ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 червня 2016 року 08:40 №826/1055/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Кобилянського К.М., суддів Мазур А.С. та Федорчука А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_2до третя особа без самостійних вимог на предмет спору1) управління Державної міграційної служби України в Херсонській області, 2) Кабінету Міністрів України Державна міграційна служба Українипро встановлення порушення прав, свобод та інтересів, визнання протиправними дій та рішень, зобов'язання вчинити дії, скасування постанов, ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в інтересах малолітньої особи ОСОБА_2 до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області (далі - відповідач-1), Кабінету Міністрів України (далі - відповідач-2), третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Державна міграційна служба України, у якій просить суд:
1) визнати протиправними та скасувати постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання» та від 26.10.2011 №1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг»;
2) визнати протиправними дії управління Державної міграційної служби України в Херсонській області щодо стягнення адміністративного збору за послуги та за бланк при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон у такому порядку та в розмірі, що не передбачений жодним законом і що суперечить статті 67 Конституції України, Законам України «Про адміністративні послуги», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про державну службу», положенням Податкового кодексу України; щодо примушування написання заяви про замовлення платних послуг, що суперечить Закону України «Про звернення громадян»;
3) визнати протиправними рішення управління Державної міграційної служби України в Херсонській області, які викладені в листах від 20.08.2015 №1/2/1-16029 та від 24.11.2015 №1/6-22898 щодо оплат вартості послуг при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у розмірі 87,15 грн. та вартості бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія, у розмірі 238,32 грн.;
4) зобов'язати управління Державної міграційної служби України в Херсонській області негайно відшкодувати завдану шкоду на суму 325,47 грн. за незаконне стягнення адміністративного збору за послуги та за бланки при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з усіх громадян України;
5) зобов'язати управління Державної міграційної служби України в Херсонській області утриматись від незаконного стягнення адміністративного збору за послуги та за бланки при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з усіх громадян України;
6) зобов'язати управління Державної міграційної служби України в Херсонській області принести свої вибачення позивачу на головній сторінці офіційного веб-сайті Державної міграційної служби України за неправомірне примушування написання заяви про замовлення платних послуг управління Державної міграційної служби України в Херсонській області та за незаконне стягнення адміністративного збору за послуги та за бланки при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач-1 протиправно стягнув адміністративний збір за послуги та за бланк при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, на підставі спірних постанов відповідача-2.
Представник відповідача-1 та представник третьої особи, проти позову заперечували, мотивуючи тим, що вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, а тому позов не підлягає задоволенню.
Представник відповідача-2 проти задоволення позову заперечив з тих підстав, що Кабінет Міністрів України приймаючи спірні постанови діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та іншим чинним законодавством.
Через канцелярію суду позивач подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача-2 в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Письмових заперечень суду не надав.
Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
31.07.2015 ОСОБА_1 звернувся до управління Державної міграційної служби України в Херсонській області для нетермінового оформлення і отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт), для його дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Для отримання паспорта було подано наступні документи:
- заяву-анкету;
- паспорт громадянина України;
- свідоцтво про народження;
- оригінал і копію документа, що є підставою для звільнення від сплати державного мита - свідоцтво про народження дитини. На підставі пункту 25 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від сплати державного мита за видачу документа на виїзд за кордон звільняються особи, які не досягли 16-річного віку;
- заяву про відмову від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон;
- дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів.
Однак, працівник відповідача-1 відмовилась приймати зазначені документи, аргументуючи відсутністю банківського документа, що засвідчує оплату:
а) адміністративного збору у розмірі 87,15 грн. за надання платних послуг, що стягується на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг»;
б) за бланк (паспорта) у розмірі 238,32 грн., що не містить безконтактного електронного носія, що стягується на підставі ціни за договором з підприємством-виробником (державне підприємство «Поліграфічний комбінат Україна»).
Також, працівник відповідача-1 поставила позивачеві додаткову вимогу щодо необхідності написання заяви про замовлення у відповідача-1 платних послуг для оформлення та видачі паспорта, на підставі пункту 2 «Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098.
Згідно доводів позивача, йому відмовляли у прийнятті документів на оформлення та отримання паспорта для дитини без сплати 87,15 грн. за адміністративні послуги, 238,32 грн. за бланк та без написання заяви про замовлення платних послуг у відповідача-1
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 був змушений написати заяву про замовлення платних послуг та сплатити на рахунок відповідача-1 зазначені кошти та написати заяву.
ОСОБА_1 не погоджуючись із вказаними діями відповідача-1 та постановами відповідача-2, звернувся до суду з даним позовом.
Оцінивши за правилами статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
На думку позивача, під час оформлення та видачі паспорта безпідставними є платежі, які сплачуються за вартість бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактний електронний носій у розмірі 238,32 грн. та вартість адміністративних послуг у розмірі 87,15 грн.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» визначено, що порядок оформлення, видачі, обміну, повернення, вилучення, знищення, визнання недійсним паспорта громадянина України для виїзду за кордон визначається Кабінетом Міністрів України.
