ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
21.06.2016 р. м. Київ № 2а-8849/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши в письмовому провадженні заяву Ужгородського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовомУправління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської областідоДержавної акціонерної компанії "Національна мережа аукціонних центрів"простягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та єдиного внеску, -В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 вересня 2011 року позов задоволено повністю, постановлено стягнути з Державної акціонерної компанії "Національна мережа аукціонних центрів" (юридична адреса: 02660, м. Київ, Марини Раскової, 15, код ЄДРПОУ 20064284) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської області (адреса: 88000, м. Ужгороді, вул. Швабська, 12-б) суму боргу зі сплати страхових внесків та єдиного внеску на загальну суму 20 749 (двадцять тисяч сімсот сорок дев'ять) гривень 22 коп.
17 січня 2012 року у справі № 2а-8849/11/2670 було видано виконавчий лист.
25.04.2016 до суду надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
Зважаючи на неявку представників сторін та у зв'язку із вказаними обставинами, а також згідно ч. 6 ст. 128 КАС України суд ухвалив розгляд даної заяви про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі продовжити в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Так, у ході розгляду поданої заяви судом з'ясовано, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» та наказу головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 05 січня 2016 року № 3 «Про затвердження голів комісій з припинення юридичних осіб», проведено реорганізацію шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області й управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області та утворення Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Тобто, Ужгородське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в м.Ужгороді Закарпатської області.
Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Проаналізувавши викладені норми, суд зазначає, що під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
Поряд з цим, як і вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа не відкрито. Принаймні доказів, як б підтвердили зворотнє, заінтересованою особою до поданої заяви не додано.
Таким чином, підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення поданої заяви та, як наслідок, заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити без задоволення заяву Ужгородського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про заміну сторони виконавчого провадження.
Копії ухвали направити (вручити) заінтересованій особі та відповідачу (їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено у загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Мазур А.С.