Постанова № 58593106, 29.06.2016, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.06.2016
Номер справи
753/10878/16-а
Номер документу
58593106
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/10878/16-а

провадження № 2-а/753/547/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" червня 2016 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Кириченко Н.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_2 до Лівобережного об"єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в Дарницький районний суд м. Києва з позовною заявою до Лівобережного об"єднання Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, в якій просила суд визнати протиправними дії Лівобережного об"єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" та зобов"язати здійснити з 10.02.2010 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця в розмірі 90% від суми її заробітної плати з урахуванням у складі заробітної плати сум допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховані та сплачені внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Свої вимоги обґрунтовує тим, вона перебуває на обліку у Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та з 10.02.2010 року отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу».

18.05.2016 року вона звернулась до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про включення для розрахунку пенсії державного службовця інші виплати, на які нараховані та сплачені страхові внески на загальнодержавне страхування і які вказані у довідці про складові заробітної плати від 27.04.2016 року №14539/04-40, а саме: сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, та індексації заробітної плати.

23.05.2016 року вона отримала від Управління лист за № 3656/14/к-342 про відмову у задоволення її заяви.

Вважає такі дії протиправними, у зв'язку з чим просила позов задовольнити.

Із заперечень представника Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві вбачається, що проти задоволення позову він заперечує посилаючись на те, що пенсія позивача розрахована в розмірі 90% від суми посадового окладу з урахуванням надбавок, премій, передбачених Законом України «Про державну службу». Розмір пенсії було обчислено на підставі наданих позивачем довідок про заробітну плату протягом визначеного періоду.

У зв'язку з викладеним вважає, що доводи позивача є безпідставними та необґрунтованими, а дії відповідача відповідають нормам чинного законодавства.

З урахуванням викладеного просив відмовити у задоволенні позову.

Згідно ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, прихожу до наступного.

Встановлено, що позивач перебуває на обліку в Лівобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та з 10.02.2010 року отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу».

18.05.2016 року вона звернулась до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про включення для розрахунку пенсії державного службовця інші виплати, на які нараховані та сплачені страхові внески на загальнодержавне страхування і які вказані у довідках про складові заробітної плати від 27.04.2016 року №14539/04-40, а саме: сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, та індексації заробітної плати.

23.05.2016 року вона отримала від Управління лист за № 3656/14/к-342 про відмову у задоволення її заяви.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12. 1993 року № 3723-Х11 (у редакції на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати. З урахуванням зазначених норм позивачу було призначено пенсію державного службовця в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, на яку нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 цього Закону, перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Згідно положень ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону № 1058-IV та стаття 66 Закону № 1788 (Постанова Верховного Суду України від 20.02.2012 по справі № 21-430а11).

Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом України в постанові від 16 вересня 2014 року у справі № 21-314а14, яке у відповідності з частиною першою статті 244-2 КАС України, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Таким чином, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про державну службу», Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 71, ст. 94, , ч. 6 ст. 128, 162, 163 КАС України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати неправомірними дії Лівобережного об'єднаноного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_2 при обчисленні пенсії державного службовця сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України.

Зобов'язати Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2, пенсії державного службовця у розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати у відповідності до Закону України від 16.12.1993 року № 3723-Х11 «Про державну службу» (у редакції на час призначення пенсії) з урахуванням усіх виплат, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, згідно довідки від 27.04.2016 року №14539/04-40, починаючи з 08.12.2015 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судовий збір в сумі 551,20 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Солом'янський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: