 ( семидесяти ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 11 900 ( одинадцять тисяч девятсот ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 275 грн. 60 коп., який зарахувати на рахунок 31216206700004, отримувач : Управління ДКС України у м. Черкасах, код отримувача (за ЄДРПОУ) 38031150, банк отримувача: ГУ ДКС України у Черкаській області, код банку отримувача МФО 854018, код суду за ЄДРПОУ 02887846, код класифікацій доходів бюджету 22030101.
Постанова судді може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.В. Орленко