Статтями 113 та 117 Конституції України визначено, що Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 №152 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення (далі - Порядок №152).
Пунктами 16, 17 Порядку №152 визначено, що за оформлення паспорта для виїзду за кордон (у тому числі замість втраченого або викраденого), його обмін справляється плата (за кордоном - консульський збір) у порядку та у розмірах, встановлених законодавством. Документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору), додаються до заяви-анкети.
Адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону (стаття 1 Закону України «Про адміністративні послуги»).
Тобто, оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон є адміністративною послугою.
Частиною першою та п'ятою статті 11 Закону України «Про адміністративні послуги» (в редакції на дату звернення позивачем із заявою - 31.07.2015) визначено, що при наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, справляється плата (адміністративний збір). Плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) вноситься суб'єктом звернення одноразово за весь комплекс дій та рішень суб'єкта надання адміністративних послуг, необхідних для отримання адміністративної послуги (включаючи вартість бланків, експертиз, здійснюваних суб'єктом надання адміністративної послуги, отримання витягів з реєстрів тощо).
Згідно частини другої статті 20 Закону України «Про адміністративні послуги» (в редакції на дату звернення позивачем із заявою - 31.07.2015) до набрання чинності законом, що визначає перелік адміністративних послуг та розміри плати за їх надання (адміністративні збори), плата за надання адміністративних послуг (адміністративний збір) при зверненні за отриманням платних адміністративних послуг сплачується у порядку і розмірах, встановлених законодавством.
Чинним законодавством визначена необхідність сплати за наступні послуги:
1) державне мито;
2) вартість адміністративної послуги;
3) вартість бланка, визначена виробником або з електронним чіпом (біометричний паспорт), або без електронного чіпа.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про державне мито» державне мито справляється, у тому числі і за видачу документів на право виїзду за кордон.
Статтями 1 та 4 Закону України «Про державне мито» визначено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами. Від сплати державного мита звільняються особи, які не досягли 16-річного віку, - за видачу їм документа на виїзд за кордон.
Постановами Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098 затверджено Порядок надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг (далі - Порядок №1098) та від 04.06.2007 №795 затверджено Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання (далі - Перелік №795).
Згідно пунктів 27 Переліку №795 та Порядку №1098, оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон коштує 87,15 грн.
Згідно примітки до Переліку №795 розмір плати за надання послуг наведено без урахування податку на додану вартість та вартості бланків і номерних знаків.
Вартість бланка без електронного чіпа, визначена виробником відповідно до пункту 4 Порядку №1098 та статті 15 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та складає 238,32 грн.
Частиною четвертою статті 11 Закону України «Про адміністративні послуги» визначено, що плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) зараховується до державного або відповідного місцевого бюджету.
Отже, кошти від оплати державного мита та вартості адміністративної послуги надходять до місцевого бюджету, і міграційна служба жодним чином не може розпоряджатися цими коштами.
Кошти, які надходять на казначейський рахунок Державної міграційної служби України від сплати вартості бланку відразу перераховуються державному підприємству «Поліграфкомбінат «Україна» в якості оплати за бланк паспорта та його персоналізацію. Перераховується рівно та сума, яка надходить від громадян.
В силу вимог пункту 36 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України плата за надання адміністративної послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що справляється за місцем надання послуги, належить до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
За змістом пункту 10 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок державного бюджету, в частині доходів (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 1 частини другої статті 67-1 цього Кодексу) є джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України.
Пунктом 3 статті 11 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» установлено, що плата за продукцію, документи, що видаються при наданні адміністративних послуг з придбання, перевезення, зберігання і носіння зброї, а також відповідно до законів України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» і «Про дорожній рух», є джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2015 рік у частині доходів.
Зарахування до бюджету плати за надання вказаної адміністративної послуги та вартість бланків паспортів здійснюється відповідно до Порядку зарахування до бюджетів плати за надання адміністративних послуг та продукцію і документи, що використовуються для оформлення цих послуг, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України від 06.03.2015 №239/302, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.03.2015 за №330/26775 (далі - Порядок №239/302).
Відповідно до пункту 4 Порядку №239/302 плата за надання адміністративних послуг, включаючи вартість продукції та документів, що видаються при наданні адміністративних послуг, вноситься суб'єктом звернення одноразово на рахунок 3711, відкритий на ім'я суб'єкта надання адміністративних послуг за місцем надання послуг.
