ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14год. 00хв. 01 липня 2016 р. справа 804/4051/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турова О.М., перевіривши матеріали подання Дніпродзержинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в:
Дніпродзержинська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням про стягнення з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 податкового боргу у сумі 257703,58грн.
Згідно з ст.183-3 КАС України органи доходів і зборів мають право звернутися до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до ч.3 ст.183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Отже, подання органу доходів і зборів про стягнення коштів за податковим боргом у порядку ст.183-3 КАС України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Так, з матеріалів подання вбачається, що контролюючим органом на адресу Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 була надіслана 29.04.2016р. засобами поштового звязку податкова вимога №925-25 від 29.04.2016р., яка була отримана останнім 11.05.2016р.
За таких обставин, заявник мав подати подання до суду 29.06.2016р. (з урахуванням того, що 28.06.2016р., на який припадав день звернення до суду, був святковий (неробочий) день), проте відповідно вхідного штампу Дніпропетровського окружного адміністративного суду це подання надійшло лише 01.07.2016р., у звязку із чим Дніпродзержинською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було порушено строк подачі подання, встановлений ч.3 ст.183-3 КАС України.
Строки звернення заявника з поданням, передбачені частинами другою та третьою статті - 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого частиною третьою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Вказана норма встановлює, що Кодексом адміністративного судочинства України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк.
При цьому стаття 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою. Тому недотримання заявником строків звернення до суду, визначених статтею - 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, тягне за собою застосування приписів статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України. З урахуванням викладеного подання податкового органу, внесене після закінчення строків, установлених статтею - 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його внесла, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.
Відсутність заяви про поновлення пропущеного строку звернення з поданням, у свою чергу, повинна розцінюватися судом як недолік подання, для усунення якого може бути надано строк у межах 24 годин, як визначено частиною третьою статті - 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Наведена позиція висловлена в листі Вищого адміністративного суду України №149/11/13-11 від 02.02.2011р.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат повязаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011р. № 3674-VI (зі змінами внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015р., які набрали законної сили з 01.09.2015р.) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позовної заяви субєктом владних повноважень немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1378,00грн., а за подання до суду позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто не менше 1378,00грн.
До осіб, яким надані пільги щодо сплати судового збору, які визначені ст.5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011р. №3674-VI , позивач не відноситься, підстави для звільнення податкового органу від сплати судового збору відсутні.
Крім того, чинним законодавством не передбачено звільнення контролюючого органу від сплати судового збору при подачі до суду подання.
Як вбачається з матеріалів подання, докази сплати судового збору суду не надані.
Отже, враховуючи наведене, заявнику слід сплатити судовий збір відповідно до вимог Закону України Про судовий збір у розмірі 3865,55грн. за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікаціїдоходів : 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012.
Також п.6 ч.3 ст. 183-3 КАС України встановлено, що подання підписується уповноваженою особою субєкта владних повноважень та скріплюється печаткою, проте подане контролюючим органом подання не скріплене печаткою.
Водночас згідно ч. 4 ст.183-3 КАС України, наявність недоліків при звернені до суду із поданням є підставою для залишення такого подання без руху з повідомленням про це заявника та наданням йому строку, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
На підставі наведеного, суд прийшов до висновку про залишення подання без руху та надання заявникові часу для усунення вищезазначених недоліків шляхом сплати судового збору та надання суду доказів його сплати (оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору), надання оформленого належним чином подання та доказів надіслання відповідачу означеного вище подання, надання доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку подачі подання до суду, у разі їх наявності.
При цьому невиконання вимог суду щодо надання оригіналу судового збору є підставою для повернення подання заявникові згідно з ч.4 ст.183-3 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.183-3 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Подання Дніпродзержинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Встановити заявнику строк до 14:00 год. 02 липня 2016 року для усунення недоліків шляхом надання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору;
- оформленого належним чином подання;
- доказів надіслання відповідачу означеного вище подання;
- доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку подачі подання до суду, у разі їх наявності.
Розяснити заявникові, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення подання та доданих до нього документів.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя: О.М.Турова