УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
23 червня 2016 року№ 876/4499/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга В.П., перевіривши апеляційну скаргу Шацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Любомльського районного суду Волинської області від 02.06.2016р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Пстановою Любомльського районного суду Волинської області від 02.06.2016р. задоволено частково адміністративний позов.
Не погоджуючись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.ч. 5, 9 ст. 187 КАС України, а саме: апеляційна скарга підписана заступником начальника управління ОСОБА_2, однак не долучено належним чином оформлений документ про його повноваження. Також апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
Шацьким об'єднанням управління Пенсійного фонду України Волинської області разом з апеляційною скаргою подано клопотання про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору.
В обґрунтування заявленого клопотання апелянт покликається на відсутність коштів на відшкодування судових витрат.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
Їх аналіз показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу. Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Разом з тим, на підтвердження обставин, на які покликається апелянт у клопотанні про звільнення від сплати судового збору, подано лімітну довідку про бюджетні асигнування та кредитування на 2016 рік без подання інших письмових доказів, що не дає можливості встановити встановити обставини сплати неможливості сплати судового збору.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого клопотання, наслідком чого є відмова в його задоволенні.
Слід звернути увагу, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, що узгоджується із позиціями Пленуму Вищого адміністративного суду України та Верховного суду України.
Також Європейський суд з прав людини від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" зазначив, що вимога сплати зборів судами у зв'язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду, яке є саме по собі таким, що суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції..
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що адміністративний позов є немайнового характеру, поданий фізичною особою.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 606 грн. 32 коп. (1378*0,4*110% = 606,32)
Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оформленого належним чином документа, який підтверджує повноваження особи, яка підписала апеляційну скаргу або апеляційної скарги підписаної уповноваженою особою, а також оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 606 грн. 32 коп. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Відмовити Шацькому об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області у задоволенні клопотання про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Шацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Любомльського районного суду Волинської області від 02.06.2016р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити апелянту.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.
Суддя Сапіга В.П.
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79005, м. Львів, вул. Саксаганського,13 телефон /факс (032) 261-45-14
23 червня 2016 року № 876/4499/16Шацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області вул.Самохіна 5, м. Любомль, Волинська область,44300
Направляємо Вам копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху, - для виконання.
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга Віталій Петрович