УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2016 року Справа № 876/3467/16
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Святецького В.В.
суддів Гудима Л.Я., Пліша М.А.,
з участю секретаря судового засідання Гнідець Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 квітня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Великогаївської сільської ради Тернопільського району, треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Тернопільська обласна рада, Тернопільська обласна державна адміністрація, ОСОБА_9, про визнання дій протиправними,-
В С Т А Н О В И В :
23.09.2015 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 звернулися в суд із адміністративним позовом до Великогаївської сільської ради, в якому, з врахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 02.11.2015 року, просили визнати протиправними дії відповідача та скасувати рішення Дичківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 16 липня 2015 року №339 «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та від 21 липня 2015 року №347 «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області постановою від 06 квітня 2016 року у задоволенні позову відмовив повністю.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 подали апеляційну скаргу, оскільки вважають, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи.
В апеляційній скарзі зазначають, що оскаржуване рішення відповідачем прийняте із порушенням процедури, передбаченої Законом України «Про місцеве самоврядування».
Так, вказують на те, що Закон визначає чіткий поетапний порядок підготовки рішення про об'єднання територіальних громад, який включає, зокрема, вивчення пропозиції та її громадське обговорення (ч. 3 ст. 5 Закону). При цьому, громадське обговорення пропозиції повинно відбуватись у спосіб, визначений сільською радою (ч. 4 ст. 5 Закону).
Апелянт зазначає, що Дичківською сільською радою 21.05.2015 року за результатами вивчення відповідних пропозицій прийнято рішення про проведення громадського обговорення таких пропозицій, які повинні відбуватись у формі громадських слухань та які були призначені на 24.05.2015р. (рішення № 327). В ході дослідження тексту вказаного рішення було з'ясовано, що останнє підписано особою на прізвище «ОСОБА_10 а не Дичківським сільським головою ОСОБА_11, чи секретарем Дичківської сільської ради ОСОБА_12. Повноваження на підписання рішень місцевої радив силу п.3 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» належать відповідному міському, сільському, селищному голові і ніким не можуть бути узурповані.
Крім того, на думку апелянтів, протокол лічильної комісії від 24.05.2015 року про громадські обговорення в селах Дичків та Красівка з питання добровільного об'єднання територіальних громад містить суперечливі дані, які не відповідають обставинам справи. Обговорення дійсно відбувалось в селі Дичків 24.05.2015 року, однак, на ньому не була присутня така кількість мешканців сіл, як про це вказано в протоколі (понад 200 чоловік). Були присутні було близько 50 чоловік, а вказані питання, які прописані в протоколі лічильної комісії не розглядались.
В апеляційній скарзі також зазначено про порушення відповідачем ч. 2 ст. 7 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», якою передбачено, що сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.
Вжитий в нормах закону вислів «протягом певної кількості днів» щодо строків проведення громадських слухань, необхідно розуміти як повністю названий у відповідній нормі Закону проміжок часу, який має бути витрачений на виконання визначених заходів. Така норма закону та встановлений нею строк дає можливість максимальній кількості членів територіальної громади взяти участь в обговоренні такого важливого питання життя територіальної громади, висловити свою думку, вислухати інші думки, обміркувати їх та прийняти виважене кінцеве рішення.
Таким чином, для прийняття такого важливого для всіх членів територіальних громад рішення про об'єднання, з метою виключення будь-якого поспіху в цьому питанні та прийняття не виваженого рішення, законодавець встановив строк, протягом якого територіальним громадам слід обговорювати (дискутувати, висловлювати свої міркування, заперечення, тощо) питання - 60 днів.
Ця обов'язкова вимога щодо безпосередньої участі членів територіальної громади в прийнятті важливого рішення їх життя (безпосередня демократія) дотримана не була.
З огляду на викладене, просять скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.
Так, судом першої інстанції встановлено, що в квітні 2015 року до Дичківської сільської ради з ініціативою про добровільне об'єднання територіальних громад звернулись територіальні громади сіл Великі Гаї, Великі Бірки Тернопільського району Тернопільської області та міста Тернополя.
Як вбачається із рішення сесії Дичківської сільської ради від 21 травня 2015 року №337 «Порядок проведення громадських слухань по питанню об'єднання територіальних громад», сесія сільської ради вирішила провести громадське слухання з питань об'єднання територіальних громад 24 травня 2015 року о 15 год. в клубі с.Дичків. Крім цього, на засіданні тридцять третьої сесії шостого скликання Дичківської сільської ради прийнято рішення від 21 травня 2015 року №338 про делегування осіб у спільну робочу групу для підготовки відповідних рішень, щодо добровільного об'єднання територіальних громад». Прийняття зазначених рішень підтверджено відповідним протоколом.
