Ухвала суду № 58675651, 23.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2016
Номер справи
355/327/16-а
Номер документу
58675651
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 355/327/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Литвиненко О.Л. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

23 червня 2016 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Кучми А.Ю.

суддів: Безименної Н.В., Епель О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на постанову Баришівського районного суду Київської області від 11.05.2016 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Баришівського районного суду Київської області від 11.05.2016 вищевказаний адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області № 1709 від 01.03.2016 про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов'язано Баришівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_2, пенсію за віком на пільгових умовах, а саме із зменшенням пенсійного віку на десять років, встановленого ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» з дня звернення на призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку з 09.12.2015.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти по справі нову постанову, якою у задоволені позовних вимог відмовити в повному обсязі, у зв'язку з порушенням судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог, з чим погоджується колегія суддів, з огляду на наступне.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2), що підтверджується посвідчення серії НОМЕР_1 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2), виданого 18.04.2006 ОСОБА_2 23.09.1997 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у відповідності до «Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 51 від 20.01.1997 перереєстровано. В зв'язку із втратою посвідчення 04.04.2006 позивач звертався до Управління у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної держадміністрації із заявою про поновлення посвідчення. 18.04.2006 позивач отримав посвідчення НОМЕР_1.

З 16.07.1981 по 24.12.1996 позивач працював водієм в радгоспі «Заповіт Леніна» (до 12.11.1999 радгосп «Заповіт Леніна», до 02.03.2001 КСП «Веселинівське»), що підтверджується трудовою книжкою позивача, серії НОМЕР_2 від 20.12.1985.

Згідно довідки радгоспу «Заповіт Леніна» № 1051 від 24.11.1993 позивач в 1986 році працював водієм в радгоспі «Заповіт Леніна» і був направлений на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де працював водієм в селі Опачичі в зоні радіоактивного зараження і безпосередньо приймав участь у ліквідації наслідків на аварії на Чорнобильській АЕС з 07 травня по 09.05.1986.

07.05.2016 позивач направлений в Чорнобильський район, що підтверджується випискою з книги нарядів радгоспу «Заповіт Леніна» по автогаражу за 1986 рік. З 07 по 09 травня 1986 року ОСОБА_2 виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується подорожнім листом № 15429 від 07.05.1986. За вказаний період по виконанню робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивачу виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі в сумі 26 карбованців 18 копійок, що підтверджується наказом радгоспу «Заповіт Леніна» № 121 від 24.11.1992 про нарахування додаткової зарплати у підвищеному розмірі.

Згідно довідки радгоспу «Заповіт Леніна» № 1104 від 24.11.1993, виданої позивачу, що за період по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по місцю основної роботи в радгоспі «Заповіт Леніна» Баришівського району Київської області виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 за № 207-7 в населеному пункті с. Опачичі Чорнобильського району з 07.05.1986 по 09.05.1986 в сумі 26 карбованців 18 копійок з коефіцієнтом 3. Дані обставини були підставою для видачі позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2). В подорожньому листі № 15429 від 07.05.1986, у довідках № 1051 від 24.11.1993, № 1104 від 24.11.1993 зазначено населений пункт с. Опариші замість вірного Опачичі.

Згідно довідки Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи № 01.1-14/773 від 06.05.2016 с. Опачичі Чорнобильського району входить до переліку населених пунктів, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів Української РСР № 106 від 23.07.1991 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи"» с. Опачичі Чорнобильського району входить до переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З матеріалів справи вбачається, що позивач з 07 по 09.05.1986 виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в с. Опачичі Чорнобильського району Київської області.

Згідно ст. 26 Закону України « Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особи, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку на 10 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .

09.12.2015 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку.

Однак, рішенням № 1709 від 01.03.2016 відповідачем відмовлено позивачу у призначенні пенсії, з мотивів відсутності первинних документів, які дають позивачу право на отримання пенсії із зменшенням пенсійного віку.

Відповідно до п.п. 5 п. 2.1. розділу 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій , затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року № 22-1, для призначення пенсії необхідні первинні документи, що стверджують період перебування в зоні відчуження: табелі обліку робочого часу за період роботи в зоні, оригінали наказів на відрядження, подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особливих рахунків) на виплату заробітної плати.

Враховуючи вищевикладені обставини та беручи до уваги надані позивачем документи, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що позивач має право на призначення пенсії за віком як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку на 10 років.

Доводи апелянта що відсутності первинних документів, у зв'язку з чим пенсію відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивачу призначити неможливо спростовуються вищевикладеними обставинами.

Таким чином, колегія суддів вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області залишити без задоволення, а постанову Баришівського районного суду Київської області від 11.05.2016 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 212 КАС України.

Головуючий-суддя: А.Ю. Кучма

Судді: Н.В. Безименна

О.В. Епель

Головуючий суддя Кучма А.Ю.

Судді: Епель О.В.

Безименна Н.В.