8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/728/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Автобаза" до державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державна фіскальна служба України, про визнання недійсними та скасування рішень від 25.03.2016 № 187/1302, від 11.05.2016 № 235/10/12-32-10-01-09 та від 14.06.2016 № 13260/6/99-99-11-02-02-25,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) імя (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
В прохальній частині адміністративного позову позивач просить визнати недійсними та скасувати: рішення ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області від 25.03.2016 № 187/1302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у сумі 865781,09 грн, рішення в.о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області від 11.05.2016 № 235/10/12-32-10-01-09 та рішення голови Державної фіскальної служби України від 14.06.2016 № 13260/6/99-99-11-02-02-25, при цьому в адміністративному позові в якості відповідача зазначено тільки ДПІ у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області. Головне управління Державної фіскальної служби у Луганській області та Державну фіскальну службу України не зазначено в якості відповідачів. Позивачу слід уточнити особи відповідачів, зазначивши їх поштові адреси, а також номери засобу звязку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі та надати уточнений адміністративний позов з додатками відповідно до кількості відповідачів.
Також, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору, проте надано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у праві, в обґрунтування якого Позивач посилається на тяжкий фінансово-економічний стан підприємства.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 1 статті 8 Закону № 3674 враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 статті 8 Закону № 3674).
Враховуючи вищевикладене, підставою для звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони.
На підтвердження тяжкого фінансово-економічного стану підприємства позивачем надано звіт про фінансові результати за 2015 рік, при цьому до суду з позовом позивач звернувся 01 липня 2016 року.
Таким чином, позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження його тяжкого фінансово-економічного стану, тому суд вважає клопотання позивача необґрунтованим та не знаходить підстав для його задоволення.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону № 3674 судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі статтею 4 Закону № 3674 судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі з 1 січня 1378 гривень.
Згідно з пунктом другим частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вище зазначено, в прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати недійсними та скасувати рішення від 25.03.2016 № 187/1302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у сумі 865781,09 грн, рішення від 11.05.2016 № 235/10/12-32-10-01-09 та рішення від 14.06.2016 № 13260/6/99-99-11-02-02-25.
Тобто позивачем заявлено вимоги майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру.
Позивачем не сплачено судовий збір при зверненні до суду з даним адміністративним позовом.
Позивачу слід сплатити судовий збір за вимоги майнового характеру, за кожну вимогу немайнового характеру та надати суду оригінал відповідного платіжного документа.
Окрім того, в порушення частини 3 статті 106 КАС України позивачем до позовної заяви не додано її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Адміністративний позов публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "Автобаза" до державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державна фіскальна служба України, про визнання недійсними та скасування рішень від 25.03.2016 № 187/1302, від 11.05.2016 № 235/10/12-32-10-01-09 та від 14.06.2016 № 13260/6/99-99-11-02-02-25 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову з додатками відповідно до кількості відповідачів та документа про сплату судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового характеру та адміністративного позову, який містить дві вимоги немайнового характеру в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_1