ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
30 червня 2016 року м. Київ К/800/14692/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Ланченко Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області
на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.03.2016
та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016
у справі №820/11825/15
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкового повідомлення-рішення, вимоги та рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області подано касаційну скаргу на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.03.2016 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 31.05.2016 касаційну скаргу відповідача було залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України та встановлено строк для усунення недоліків до 29.06.2016.
На виконання вимог вищезазначеної ухвали, на адресу Вищого адміністративного суду України 21.06.2016 надійшло клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтовано неможливістю усунути недоліки повністю у визначений ухвалою судді строк, оскільки, майновий стан заявника на теперішній час свідчить про неможливість сплатити судовий збір за подання касаційної скарги.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір».
Як встановлено підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року №484-VІІІ, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Крім того, статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом дій, зазначених у статті 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін.
Cтаттею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Розглянувши заявлене клопотання скаржника,суддя-доповідач дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки неналежне бюджетне фінансування не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
З огляду на те, що недоліки касаційної скарги на даний час не усунені, це є підставою для повернення її заявнику відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
Скаржнику роз'яснюється, що він не позбавлений права повторного звернення до суду з касаційною скаргою на вищезазначені судові рішення, в загальному порядку.
Керуючись ст. ст. 108, 165, 213 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1.У задоволенні клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14.03.2016 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016 у справі №820/11825/15 - відмовити.
2.Касаційну скаргу з усіма доданими до неї матеріалами повернути скаржнику - Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області.
Ухвала вступає в законну силу з моменту постановлення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-239№ КАС України безпосередньо до Верховного Суду України.
Суддя Вищого
адміністративного Л.В. Ланченко
суду України