УХВАЛА
23 червня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1268/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шевчук О.А., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Національної поліції України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25.05.2016 р. по справі № 815/1268/16
позивач ОСОБА_2
відповідач Національна поліція України , Центральна атестаційна комісія №7 Національної поліції України
про визнання протиправним рішення, визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25.05.2016 р. адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково. На зазначену постанову суду Національна поліція України подала апеляційну скаргу, в якій, крім іншого, просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на визначений судом строк-після ухвалення судового рішення за наслідками розгляду даної апеляційної скарги, оскільки НПУ фінансується з коштів Державного бюджету України і оплата судового збору, так само як і інші платежі, відбувається через органи Державної казначейської служби відповідно до встановленого порядку проведення таких операцій, що фактично унеможливлює своєчасну оплату суми судового збору за подання даної апеляційної скарги в межах строку, встановленого КАС України.
Як вбачається з адміністративного позову ОСОБА_2 просить визнати протиправним рішення Національної поліції України в частині включення його до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що складений на виконання підпункту 2 пункту 5 Наказу Національної поліції України від 29.11.2016 року № 133 "Про організацію проведення атестування поліцейських ГУНП в Одеській області; визнати протиправними дії Національної поліції України щодо проведення атестації позивача; визнати незаконним та скасувати рішення (висновок) Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, що оформлене протоколом від 24.02.2016 р. та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", який прийнятий стосовно позивача, тому суд дійшов висновку, що адміністративний позов містить три вимоги немайнового характеру.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.09.2015 р., оскільки адміністративний позов було подано до суду 23.03.2016 р.) у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно до ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.09.2015 р.) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду складає 1818,96 (606,32х3) грн.
Суд не приймає до уваги клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору, оскільки відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду відповідно до ч.1 ст.88 КАС України та ч.1,2 ст.8 ЗУ "Про судовий збір", апелянт є державним органом, а тому, посилання на те, що оплата судового збору відбувається через органи Державної казначейської служби, відповідно до встановленого порядку проведення таких операцій, що, на його думку, фактично унеможливлює своєчасну оплату суми судового збору за подання апеляційної скарги в межах строку, встановленого КАС України, в даному випадку є недоречним та не являється достатньою підставою для відстрочення.
Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги, підстави для відстрочення сплати судового збору відсутні.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі/ Приморський р-н/ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код класифікації доходів бюджету 22030101, в сумі 1818,96 грн., в зв`язку з чим апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України залишається без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Національної поліції України залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 25.07.2016 р.
Роз'яснити Національній поліції України , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду апеляційної інстанції.
Суддя: Шевчук О.А.