Постанова № 58501416, 23.06.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.06.2016
Номер справи
826/26324/15
Номер документу
58501416
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 червня 2016 року № 826/26324/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Погрібніченка І.М., суддів: Іщука І.О., Шулежка В.П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства «Укрнафта» доМіністерства економічного розвитку і торгівлі Українипровизнання протиправним та скасування наказу від 27.10.2015р. №1350,

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» (далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі по тексту - відповідач) з урахуванням уточнених позовних вимог про:

- визнання протиправним та скасування наказу від 27.10.2015р. №1350 «Про нарахування пені Публічному акціонерному товариству «Укрнафта»».

Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю прийняття оскаржуваного рішення.

В судовому засіданні представник позивач підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечив, у зв'язку з тим, що оскаржуване рішення прийнято правомірно.

На підставі ч. 4 ст. 122 КАС України дійшов переконання про можливість подальшого розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

27 жовтня 2015 року Міністерством економічного розвитку і торгівлі України відповідно до абз. 7 ч. 5 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та п. 7 Порядку нарахування пені на суму дивідендів на державну частку, несвоєчасно сплачених господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, та господарським товариством, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) якого знаходяться у статутному капіталі господарського товариства, частка держави якого становить 100 відсотків, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 02.07.2013 № 725 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2013 за № 1830/24362, прийнято, наказ №1350 "Про нарахування пені публічному акціонерному товариству "Укрнафта", яким затверджено розрахунок пені ПАТ "Укрнафта" за несвоєчасно сплачені до Державного бюджету України дивіденди, що додається.

Відповідно до вказаного розрахунку пені, що додається до оскаржуваного наказу, сума пені ПАТ "Укрнафта" за несвоєчасно сплачені дивіденди за результатами діяльності у 2014 році становить 90 451 967,83грн.

Вважаючи наказ від 27.10.2015р. протиправним, а, відтак, таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з позовом до суду.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 1 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від 21.09.2006р. №185-V передбачено, що управління об'єктами державної власності - здійснення Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами, іншими суб'єктами, визначеними цим Законом, повноважень щодо реалізації прав держави як власника таких об'єктів, пов'язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними, у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.

За змістом ст. 3 названого Закону об'єктами управління державної власності є, зокрема, корпоративні права, що належать державі у статутних капіталах господарських організацій (далі - корпоративні права держави).

Відповідно до змісту ст. 4 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" суб'єктами управління об'єктами державної власності є, зокрема: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку; міністерства, інші органи виконавчої влади та державні колегіальні органи (далі - уповноважені органи управління).

В той же час, згідно з п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.12.2015 № 1002 "Деякі питання вдосконалення корпоративного управління публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" управління 100 відсотками акцій держави Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (далі - ПАТ "НАК "Нафтогаз") здійснює Мінекономрозвитку.

Відповідно до додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 № 747 "Про утворення Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" ВАТ "Укрнафта" (правонаступником є ПАТ "Укрнафта") віднесено до переліку відкритих акціонерних товариств, пакети акцій яких залишені у державній власності і передаються (передається 50 відсотків акцій плюс одна акція) до статутного фонду Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України".

Водночас, за змістом ч. 5 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) господарська організація, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язана спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до 1 травня року, що настає за звітним, приймають рішення про відрахування не менше 30 відсотків чистого прибутку на виплату дивідендів. Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, сплачують до Державного бюджету України дивіденди у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним, нараховані пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних капіталах. Господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків, сплачують дивіденди безпосередньо до Державного бюджету України у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним, у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, але не менше 30 відсотків, пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у статутних капіталах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій. На суму дивідендів на державну частку, несвоєчасно сплачених господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, та господарським товариством, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутному капіталі господарського товариства, частка держави якого становить 100 відсотків, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, нараховується пеня, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу і по день сплати включно.

З системного аналізу викладених норм вбачається, що законодавець встановив обов'язок для вказаних господарських товариств, в тому числі позивача, щорічно спрямовувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів шляхом прийняття до 1 травня року, що настає за звітним, рішення про відрахування дивідендів та сплачувати такі дивіденди безпосередньо до Державного бюджету України у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним.

