Ухвала суду № 58732471, 04.07.2016, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2016
Номер справи
809/702/16
Номер документу
58732471
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"04" липня 2016 р. Справа № 809/702/16

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Могили А.Б.,

за участі:

секретаря судового засідання Ілів Н.І.,

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Івано-Франківської області, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Прокуратури Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати.

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про зупинення провадження в даній справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва по справі за позовом Профспілки працівників державних установ м. Києва до Кабінету Міністрів України, треті особи: Первинна профспілкова організація працівників Генеральної прокуратури України, Генеральна прокуратура України, про визнання незаконними та нечинними п. 1, абз. 2 пп. 1 п. 2, п. 4-1, Додатків 1, 2, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" в редакції від 30.09.2015.

Представник відповідача в судовому засідання клопотання про зупинення провадження по справі підтримав.

Позивач в судовому засіданні з приводу зупинення провадження в справі заперечив, оскільки спір, що розглядається Окружним адміністративним судом м.Києва не повязаний з даним позовом, в якому оспорються неправомірність дій відповідача щодо не нарахування та невиплати зарплати.

Представник третьої особи в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи третя особа належно повідомлена.

Заслухавши думку позивача, представника відповідача з приводу зупинення провадження у справі, вивчивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Окружним адміністративним судом міста Києва 14.04.2016 відкрито провадження по справі №826/5985/16 за позовом Профспілки працівників державних установ м. Києва до Кабінету Міністрів України, треті особи: Первинна профспілкова організація працівників Генеральної прокуратури України, Генеральна прокуратура України, про визнання незаконними та нечинними п. 1, абз. 2 пп. 1 п. 2, п. 4-1, Додатків 1, 2, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" в редакції від 30.09.2015.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження в справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Відповідно до ч.1 ст.81 Закону України "Про прокуратуру" заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

За приписами ч.3 ст.81 цього Закону посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури встановлюється у розмірі 12 мінімальних заробітних плат, визначених законом , що запроваджується поетапно: з 1 липня 2015 року - 10 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2016 року - 11 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2017 року - 12 мінімальних заробітних плат.

В пункті 9 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" визначено, що норми і положення ст. 81 Закону України "Про прокуратуру" застосовуються у порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури.

Водночас, відповідно до п.13 розділу XIII Закону України "Про прокуратуру", Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; а також забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших відповідних центральних органів виконавчої влади України у відповідність із цим Законом.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 №1013, якою визначено, що у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисі прокуратури, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури".

Предметом розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 є визнання протиправними дій прокуратури Івано-Франківської області щодо нарахування та виплати йому заробітної плати з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", а не вимог ст.81 Закону України "Про прокуратуру".

Суд вважає, що висновки Окружного адміністративного суду м. Києва, викладені в рішенні по справі за позовом Профспілки працівників державних установ м. Києва, можуть бути враховані судом під час дослідження спірних правовідносин даного адміністративного позову, а також правовідносин, які з ними повязані.

Таким чином, в суд вбачає підстави для зупинення провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Івано-Франківської області, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати.

З врахуванням вищенаведеного, керуючись ст.ст. 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Зупинити провадження у справі №809/702/16 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/5985/16.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_4