Постанова № 58545167, 22.06.2016, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
22.06.2016
Номер справи
583/1653/16-а
Номер документу
58545167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа№ 583/1653/16-а

2-а/583/79/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2016 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді - Ярошенко Т.О.

при секретарі - Безрядіній О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до міського голови м.Охтирка Сумської області Алєксєєва Ігора Юрійовича, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про скасування розпорядження міського голови м. Охтирка від 27 січня 2016 року за № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка» в частині (зміни) перейменування назви вулиці Революції на вулицю Котелевська,

ВСТАНОВИВ:

23 травня 2016 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 27 січня 2016 року міський голова Алєксєєв І.Ю. прийняв розпорядження за № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка», яким було перейменовано назву вулиці Революції на вулицю Котелевська.

Вважає, що розпорядження міського голови є незаконним, необгрунтованим і таким, що підлягає скасуванню. Також зазначає, що прийняте міським головою розпорядження в частині зміни назви вулиці є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, так як воно не відповідає чинному законодавству. Зокрема, мешканців вулиці не повідомили про те, що вулиця Революції підлягає перейменуванню, їх не залучили до слухань, обговорень чи зборів, чим повністю порушили їх права. Крім того, назва вулиці Революції не підпадає під перейменування з підстав, викладених у Законі України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» № 317-VIII від 9 квітня 2015 року. Тому просить скасувати розпорядження міського голови м. Охтирка від 27 січня 2016 року за № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка» в частині (зміни) перейменування назви вулиці Революції на вулицю Котелевська.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та пояснила, що мешканців вулиці не повідомили про зміну назви вулиці, вони зверталися з письмовою заявою до міського голови, але це залишилося поза увагою. Також зазначила, що вони не були залучені до громадського обговорення щодо зміни назви вулиці.

Міський голова м. Охтирка Алєксєєв І.Ю. в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності. В письмових запереченнях зазначив, що вважає доводи позивача, викладені в позовній заяві, такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав. На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» № 317-VIII від 9 квітня 2015 року та рішення Охтирської міської ради від 27.08.2015 р. № 1527-МР «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка» розпорядженням міського голови від 28.08.2015 р. № 204-р затверджено склад комісії з вивчення питання про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті, до складу якої входили також представники громадської ради при виконавчому комітеті міської ради та історики. В ході роботи комісії було визначено перелік площ, вулиць і провулків в місті Охтирка, які потребують перейменування, в тому числі і вулиця Революції. В режимі прямого ефіру КЗ «ТРК Охтирка» проводились відповідні роз'яснення законодавства стосовно перейменування площ, вулиць, провулків міста, надавались відповіді на питання. 27.01.2016 р. ним, як міським головою, видано розпорядження № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка». Дане розпорядження видано на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», рішення Охтирської міської ради народних депутатів від 31.10.1995 року «Про перейменування площ, вулиць, провулків міста та ліквідацію застарілих символів», з врахуванням рекомендацій постійних комісій міської ради, комісії з вивчення питання про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка, звернень мешканців міста. Всі пропозиції по перейменуванню вулиць і провулків міста, які були надані мешканцями міста, квартальними уповноваженими, громадськими організаціями, при розробці вказаного розпорядження були враховані. Твердження позивача про порушення міським головою при виданні оспорюваного розпорядження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності, які за ними закріплені, об'єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою КМУ від 24.10.2012 р. № 989, - не відповідають дійсності, так як вказаний Порядок визначає механізм проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) суспільно-політичних і громадських діячів, захисників Вітчизни, воєначальників, діячів науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, та поширюється на суб'єктів, що готують подання про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. У даному випадку нова назва перейменованої вулиці - «Котелевська» не відноситься ні до імен фізичних осіб, ні до ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Крім того, твердження позивача про значне витрачання коштів, пов'язаних з оформленням відповідних документів у зв'язку з перейменування, є безпідставним, так як чинним законодавством не передбачено внесення змін у правовстановлюючі документи у зв'язку з перейменуванням об'єктів топоніміки. Розпорядження міського голови від 27.01.2016 року № 24-р відповідає чинному законодавству, тому вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Третя особа ОСОБА_3 позов підтримав та пояснив, що він є депутатом міської ради. На його думку, міський голова порушив закон, вважає, що вул. Революції не підпадає під Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також зазначив, що переважна більшість людей бажали залишити назву вулиці Революції на честь революції гідності, а також хотіли змінити на назву Революції на назву «Вадима Кутового», який загинув під час революції гідності, але думка мешканців вулиці не була врахована.

Треті особи ОСОБА_4, ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили скасувати розпорядження міського голови м. Охтирка від 27 січня 2016 р. за № 24-р. в частині зміни назви вулиці Революції на вулицю Котелевська.

ОСОБА_5, ОСОБА_7 в судове засідання не з'явилися, повідомлені належним чином в установленому законом порядку, про що в справі мається розписка, тому суд вважає можливим розгляд справи у їх відсутність.

