10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
30 червня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/5193/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши у порядку письмового провадження матеріали заяви управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5193/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанське тролейбусне управління" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
15 червня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5193/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанське тролейбусне управління" про стягнення заборгованості.
Заява обґрунтована тим, що на підставі постанови Луганського окружного адміністративного суду Луганської області від 10.07.2013 по справі № 812/5193/13-а 09.08.2013 видано виконавчий лист. Постановою державного виконавця від 22.08.2013 було відкрито виконавче провадження ВП № 39550930.
У зв'язку з набранням чинності 11.08.2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
З аналізу п.2 ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вбачається, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду - органам Міністерства доходів і зборів.
На підставі викладеного заявник просив замінити сторону виконавчого провадження, а саме: стягувача - управління Пенсійного фонду України м.Лисичанська Луганської області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно частини 2 статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на неявку в судове засідання представників сторін, які згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України є такими, що належним чином повідомлені про розгляд справи, а також беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд на підставі ч.6 ст.71, ч.4, 6 ст.128 КАС України розглядає заяву у порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву та надані документи, суд зазначає наступне.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 липня 2013 року адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанське тролейбусне управління" про стягнення заборгованості задоволено.
Стягнуто з Комунального підприємства "Лисичанське тролейбусне управління" (93106, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, код 03328037) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова,347) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня 2012 року по березень 2013 року в сумі 1 857 727,02 грн. На момент призупинення роботи суду всі адміністративні справи перебували за місцем розташування суду за адресою: вул. Поштова, 1, м. Луганськ.
Виконавчий лист № 812/5193/13-а був отриманий 09.08.2013. Постановою державного виконавця від 22.08.2013 було відкрито виконавче провадження ВП № 39550930.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №406-18 від 04.07.2013 року внесено зміни до деяких законодавчих актів, зокрема, до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в якому замінено слова «територіальними органами Пенсійного фонду України» словами «органом доходів і зборів».
Відповідно до положень п. 2 ст. 12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в редакції Закону України № 406- VII від 04.07.13, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Отже, як вбачається з викладених норм, здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Міндоходів, яке, у свою чергу, реорганізовано у ДФС України.
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 06 серпня 2014 року №311, реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Враховуючи доводи заявника а також встановлені судом обставини з урахуванням положень законодавства, яким регулюються спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області.
Керуючись статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5193/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанське тролейбусне управління" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні ВП № 39550930, відкритому за виконавчим листом № 812/5193/13-а від 09.08.2013, стягувача Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області (93113, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) на Державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (код ЄДРПОУ 39890557).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя В.С. Шембелян