Постанова № 58719919, 02.07.2016, Тростянецький районний суд Сумської області

Дата ухвалення
02.07.2016
Номер справи
588/714/16-а
Номер документу
58719919
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

588/714/16-а

2-а/588/21/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02.07.2016 року Тростянецький районний суд Сумської області в складі: головуючої судді Линник О.С., при секретарі Доля Н.В., з участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Бабич Л.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тростянець адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області про визнання дій посадових осіб УПФ України в Тростянецькому районі Сумської області незаконними та про зобов'язання належного перерахунку пенсії,

П О С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області про визнання дій протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, при тому посилався на те, що він 01.11.2001 року перебуває на обліку в УПФ Тростянецького району Сумської області як пенсіонер за вислугою років. Згідно зі ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (в редакції від 05.11.1991 року, що діяла на час призначення пенсії) йому призначено пенсію у розмірі 90% із середньомісячного заробітку за 60 місяців. При перерахунку пенсії позивачеві відповідно до Постанови КМУ 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» відповідач перерахував розмір пенсії із розрахунку 80 % від суми місячної заробітної плати та інших видів доходів. Відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 р. підвищено на 25% посадові оклади працівників прокуратури, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури». У зв'язку із цим, для реалізації права на пенсійне забезпечення 05.05.2016 р. позивач звернувсь до УПФУ в Тростянецькому районі з письмовою заявою про проведення йому нарахування пенсії у розмірі 90% від заробітку та у зв'язку із підвищенням заробітної плати здійснити перерахунок відповідно до довідки прокуратури Сумської області №134-зп-16. Однак, відповідачем було надано письмову відповідь про відмову позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, посилаючись на те, що норми ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789 щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначена відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» скасовані, а тому підстави для перерахунку їй пенсії за цим законом - відсутні. Позивач вважає, що відповідачем порушено його право на пенсійне забезпечення, тому, посилаючись на норми ст.ст.2,18,19,104-106,161 КАС України, просить :

1) визнати причини пропуску строку на звернення до суду зі вказаним позовом поважними;

2) визнати дії УПФ України в Тростянецькому районі щодо перерахунку їй пенсії на підставі Постанови КМУ №505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» відповідно до ч.2 ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» незаконними, та зобов'язати відповідача провести йому перерахунок пенсії на підставі Постанови КМУ №505 в порядку ст.50-1 ЗУ«Про прокуратуру» в редакції Закону №2663-ІІІ від 12.07.2001 року в розмірі 90% від суми місячного (чинного) заробітку, починаючи з 01.07.2012 року, здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум;

3) визнати протиправними дії УПФ України в Тростянецькому районі щодо відмови в перерахунку призначеної пенсії згідно його заяви від 05.05.2016 року та довідки прокуратури Сумської області від 26.04.2016 року №134-зп-16, зобов'язати відповідача здійснити з 01.01.2016 року перерахунок призначеної йому пенсії, виходячи з 90% від суми місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Сумської області від 26.04.2016 року №134-зп-16, без обмеження максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, здійснити виплату пенсії з урахуванням перерахунку, а також стягнути з відповідача на його користь витрати, пов'язані зі сплатою судового збору.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, вказав на обставини, викладені у позові.

Представник відповідача проти позову заперечив, посилаючись на те, що позивач пропустив строк звернення до суду зі вказаним позовом. Крім того, позивач не подав до УПФ заяву встановленого зразка щодо перерахунку пенсії, тому його заява розглянута на підставі Закону України «Про звернення громадян» та насамкінець - відповідач вважає, що відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачеві оскільки на даний час діючим Законом України «Про прокуратуру» в новій редакції не передбачені умови та порядок перерахування пенсії, а Кабінет Міністрів України відповідну постанову не приймав. Докладні обґрунтування заперечень викладені представником відповідача письмово (а.с.25-27).

Заслухавши сторони, дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.

Так, доказами встановлено, що позивачеві із 01.11.2001 р. призначено пенсію за вислугою років відповідно до ЗУ «Про прокуратуру», та згідно до його заяви (а.с.28), розмір пенсії визначений у 90% від заробітку позивача (а.с.29).

За заявою позивача від 24.07.2012 р. про перерахунок пенсії (а.с.30) та на підставі поданої довідки про заробіток слідчого прокуратури району (а.с.31) ОСОБА_1 був здійснений перерахунок з 01.07.2012 р. розміру пенсії у 80% від суми місячної заробітної плати (а.с.32).

ОСОБА_1 подав 06.05.2016 р. до відповідача письмову заяву від 05.05.2016 р. та довідку від 26.04.2016 №134-зп-16 про заробітну плату і доплати як слідчому прокуратури (а.с.34,35). У заяві позивач просив перерахувати раніше призначену йому пенсію згідно довідки №134-зп-16 від 26.04.2016 у зв'язку із підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури, та перерахувати пенсію у розмірі 90% від заробітку, відповідно до ч.18 ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру», у редакції 12.07.2001р.

На вказану заяву позивач 16.05.2016 р. отримав відповідь про те, що з приводу питання перерахунку пенсії відповідач вказує про втрату чинності норми ст..50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. №1789, а відповідно до пункту 20 статті 86 ЗУ «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697 умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, однак на момент звернення заявниці умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури ще не визначені. Тому підстави для перерахунку пенсії позивача відсутні (а.с.33).

У відповідності до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року, чинної на час призначення пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно ч.12 ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» (в редакції від 12.07.2001 року, чинної на час призначення пенсії) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Відповідно до нової редакції ч.2 ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» (із змінами, внесеними Законом №213-VIII від 02.03.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»), пенсія призначається в розмірі 60% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до ч.17 ст.50-1 цього Закону України «Про прокуратуру» (в редакції від 12.07.2001 року, чинної на час призначення пенсії) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Законом України №3668-VI від 08.07.2011 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» внесено зміни, що стосуються призначення пенсій.

Згідно ч.3 вказаної статті, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включається в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Відповідно до ч.15 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність.

Законом №3668-VI, який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права: «Прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років (...). Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії».

Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення частини 1 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років в розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом №3668-VI.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини 13 і 18 статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону №3668-VI змін не зазнали (змінилася лише нумерація частин цієї статті).

Так, відповідно до частини 13 статті 50-1 ЗУ №1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Ураховуючи наведене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому суд приходить до висновку, що внесені Законом №3668-VI зміни до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини 13 і 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону №3668-VI не зазнали.

Відповідно до нової редакції ч.2 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (із змінами, внесеними Законом №213-VIII від 02.03.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»), пенсія призначається в розмірі 60% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Отже, нова редакція ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», суттєво звужує і обмежує зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами.

Приписами ст.22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст.ст.22, 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян встановлене законами України (в тому числі і ЗУ «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст..22 Конституції України не допускається.

Пенсія позивачеві була призначена відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» до набрання чинності цими законами. Крім того, зміни внесені до вказаної статті стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.

Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений вищевказаними законами, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Відповідно до п.2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011 р. №3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим законом. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам встановлюється законодавством незалежно від дати призначення пенсії (щомісячного грошового утримання). Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

31.05.2012 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», яка набрала чинності 14.06.2012, згідно якої затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року.

Таким чином новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законом України від 08.07.2011 р. №3668-VI не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія до набрання ним чинності, а тому до даних спірних правовідносин слід застосовувати норми ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» (в редакції, чинній до набрання чинності Законом України від 08.07.2011 р. №3668-VI), оскільки редакція цього закону звужує права позивача в частині розміру нарахування пенсії. Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 10.12.2013 року (справа №21-348а13) та від 17.12.2013 року (справа №21-445а13).

Враховуючи вищезазначене, необхідною умовою для перерахунку пенсії є документи, додатково подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому, такий перерахунок дійсно має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу, тобто в розмірі 90% від заробітної плати.

З огляду на викладене, суд вважає, що необхідно зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки прокуратури Сумської області №134-зп-16 від 26.04.2016 року відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 90 % від середнього заробітку.