Суд, проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача та третіх осіб, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження:

1) підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту;

2) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою в порядку і межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до частини 4 статті 42 цього ж Закону, сільський, селищний, міський голова:

1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;

20) видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Встановлено, що рішенням Охтирської міської ради шостого скликання сімдесятої сесії від 27 серпня 2015 року № 1527-МР відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», п. 1 ст. 37 «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про присвоєння юридичним особам та обєктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», рішення Охтирської міської ради народних депутатів від 31.10.1995 року «Про перейменування площ, вулиць, провулків міста та ліквідацію застарілих символів», керуючись ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», було вирішено:

1. Міському голові доручено створити комісію з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків міста.

2. Комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті доручено визначити необхідний перелік площ, вулиць, провулків у місті, які підлягають перейменуванню та поверненню історичних назв; даний перелік оприлюднити в засобах масової інформації та на сайті міської ради.

3. Відділам інформаційно-аналітичного та комп'ютерного забезпечення та з організації діяльності ради доручено організувати та провести в місячний термін з дня оприлюднення переліку площ, вулиць та провулків на сайті міської ради громадське обговорення та слухання щодо питання перейменування та повернення історичних назв; за результатами проведеної роботи підготувати проект рішення з цього питання та внести на розгляд сесії міської ради (а.с.33 ).

Розпорядженням міського голови м. Охтирка Алєксєєва І.Ю. № 204-р від 28.08.2015 р. затверджено склад комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті (а.с. 31).

Згідно протоколу № 1 засідання комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті від 08.09.2015 р. комісія вирішила доручити відділу інформаційно-аналітичного та комп'ютерного забезпечення оприлюднити пропозиції щодо перейменування на офіційному сайті Охтирської міської ради, надати на розгляд громадським організаціям міста (ОСОБА_9.) та квартальним уповноваженим (ОСОБА_10.) для обговорення (а.с.34).

Згідно протоколу № 2 засідання комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті від 26 листопада 2015 р. комісія вирішила доручити відділу містобудування та архітектури управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради підготувати проект рішення міської ради «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць, провулків у місті Охтирка» та презинтацію стосовно назв площ вулиць, провулків (а.с.36 ). В додатку до цього протоколу в списку під номером 21 вказана вулиця Революції на вулицю Котелевська.

Згідно протоколу № 3 засідання комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті від 14.12.2015 р. комісія вирішила доручити відділу містобудування та архітектури управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради підготувати проект рішення міської ради «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць, провулків у місті Охтирка» (а.с. 39 ).

До протоколу № 3 засідання комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті від 14.12.2015 р. додано таблицю з переліком назв площ, вулиць, провулків у місті Охтирка, які підлягають перейменуванню з пропозиціями щодо нової назви від громадян міста та пропозиціями щодо нової назви, прийняті більшістю голосів членів комісії (а.с.39 - 42).

В п. 21 даного Переліку значиться вулиця Революції з пропозиціями щодо нової назви «Котелевська» більшістю голосів комісії затверджено назву - «Котелевська».

Встановлено, що на пленарне засідання четвертої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради 22.12.2016 року було винесено проект рішення, відповідно до якого було рекомендовано міському голові перейменувати об'єкти топоніміки міста Охтирка з врахуванням рекомендацій постійних комісій міської ради та комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць, провулків в місті Охтирка, згідно з додатком №1, відповідно до якого в п. 21 значиться вулиця Революції з новою назвою вулиці - «Котелевська» (а.с. 70 ), однак даний проект було виключено з порядку денного пленарного засідання четвертої сесії сьомого скликання Охтирської міської ради та направлено на доопрацювання (а.с. 73 ).

Згідно з п. 6 ст. 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 року № 317 VІІІ, який набрав чинності 21.05.2015 року, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку здійснити демонтаж пам'ятників, пам'ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов'язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов'язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, а також в установленому порядку перейменувати райони у містах, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, інші об'єкти топоніміки населених пунктів, а також інші географічні об'єкти, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

У разі якщо протягом зазначеного в абзаці першому цього пункту строку сільською, селищною, міською радою в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення про перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі розпорядження приймається відповідним сільським, селищним, міським головою (або особою, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) у тримісячний строк, що обчислюється з моменту закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту. Таке розпорядження приймається з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.

Як вбачається із матеріалів справи, у шестимісячний термін, визначений абзацом 1 п. 6 ст. 7 вказаного Закону, Охтирською міською радою питання про перейменування площ, вулиць, провулків м. Охтирка не вирішено.

У відповідності до вимог абз. 2 п.6 ст. 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 року № 317 VІІІ, так як Охтирською міською радою у шестимісячний термін, визначений абзацом 1 п. 6 ст. 7 вказаного Закону, питання про перейменування площ, вулиць, провулків м. Охтирка не було вирішено, таке рішення у формі розпорядження було прийнято міським головою м. Охтирка.

