Справа № 128/2407/16-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 червня 2016 року місто Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Ю.Ф., за участі секретаря Свистун Н.Л. та прокурора Чайки О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративний матеріал з протоколом від 17.06.2016 року про корупційне правопорушення, що надійшов до суду з Вінницької місцевої прокуратури, щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, депутата Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області 6 скликання, паспорт серії АВ 813155, виданий Вінницьким РО УМВС України у Вінницькій області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч.1 ст.172-7 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, як депутат Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області 6 скликання, в силу п.п. б) п.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальним за правопорушення, пов'язані з корупцією, свідомо допустив порушення вимог законодавства України щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а саме: ч.1 ст.28, ч.2 ст.35 Закону України «Про запобігання корупції». Згідно ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, 2 частини першої ст.3 цього Закону (у т.ч. депутати місцевих рад), зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення та врегулювання реального конфлікту інтересів. Частиною 2 статті 35 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийняті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу. Під реальним конфліктом інтересів, згідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», розуміється суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами. ОСОБА_1, приймаючи участь як депутат в роботі 47 сесії 6 скликання Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області, яка відбулась 09 жовтня 2015 року, проголосував за прийняття рішення «Про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту с. Вінницькі Хутори», який є його батьком. Проте, ОСОБА_1, як депутат Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області, тобто особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, в зв'язку з можливістю виконання таких функцій, фактично діючи у інтересах свого батька ОСОБА_2, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення у нього реального конфлікту інтересів, а саме суперечності між своїм приватним інтересом та своїми повноваженнями як депутата сільської ради. Зокрема, ОСОБА_1 не повідомив у будь-який спосіб Вінницько-Хутірську сільську раду Вінницького району Вінницької області про наявність у нього реального конфлікту інтересів при розгляді та прийнятті сесією сільської ради рішення від 09.10.2015 року «Про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту с. Вінницькі Хутори», а навпаки прийняв участь та проголосував «ЗА».Згідно з ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: 1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано; 2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях. Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району 6 скликання, в порушення ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме: сесію Вінницько-Хутірської сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення від 09.10.2015 року «Про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту с. Вінницькі Хутори».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, визнає повністю, просить застосувати до нього мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті, про що подав письмову заяву.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, також підтверджується матеріалами справи, а саме: копією протоколу 47 сесії 6 скликання Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району від 09.10.2015 року; довідкою Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 15.06.2016 року за № 497 про неоголошення на засіданні сесії заяв та повідомлень від депутатів сільської ради про реальний конфлікт інтересів; списком присутніх депутатів на 47 сесії 6 скликання від 09.10.2015 року; копією рішення Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 09.10.2015 року «Про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах населеного пункту с. Вінницькі Хутори»; поясненнями ОСОБА_1
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, врахувавши думку прокурора, який просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, вивчивши адміністративні матеріали, вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, і його вина у вчиненні даного адміністративного корупційного правопорушення повністю підтверджується адміністративними матеріалами та поясненнями самого ОСОБА_1
Тому, враховуючи всі дані про особу ОСОБА_1, його сімейний і матеріальний стан, характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, обставини, що помякшують відповідальність щире розкаяння ОСОБА_1, суд вважає, що йому можливо обрати адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до ст.401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст.401, 172-7 ч.1, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в прибуток держави в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одну тисячу сімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1на користь держави (отримувач коштів УДКСУ у Вінницькому районі Вінницької області; код отримувача ЄДРПОУ 38054712; банк отримувача ГУДКСУ у Вінницькій області м. Вінниця; МФО 802015; рахунок отримувача 31213206700071) судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскарженою до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ: Ю.Ф. Карпінська