Разом із тим суд не погоджується з доводами позивача щодо зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з 01.01.2016 року, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.84 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок призначеної пенсії провадиться з таких строків: при виникненні права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15-го числа.

Таким чином, враховуючи дату звернення позивача до відповідача 06.05.2016 року - перерахунок пенсії та виплата різниці недоотриманої пенсії позивачу, повинен бути здійснений з часу його звернення із відповідною заявою до відповідача, тобто з 01.05.2016 року.

Посилання відповідача на те, що позивач не подав заяву встановленого зразка, суд не вважає переконливими, оскільки стороною відповідача письмова заява від 05.05.2016 ОСОБА_1 та додана до неї довідка про заробіток, були прийняті, та із відповіді на заяву вбачається, що заява була розглянута по суті та відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача не через невідповідність заяви зразку, а з інших підстав.

Суд не вбачає доведеною обставину щодо пропуску строку звернення позивача зі вказаними вимогами, оскільки позивач звернувсь із заявою до відповідача 06.05.2016 р, на яку отримав відповідь 16.05.2016 р., та звернувся до суду із адмінпозовом 15.06.2016 р, тобто у межах строків, встановлених ст..99 КАС України.

Разом із тим, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачеві із 01 липня 2012 року.

Як зазначив суд вище, відповідно норми частини 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, яка має бути застосована до спірних правовідносин, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Тобто в даному разі є підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачеві за 12 місяців перед зверненням, а саме із 06.06.2015 р. в розмірі 90% від суми місячного заробітку, виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу.

Крім того суд не вбачає підстав обмежувати розмір пенсії десятьма прожитковими мінімумами.

Так, згідно з п.2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Позивачу пенсія була призначена 01.11.2001 року, тобто до набрання чинності вказаним законом. З огляду на викладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії.

Частиною 1 ст.58 Конституції України передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26 вересня 2013 року у справі № К/800/12309/13.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення КСУ від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Як зазначалось судом вище, аналогічна правова позиція зі спірного питання висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 грудня 2013 року у справі № 21-348а13, від 17 грудня 2013 року у справі № 21-445а13.

Згідно з ч.1 ст.244-2 КАС України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої ст..237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Отже, задоволенню підлягають вимоги позивача частково оскільки суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» та в порядку ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України №2663-ІІІ від 12.07.2001 року в розмірі 90% від суми місячного заробітку, починаючи з 06 травня 2015 року та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

Також необхідно частково задовольнити вимоги позивача щодо визнання неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із заявою від 05.05.2016 р. та довідкою прокуратури Сумської області від 26.04.2016 р. №134-зп-16, оскільки є підстави для задоволення позову щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівника прокуратури, відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України №2663-ІІІ від 12.07.2001 року у розмірі 90% від суми місячного (чинного) заробітку, починаючи з 01.05.2016 року на підставі довідки прокуратури Сумської області від 26.04.2016 р. №134-зп-16 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше проведених виплат, без обмеження максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Судові витрати, понесені позивачем у виді сплати судового збору у розмірі 551,20 грн. підлягають відшкодуванню, відповідно до ст.94 КАС України, які необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області.

На підставі викладеного та керуючись статтями 7-12, 71, 86, 94, 158-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» відповідно до ч.2 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України №3668-VI від 08.07.2011 року.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» та в порядку ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України №2663-ІІІ від 12.07.2001 року в розмірі 90% від суми місячного заробітку, починаючи з 06 травня 2015 року та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із заявою від 05.05.2016 р. та довідкою прокуратури Сумської області від 26.04.2016 р. №134-зп-16.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівника прокуратури, відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України №2663-ІІІ від 12.07.2001 року у розмірі 90% від суми місячного (чинного) заробітку, починаючи з 01.05.2016 року на підставі довідки прокуратури Сумської області від 26.04.2016 р. №134-зп-16 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше проведених виплат, без обмеження максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області на користь ОСОБА_1 на відшкодування судового збору в сумі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Тростянецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, із подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя О.С.Линник