8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/715/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" до державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про визнання недійсним та скасування рішення від 29.12.2015 № 000840/1704,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень. Субєкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобовязаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору, проте надано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у праві, в обґрунтування якого Позивач посилається на тяжкий фінансово-економічний стан підприємства.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 1 статті 8 Закону № 3674 враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 статті 8 Закону № 3674).
Враховуючи вищевикладене, підставою для звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони.
На підтвердження тяжкого фінансово-економічного стану підприємства позивачем надано звіт про фінансові результати за квітень 2016 року та баланс підприємства станом на 30 квітня 2016 року, при цьому до суду з позовом позивач звернувся 30 червня 2016 року.
Таким чином, позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження його тяжкого фінансово-економічного стану, тому суд вважає клопотання позивача необґрунтованим та не знаходить підстав для його задоволення.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону № 3674 судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі статтею 4 Закону № 3674 судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі з 1 січня 1378 гривень.
Позивачу слід надати суду платіжний документ про сплату суми судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового характеру.
Окрім того, в позовній заяві позивач зазначає, що скористався можливістю досудового порядку вирішення спору, а саме: рішення від 29.12.2015 № 000840/1704 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску позивачем було оскаржено до Державної фіскальної служби України. При цьому, позивачем не надано суду копії рішення ДФС України за результатами розгляду вищевказаної скарги.
Позивачу слід надати суду копію рішення ДФС України прийнятого за результатами розгляду скарги на рішення від 29.12.2015 № 000840/1704 та надати суду докази щодо дати отримання зазначеного рішення.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Адміністративний позов публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" до державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про визнання недійсним та скасування рішення від 29.12.2015 № 000840/1704 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду документа про сплату судового збору за подання до суду юридичною особою адміністративного позову майнового характеру в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, копії рішення ДФС України, прийнятого за результатами розгляду скарги на рішення від 29.12.2015 № 000840/1704 та докази щодо дати отримання зазначеного рішення, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_1