ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 червня 2016 року м. Київ № 826/9743/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з поданням
Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські ферми"
про
підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна,
В С Т А Н О В И В:
Заявник – Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернувся з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ "Українські ферми".
Відповідно до частини третьої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб’єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
У частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, суд звертає увагу заявника, що провадження у справах, порушених за поданнями податкових органів, є окремим видом судового провадження, що має особливості, дотримання яких вимагається приписами ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
На порушення вказаної вимоги закону заявником при зверненні до суду не надано доказів сплати судового збору.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана суб'єктом владних повноважень, справляється судовий збір у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Як вбачається, у прохальній частині подання, заявник просить відстрочити сплату судових витрат до прийняття рішення по суті. Заявлене клопотання мотивує тим, що опрацювання органами Казначейства платіжних доручень та перерахування коштів займає від трьох до п’яти робочих днів, що свідчить про неможливість здійснити сплату судових витрат у строки встановлені процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведені норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення таких норм спрямоване на те, щоб сплата судового збору не була перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Розглянувши клопотання податкового органу, суд дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити, оскільки Державною судовою адміністрацією України створений дієвий механізм для реалізації особою права звернення до суду та обов'язку зі сплати судового збору у порядку та строки визначені чинним законодавством .
Відповідно до частини першої статті 6 Закону № 3674-VI в редакції, чинній з 1 вересня 2015 року, судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Таким чином, платник судового збору для сплати цього збору може використовувати будь-який засіб платежу, у тому числі ресурс, розміщений на офіційному веб-порталі «Судова влада України».
В Окружному адміністративному суді м. Києва на першому поверсі блок А встановлено термінал оплати через який можливо оплатити судовий збір. Також судовий збір можна оплатити онлайн чи через будь який інший термінал на реквізити суду, що вказані на сайті Окружного адміністративного суду м. Києва.
В подальшому, особа, яка в інтересах державної установи сплатила судовий збір не позбавлена права відшкодувати витрачені кошти на сплату судового збору за рахунок бюджетних асигнувань цієї установи.
Відповідно до ч.4 ст. 183-3 КАСУ суд, встановивши, що подання подано без додержання вимог, встановлених ч.3 ст. 183-3 цього Кодексу, повідомляє про це заявника та надає йому строк не більше 24 годин для усунення недоліків.
Недоліки подання мають бути усунені шляхом надання суду доказів сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, та керуючись статтями 108, 160, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Головному управлінню Державної фіскальної служби у м. Києві в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Подання Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків товариства з обмеженою відповідальністю "Українські ферми" , - залишити без руху.
3. Встановити строк для усунення недоліків подання до 29 червня 2016 року до 15:00.
4. Копію ухвали про залишення подання без руху надіслати заявнику невідкладно.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Р.О. Арсірій
справа № 826/9743/16