Постанова № 58652608, 10.06.2016, Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
10.06.2016
Номер справи
203/2127/16-п
Номер документу
58652608
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 203/2127/16-п

Провадження № 3/0203/789/2016

ПОСТАНОВА

10 червня 2016 р. Кіровський районний суд

м. Дніпропетровська

в складі:

головуючого - судді Підберезного Г.А.

при секретарі Суховерхої А.С.

за участю представника Дніпропетровської митниці - ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли з Дніпропетровської митниці про порушення митних правил у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла адміністративна справа про порушення митних правил стосовно ОСОБА_2 з поданням, згідного якого ОСОБА_2, діючи на підставі довіреності від 02.05.2012 № ВРС236661 в інтересах громадянина України ОСОБА_3, перемістив через митний кордон України через пункт пропуску «Ягодин - Дорогуск» в зоні діяльності Ягодинської митниці Міндоходів транспортні засоби «Mercedes Benz Sprinter» з VIN-кодами №WDB9066351S173014, №WDB9066351S178807, №WDB9066351S188671, №WDB9066351S190485 та №WDB9066351S178805.

В якості підстави для переміщення через митний кордон України вказаних транспортних засобів ОСОБА_2 подав Ягодинській митниці Міндоходів наступні документи: акти прийму-передачі від 04.11.2013 №32/13, №33/13, №34/13, №35/13, №36/13; митні декларації від 06.11.2013 в режимі «ІМ 40» типу ЕЕ №110110000/2013/005015, №110110000/2013/005016, №110110000/2013/005013,№110110000/2013/005014, №110110000/2013/005017; митні декларації для письмового декларування від 07.11.2013 № б/н, відповідно до яких вартість кожного із зазначених транспортних засобів становить 7000,00 Євро, загальна вартість транспортних засобів складає 35000,00 Євро.

13.11.2013 на митному посту «Дніпропетровськ-транспортний» Дніпропетровської митниці Міндоходів ОСОБА_3 було задекларовано у режимі «імпорт» вказані вище транспортні засоби за митними деклараціями типу «ІМ 40 ДЕ» №№110110000/2013/005089, 110110000/2013/005090, 110110000/2013/005091, 110110000/2013/005092,110110000/2013/005093, на підставі яких транспортні засоби «Mercedes Benz Sprinter» з VIN-кодами №WDB9066351S173014, №WDB9066351S178807, №WDB9066351S188671, №WDB9066351S190485 та №WDB9066351S178805 були випущені у вільний обіг на митній території України.

У процесі здійснення митної перевірки законності ввезення на митну територію України транспортних засобів «Mercedes Benz Sprinter», управлінням аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС через Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням ДФС України листом від 14.09.2015 №1342/8/04-50-26-06 ініційовано направлення запиту до митних органів Латвійської Республіки з метою перевірки автентичності документів, на підставі яких здійснено митне оформлення зазначених транспортних засобів.

18.12.2015 листом Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби України від 15.12.2015 №45818/7/99-99-26-03-03-17 на адресу Дніпропетровської митниці ДФС скеровано відповідь митних органів Латвійської Республіки разом із копіями документів на підставі яких здійснювалось митне оформлення та відправлення транспортних засобів з території Латвійської Республіки в Україну.

В ході аналізу отриманих від митних органів Латвійської Республіки документів було встановлено, що фактична вартість кожного з транспортних засобів, переміщених 07.11.2013 ОСОБА_2 через митний кордон України становила 9000,00 Євро, а загальна вартість 45000,00 Євро. (486 186,21 грн., відповідно до офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України станом на 07.11.2013).

Вказані обставини підтверджуються копіями контракту від 03.10.2013 №031013, укладеного між компанією «Rigas Taksometru parks AS» в особі директора Каспарса Муйжниекса та гр. України ОСОБА_3 на купівлю транспортних засобів та доповнення до контракту від 03.10.2013 №1.