За результатами проведених громадських обговорень пропозицій щодо об'єднання територіальної громади селища Великі Бірки, села Великі Гаї лічильною комісією громадських слухань складено протокол про результати голосування за об'єднання зазначених громад, відповідно до якого встановлено, що за об'єднання з Великобірківською селищною радою проголосувало «за» - 18, «проти»- 211; за об'єднання з Великогаївською сільською радою проголосувало «за» - 211, «проти» 18. Збори села Дичків постановили, пропонувати сесії Дичківської сільської ради об'єднатися із Великогаївською сільською радою з центром в с.Великі Гаї.
Розпорядженням сільського голови Дичківської сільської ради від 25 травня 2015 року №13 «Про призупинення рішень сесії №337, 338 від 21.05.2015 року», на підставі ч.4 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зупинено рішення сесії сільської ради №337 «Про проведення громадських слухань з питань об'єднання територіальних громад», №338 «Про делегування уповноважених осіб з питань об'єднання територіальних громад» від 21 травня 2015 року.
Рішенням тридцять четвертої сесії шостого скликання Дичківської сільської ради від 16 липня 2015 року №339 «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад», вирішено визнати громадські слухання 24 травня 2015 року такими, що відбулися. Дано згоду на добровільне об'єднання територіальних громад сіл Тернопільського району Тернопільської області, а саме: Великі Гаї (Великогаївська сільська рада), Товстолуг, Застінка (Товстолузька сільська рада), Кип'ячка (Великоберезовицька селищна рада), Дичків, Красівка (Дичківська сільська рада), Грабовець, Білоскріка (Грабовецька сільська рада), Баворів, Застав'є (Баворівська сільська рада), Скоморохи , Смолянка, Прошова, Теофілівка (Скоморохівська сільська рада), Козівка (Козівська сільська рада) у Великогаївську територіальну громаду з центром у селі Великі Гаї Тернопільського району Тернопільської області. Схвалено проект рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад», підготовлений спільною робочою групою. Сільському голові подати проект рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад» до Тернопільської обласної державної адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України. Прийняття зазначеного рішення підтверджено протоколом тридцять четвертої сесії шостого скликання Дичківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 16 липня 2015 року на якій було присутніх 14 депутатів із 20 та проголосували «за» 12 депутатів.
Рішенням тридцять п'ятої сесії шостого скликання Дичківської сільської ради від 21 липня 2015 року №347 «Про добровільне об'єднання територіальних громад», вирішено об'єднатися з територіальними громадами сіл Великі Гаї (Великогаївська сільська рада), Товстолуг, Застінка (Товстолузька сільська рада), Дичків, Красівка (Дичківська сільська рада), Грабовець, Білоскріка (Грабовецька сільська рада), Баворів, Застав'є (Баворівська сільська рада), Скоморохи , Смолянка, Прошова, Теофілівка (Скоморохівська сільська рада), Козівка (Козівська сільська рада) у Великогаївську територіальну громаду з центром у селі Великі Гаї Тернопільського району Тернопільської області. Доручено Великогаївському сільському голові звернутися до Тернопільської обласної ради з клопотанням про утворення Великогаївської сільської територіальної громади. Повноваження сільської ради, сільського голови припинити з моменту набуття повноваження новообраним органом місцевого самоврядування, сільським головою територіальної громади, утворення внаслідок добровільного об'єднання. Прийняття зазначеного рішення підтверджено протоколом тридцять п'ятої сесії шостого скликання Дичківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 21 липня 2015 року на якій було присутніх 12 депутатів із 20 та «за» ухвалення відповідного рішення проголосували 12 депутатів.
Розпорядженням Голови Тернопільської обласної Державної адміністрації від 20 липня 2015 року №428-од «Про добровільне об'єднання територіальних громад», затверджено висновок на відповідність Конституції та законам України проекту рішення Великогаївської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, Товстолузької сільської ради, Дичківської сільської ради, Грабовецької сільської ради, Баворівської сільської ради, Скоморохівської сільської ради, Козівської сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що спірні рішення Дичківської сільської ради від 16 липня 2015 року №339 та від 21 липня 2015 року №347 прийняті зазначеним органом у межах своїх повноважень, з урахуванням вимог ч.1 ст.144 Конституції України, вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Такі висновки суду першої інстанції, на думку апеляційного суду, відповідають фактичним обставинам справи, нормам матеріального і процесуального права та є вірними.
Згідно із ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон №280/97-ВР) органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», добровільне об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів: 1) конституційності та законності; 2) добровільності; 3) економічної ефективності; 4) державної підтримки; 5) повсюдності місцевого самоврядування; 6) прозорості та відкритості; 7) відповідальності.
Згідно зі ст. 3 вказаного Закону, суб'єктами добровільного об'єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.
Об'єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською.
Відповідно до ст. 5 вказаного Закону, ініціаторами добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: 1) сільський, селищний, міський голова; 2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради; 3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; 4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).
Пропозиція щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування.
Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи.
Порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об'єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.
Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.
У разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював об'єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад та інформує про це Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідні обласну раду, обласну державну адміністрацію.
Спільна робоча група формується з однакової кількості представників від кожної територіальної громади, що об'єднується.
Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.