Згідно із пунктом 5 Порядку №239/302 суб'єкти надання адміністративних послуг не пізніше одного робочого дня після надходження коштів від суб'єктів звернення на рахунок 3711 розподіляють кошти між загальним фондом місцевого бюджету і спеціальним фондом державного бюджету відповідно до встановлених законодавством розмірів плати за надання таких послуг та перераховують таким чином:
- частину коштів, визначену як плата за надання адміністративних послуг (крім коштів від вартості продукції та документів, що видаються при наданні адміністративних послуг), - на рахунки з обліку доходів загального фонду місцевого бюджету за місцем надання послуг, відкриті в органах Казначейства України за балансовим рахунком 3321 «Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету» за кодом класифікації доходів бюджету 22012500 «Плата за надання інших адміністративних послуг» та відомчою ознакою;
- кошти, визначені як плата за продукцію та документи, що видаються при наданні адміністративних послуг, - на рахунки з обліку доходів спеціального фонду державного бюджету, відкриті в органах Казначейства України за балансовим рахунком 3125 «Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» за кодом класифікації доходів бюджету 25010100 «Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю», на ім'я суб'єктів надання адміністративних послуг. Зазначені кошти в порядку, визначеному законодавством, з рахунку 3125 перераховуються на відповідні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства України за балансовим рахунком 3522 «Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду державного бюджету» на ім'я зазначених суб'єктів надання адміністративних послуг, та спрямовуються для розрахунків з виробниками продукції.
Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» бланки паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства.
Згідно зі статтею 15 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» закупівля бланків документів здійснюється уповноваженими суб'єктами виключно у порядку, передбаченому законами України. Уповноважені суб'єкти здійснюють закупівлю бланків документів у державних підприємств, що входять до сфери управління Національного банку України (частини сьома, восьма).
Частиною другою статті 18 Закону України «Про адміністративні послуги» встановлено, що органи виконавчої влади, інші державні органи здійснюють закупівлю бланків для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів) у державних підприємств, що входять до сфери управління Національного банку України. Закупівля товарів, робіт і послуг для надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Водночас, пунктом 4 частини 3 статті 20 Закону України «Про адміністративні послуги» установлено, що ціни на бланки документів, у тому числі суворого обліку, які використовуються органами виконавчої влади, іншими державними органами для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів), установлюються відповідно до вимог Закону України «Про ціни і ціноутворення».
Отже, плата за надання адміністративної послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі вартість бланка паспорта, перераховується територіальними органами Державної міграційної служби України до загального фонду місцевого бюджету, а вартість бланка паспорта - до спеціального фонду державного бюджету. При цьому, вказані кошти спеціального фонду державного бюджету у подальшому спрямовуються Державної міграційної служби України для розрахунків за бланки паспорта з державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (цілісний майновий комплекс передано в управління Національного банку України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 №667).
Враховуючи вищевикладене, адміністративна послуга з оформлення та видачі паспорта є платною та передбачає видачу бланка, а тому для оформлення та видачі паспорта, що не містить безконтактний електронний носій необхідно сплатити не тільки вартість цієї послуги у розмірі 87,15 грн., а й вартість бланка паспорта у розмірі 238, 32 грн.
Окрім того, в день звернення із заявою щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон позивач своїм підписом засвідчив, що ознайомлений з переліком обов'язкових платежів, добровільно їх сплатив та відповідно отримав належним чином оформлений паспорт.
Що стосується правомірності прийняття відповідачем-2 постанов від 04.06.2007 №795 та від 26.10.2011 №1098, то необхідно зазначити наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
26.10.2011 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг», якою затверджено Порядок надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ».
Згідно пункту 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг (в редакції, що діяла до внесення змін постановою №1098), у разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов'язаних з придбанням відповідної продукції; обсяг таких витрат визначається МВС.
Згідно зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795, Перелік платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затверджений зазначеною постановою, викладено в новій редакції. Зокрема, пунктом 27 Переліку передбачено, що розмір плати за надання послуги по оформленню та видачі: паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 87,15 грн.; паспорта громадянина України для виїзду за кордон на заміну втраченого - 73,32 грн.; проїзного документа дитини для виїзду за кордон - 30,35 грн.
У відповідності до статті 7 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» правила оформлення і видачі паспортів, їх тимчасового затримання та вилучення визначаються відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України.
Отже, даним Законом Кабінету Міністрів України делеговані повноваження щодо встановлення правил оформлення та видачі паспортів і видачі паспортів громадянам України для виїзду за кордон.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 затверджено Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання, пунктом 27 яких встановлено вартість послуг за оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098, у разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов'язаних з придбанням відповідної продукції. Обсяг таких витрат визначається Міністерством Внутрішніх Справ.
Як вбачається з пояснювальної записки до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795», проект постанови розроблено на виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 №737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг» та від 05.01.2011 №33 «Деякі питання надання платних адміністративних послуг». Крім того, у пояснювальній записці вказано, що проект постанови розроблено з метою вдосконалення системи надання платних послуг підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, скорочення їх кількості та зменшення розмірів плати. Зазначений проект передбачає затвердження нової редакції переліку платних послуг, які можуть надаватися підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, порядку їх надання та розмірів плати.
Прийняття зазначеного проекту забезпечить скорочення кількості послуг, зменшення розмірів плати за надання послуг, поліпшить якість системи надання платних послуг, що надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, шляхом установлення стандартів та регламентів надання цих послуг.
Отже, Кабінет Міністрів України, прийнявши оскаржувану постанову Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ» діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представників сторін стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 2-7, 69-71, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_2 відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Головуючий суддя К.М. Кобилянський
Судді А.С. Мазур
А.Б. Федорчук