На запит Дніпропетровської митниці ДФС від 21.03.2016 № 408/04-50-20-2 листом Волинської митниці ДФС від 20.04.2016 № 3533/03-70-20 було підтверджено, що 07.11.2013 при перетині митного кордону України документи на транспортні засоби «Mercedes Benz Sprinter» з VIN-кодами №WDB9066351S173014, №WDB9066351S178807, №WDB9066351S188671, №WDB9066351S190485 та №WDB9066351S178805, в т.ч. акти прийму-передачі від 04.11.2013 №32/13, №33/13, №34/13, №35/13, №36/13, відповідно до яких вартість кожного із зазначених транспортних засобів становить 7000,00 Євро, а загальна вартість складала 35000,00 Євро, подавав особисто ОСОБА_2

Таким чином, ОСОБА_2, перемістив транспортні засоби «Mercedes Benz Sprinter» з VIN-кодами №WDB9066351S173014, №WDB9066351S178807, №WDB9066351S188671, №WDB9066351S190485 та №WDB9066351S178805 загальною вартістю 486 186,21 грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів - актів прийму-передачі від 04.11.2013 №32/13, №33/13, №34/13, №35/13, №36/13, що містили неправдиві відомості, необхідні для визначення їх митної вартості, чим вчинив порушення митних правил передбачене ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Представник митниці в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товару та конфіскації товару.

ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про місце та час розгляду справи, до суду не зявився. Оскільки останній, будучи належним чином повідомлений про місце та час розгляду справи щодо нього до суду не з'явився, приходжу до висновку про можливість розгляду справи без його участі.

Відповідно до ст. 3 МК України при здійсненні митного контролю та митного оформлення, зокрема, товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.

Відповідно до ч.1 ст. 318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Також, згідно п. 6.1. розділу б Міжнародної конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур, до якої Україна приєдналася 05 жовтня 2006 року і котра для України набрала чинності 15 вересня 2011 року, усі товари, які ввозяться на митну територію чи вивозяться з неї, незалежно від того, чи обкладаються вони митами та податками, підлягають митному контролю.

Відповідно до ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до пп. «г» п. 1 ч.1 ст. 335 Митного кодексу У країни під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості, зокрема при перевезенні автомобільним транспортом, серед інших, надаються комерційні документи (за наявності) на товари, що перевезеться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів.

Відповідно до п. 57 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Згідно зі ст. 49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

У відповідності з вимогами ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами відповідальності за порушення митних правил є громадяни, які на момент вчинення правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчинені порушень митних правил підприємствами посадові особи цих підприємств.

Відповідно до ст.ст. 10, 11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення митних правил, як різновид адміністративного правопорушення, може бути вчинено як умисно так і з необережності.

Також суд відзначає, що обєктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон.

Згідно з диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України, дане правопорушення полягає у діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості.

З урахуванням зазначених вище положень закону та досліджених в судовому засіданні матеріалів справи, суд приходить до висновку щодо наявності вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, яка повністю підтверджується: протоколом про ПМП №0020/110000014/16 від 29.02.2016 (а.с. 4-8), доповідною запискою №04-50-26-3-20-125/290 від 02.03.2016 (а.с. 9-10), листом ДФС від 14.09.2015 з додатками (а.с. 15-16), листом ДФС №37781/7/99-99-26-03-03-17 від 13.10.2015 (а.с. 17), копією листа ДФС від 13.10.2015 (а.с. 19), та іншими матеріалами, що містяться в адміністративній справі та були досліджені в судовому засіданні.

При визначені виду і розміру стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність.

Беручи до уваги те, що санкція ч. 1 ст. 483 МК України передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, з урахуванням вищевказаного, суд приходить до висновку про необхідність накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 486186,21 гривень та конфіскації предмету правопорушення, оскільки саме таке стягнення буде відповідати характеру вчиненого правопорушення та особі правопорушника.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.3, 483, 486, 489, 495, 527, 529 МК України (в редакції 2012 року), ст.ст.33, 252, 283, 285, 294 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним в порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 486186,21 гривень та конфіскації предметів правопорушення, а саме; транспортні засоби «Mercedes Benz Sprinter» з VIN-кодами №WDB9066351S173014, №WDB9066351S178807, №WDB9066351S188671, №WDB9066351S190485 та №WDB9066351S178805.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,на користь Дніпропетровської митниці (м. Дніпропетровськ, вул. Горького, 22, р/р НОМЕР_1, ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 380805, код ЄДРПОУ 39421732) витрати, повязані з перекладом документів з іноземної мови в сумі 525 грн..

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави (розрахунковий рахунок № 31217206700007 отримувач УДКСУ у Кіровському районі м. Дніпропетровськ (Кіровський район), 22030001 ЄДРПОУ 37989316 Банк отримувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012) судовий збір в сумі 275,60 грн.

На постанову може бути подана апеляційна скарга, протест прокурора до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Г.А. Підберезний

Постанова набрала чинності „___ 2016р.

Строк предявлення до виконання 3 місяці.