Спільна робоча група готує проекти відповідних рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Відповідно до ст. 7 вказаного Закону, Проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування; 3) план організаційних заходів щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.
Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення.
Схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад у п'ятиденний строк подаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад готує відповідний висновок, що затверджується постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об'єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об'єднання територіальних громад.
У разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом.
Апеляційний суд критично оцінює покликання апелянтів щодо незаконності рішення Дичківської сільської ради від 21.05.2015 року №337 «Порядок проведення громадських слухань по питанні об'єднання територіальних громад» та №338 «Делегування осіб у спільну робочу групу для підготовки відповідних рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад», оскільки останні підписані не Дичківським сільським головою ОСОБА_11 чи секретарем Дичківської сільської ради ОСОБА_16, а депутатом Дичківської сільської ради ОСОБА_10, з огляду на наступне.
Згідно ч. 7 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів (у даному випадку скликання сесії ініціювали 9 з 20-ти депутатів, що становить більше однієї третини всього депутатського складу Дичківської сільської ради) від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради. Відповідно до ч. 15 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради - головою відповідної ради, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради, а у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті. - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні. Таким чином рішення Дичківської сільської ради №337 та №338 від 21.05.2015 р. є прийнятими у відповідності до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та правомірно підписані депутатом Дичківської сільської ради ОСОБА_10, яка за дорученням депутатів головувала на її засіданні.
Доводи апеляційної скарги щодо відсутності доказів проведення громадських обговорень в с. Дичків та недостатньої кількості мешканців, які проголосували за відповідне рішення про об'єднання територіальних громад спростовується наявним в матеріалах справи протоколом лічильної комісії громадських слухань щодо добровільного об'єднання територіальних громад від 24.05.2015 р., відповідно до якого постановлено пропонувати сесії Дичківської сільської ради об'єднатися з Великогаївською сільською радою з центром в с. Великі Гаї. Також п. 1 рішення Дичківської сільської ради №339 від 16.07.2015 року «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад» визнано громадські слухання 24.05.2015 року, як такі що відбулися, а вказане рішення прийнято враховуючи результати громадських обговорень.
Апелянтами не доведено тих обставин, що оскаржуваними актами порушені їх права та охоронювані законом інтереси, оскільки останні були присутні на громадських обговореннях щодо добровільного об'єднання територіальних громад, які проходили 24 травня 2015 року у селі Дичків, чого не заперечили у судовому засіданні, а тому могли висловити свою позицію щодо об'єднання громади села Дичків з іншими територіальними громадами. Крім цього, рішення громади села Дичків про добровільне об'єднання із територіальною громадою Великогаївської сільської ради приймалось більшістю голосів на зборах жителів села Дичків, що підтверджено протоколом утвореної лічильної комісії від 24.05.2015 року, відповідно до якого встановлено, що за об'єднання з Великобірківською селищною радою проголосувало «за» - 18, «проти»- 211; за об'єднання з Великогаївською сільською радою проголосувало «за» -211, «проти» 18.
Крім того, про проведення відповідних обговорень в апеляційній скарзі зазначають і самі апелянти та їхній представник.
Колегія суддів також не бере до уваги покликання апелянтів на неналежне забезпечення сільським головою проведення обов'язкового громадського обговорення, яке, на думку апелянтів, повинно проводитись впродовж 60 днів.
В роз'ясненні щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання, затвердженому на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання зазначено, що у частині 3 статті 5 Закону визначено, що сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.
Частиною 2 ст. 7 Закону передбачено, що сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.
Крім того, частиною четвертою статті 5 Закону встановлено, що порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.
Громадське обговорення може проводитись в різних формах, зокрема, передбачених статтею 8 та статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у формі загальних зборів громадян, громадських слухань або в інших формах, визначених місцевою радою (конференція, форум, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле-або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація тощо).
В роз'ясненні звертається увага на те, що окремі форми громадського обговорення (загальні збори громадян, громадські слухання та ін.) не можуть тривати протягом 30 чи 60 днів та як правило проводяться протягом одного неробочого дня.
Враховуючи зазначене, проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) протягом певної кількості днів слід розуміти як визначення граничного проміжку часу, протягом якого мають бути проведені певні заходи та оприлюднені їх результати.
Беручи до уваги вищевикладене, апеляційний суд дійшов висновку про правомірність рішень Дичківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 16 липня 2015 року №339 «Про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та від 21 липня 2015 року №347 «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Наведені обставини спростовують доводи апеляційної скарги про невідповідність постанови суду першої інстанції нормам матеріального та процесуального права, а тому апеляційний суд не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Статтею 159 КАС України визначено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В силу ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення з одних лише формальних міркувань.
Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд визнає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив обставини справи та ухвалив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги їх не спростовують, а тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.
Керуючись ст. 41, ст.195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 квітня 2016 року у справі № 607/15910/15-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя В.В. Святецький
Судді Л.Я. Гудим
М.А. Пліш
Ухвала в повному обсязі складена 29 червня 2016 року.