Судом встановлено, що 27.01.2016 р. міським головою м. Охтирка Алєксєєвим І.Ю. видано розпорядження № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць, провулків у місті Охтирка», згідно якого перейменовано об'єкти топоніміки міста Охтирка, зокрема перейменовано вулицю Революції на вулицю Котелевська ( пункт 23 Додатку до розпорядження міського голови від 27.01.2016 № 24-р) (а.с.29-30 ).

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, виходячи з вимог ч. 3 ст. 2 КАС України - рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути обґрунтованим, тобто прийнятим з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Абзацом 1 п. 6 ст. 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 року № 317 VІІІ передбачено, що розпорядження міського голови про перейменування вулиць, провулків та інші об'єкти топоніміки населених пунктів приймається з урахуванням вимог, встановлених цим Законом, статтею 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.

Згідно п.п. є) п.4 ч.1 ст.1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 року № 317 VІІІ - символіка комуністичного тоталітарного режиму - символіка, що включає, зокрема, назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов'язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов'язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).

Українським інститутом Національної пам'яті створено Список осіб і назв комуністичного тоталітарного режиму, які підпадають під Закон про декомунізацію. Даний Список створений істориками УІНП для зручності місцевих громад, які обирають нові імена комуністичним вулицям згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До даного Списку увійшла назва вулиці - Революції, на честь Жовтневого перевороту 1917 р. і встановлення радянської влади.

Позивачка в своїй позовній заяві зазначає, що вулиця Революції не відноситься до якоїсь конкретної революції, а може мати відношення як до революції Гідності так і до Помаранчевої революції.

Тому, на думку суду в назві вулиці Революції абсолютно відсутня топоніміка, на яку поширюється Закон України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Міський голова м. Охтирка не надав суду належних доказів на підтвердження тієї обставини, що у назві вулиці Революції м. Охтирка присутня топоніміка, на яку поширюється Закон України «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Крім того, відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997р. №280/97-ВР - громадяни України можуть реалізувати своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад. ОСОБА_1, як і всі інші громадяни, реалізує таке право через: створення громадської організації; можливість бути присутнім під час роботи сесій міської ради; можливість бути присутнім під час роботи постійних депутатських комісій міської ради; брати участь в роботі дорадчих органів, робочих груп тощо; брати участь в громадських обговореннях, громадських слуханнях; надавати пропозиції, заяви, скарги відповідно до Закону України «Про звернення громадян»; отримувати інформацію за запитами; ініціювати та проводити мирні зібрання громадян та брати участь в інших зібраннях; зустрічатись з представниками територіальної громади міста, посадовими особами органів місцевого самоврядування під час проведення ними особистого прийому; звертатись до депутатів місцевої ради у вирішенні питань місцевого самоврядування; брати участь у виборчих процесах та реалізовувати інші права, передбачені законодавством.

Позивачка в своїх поясненнях даних в судовому засіданні зазначає, що про перейменування вул. Революції на вулицю «Котелевська» вона дізналась вже після прийняття міським головою м. Охтирка оспорюваного розпорядження.

Таким чином, ОСОБА_1 була обмежена в можливості брати участь в громадських обговореннях питання перейменування вул. Революції, на якій вона проживає, обмежена в можливості вносити свої пропозиції стосовно назви вулиці, бути присутньою на засіданні комісії з вивчення питання перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті при підготовці на розгляд міської ради пропозицій по перейменуванню вулиці, подавати запити на інформацію, бути на прийомі у посадових осіб органів місцевого самоврядування, ініціювати та проводити мирні зібрання громадян щодо перейменування вулиці Революції, збирати підписи в підтримку своєї пропозиції щодо нової назви вулиці.

Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд повинен встановити, що особа дійсно має право, свободу чи інтерес, про захист яких вона просить, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

Суд вважає, що позивачка довела факт порушення її прав та охоронюваних законом інтересів оскаржуваним розпорядженням відповідача, а тому її права підлягають захисту.

Враховуючи викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування розпорядження Охтирського міського голови Алєксєєва І.Ю. від 27.01.2016 р. № 24-р в частині перейменування вулиці Революції на вулицю Котевська, підлягають задоволенню.

Виходячи зі змісту позовних вимог ОСОБА_1, належним відповідачем по справі є міський голова м. Охтирка Алєксєєв І.Ю. як суб'єкт владних повноважень, чиє рішення оскаржується.

Згідно ч.1 ст. 94 КАС України - якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Охтирської міської ради Сумської області на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 9, 10, 11, 17, 70, 71, 94, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити.

Визнати незаконним та скасувати розпорядження міського голови м. Охтирка Алєксєєва Ігора Юрійовича від 27 січня 2016 року за № 24-р «Про перейменування та повернення історичних назв площ, вулиць і провулків у місті Охтирка» в частині перейменування вулиці Революції на вулицю Котелевська м. Охтирка Сумської області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Охтирської міської ради Сумської області, ідентифікаційний код 36467402 на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер 2006305121понесені нею судові витрати в розмірі 551,20 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського адміністративного апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Т.О. Ярошенко