Колегія суддів зауважує, що норми щодо прийняття до 1 травня року, що настає за звітним відповідного рішення та сплата дивідендів у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним, є імперативними, невиконання яких тягне за собою настання юридичної відповідальності.

При цьому, слід відмітити, що не прийняття господарським товариством до 1 травня року, що настає за звітним, рішення про відрахування дивідендів не є підставою для несплати дивідендів у встановлений строк та, відповідно, не звільняє таких суб'єктів від відповідальності - обов'язку сплатити пеню за несвоєчасну сплату дивідендів.

Прийняття ж рішення про виплату дивідендів після 1 травня, що настає за звітним так само не звільняє товариство від необхідності його виконання - сплати дивідендів у передбачений строк до Державного бюджету України, а також від обов'язку сплатити пеню, у разі несвоєчасної сплати дивідендів.

Крім того, законодавством не передбачено звільнення господарських товариств, які виплатили дивіденди у строк, визначений загальними зборами, але при цьому порушили встановлений Законом України "Про управління об'єктами державної власності" строк їх сплати, від нарахування їм пені та обов'язку її сплатити.

Таким чином, у разі несвоєчасної сплати дивідендів у встановлені Законом України "Про управління об'єктами державної власності" строки, нормами зазначеного Закону передбачено нарахування пені на таку суму, яка, в свою чергу, сплачується до загального фонду Державного бюджету України з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу, що настає за звітним, тобто з 2 липня року, і по день сплати включно.

Як вбачається з матеріалів справи, прибуток ПАТ "Укрнафта" за 2014 рік розподілено загальними зборами акціонерів позивача, які відбулись 22.07.2015р., за результатами проведення яких складено протокол № 23.

З вказаного протоколу вбачається, що загальними зборами акціонерів прийнято рішення: Затвердити наступний розмір та порядок розподілу прибутку Товариства за 2014 рік: направити на виплату дивідендів акціонерам 100% або максимально наближений до 100 відсотків, але не менше 99,9% розміру чистого прибутку Товариства за 2014 рік за даними річної фінансової звітності, підтвердженої аудиторським висновком. Розмір дивідендів, що припадає на одну акцію становить 23,32грн.; - решту чистого прибутку направити на розвиток Товариства. Встановити дату складення переліку осіб, що мають право на отримання дивідендів, 03 серпня 2015 року. виплату дивідендів здійснити у строк з 03 серпня 2015 року по 03 жовтня 2015 року.

Виплату дивідендів акціонеру Товариства - НАК «Нафтогаз України» здійснити шляхом перерахування відповідної суми дивідендів до Державного бюджету України.

В матеріалах справи наявні також копії платіжних доручень про перерахування позивачем дивідендів до Державного бюджету України у розмірі 632 304 449,92грн. з відповідними відмітками банківської установи про їх виконання, а саме:

- №15451-ПБ15 від 28.09.2015р. на суму 100 000 000,00грн.;

- №15473-ПБ15 від 29.09.2015р. на суму 100 000 000,00грн.;

- №15774-ПБ15 від 01.10.2015р. на суму 200 000 000,00грн.;

- №15898-ПБ15 від 02.10.2015р. на суму 232 304 449,92грн.

У реквізитах таких платіжних доручень позивачем визначено, що призначенням платежу є сплата дивідендів за 2014 рік на підставі рішення загальних зборів, протокол від 22.07.2015р. № 23, та вказані кошти перераховано на код класифікації доходів бюджету 21010500 "Дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність".

За таких обставин, колегія суддів, в контексті вимог зазначених норм, прийшла до висновку, що, всупереч вимогам ч. 5 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", дивіденди, які підлягали сплаті у 2014 році за результатами фінансово-господарської діяльності ПАТ "Укрнафта" у 2014 році відповідно, сплачені позивачем несвоєчасно - лише у 2015 році, з огляду на що на таку суму несвоєчасно сплачених дивідендів, в силу вимог названої норми, нараховується пеня.

Щодо тверджень позивача про те, що прийняті акціонерами Товариства рішення щодо виплати дивідендів за 2014 рік, встановлення строків такої виплати повністю відповідають розпорядженню Кабінету Міністрів України та наказу Міненерговугілля України, суд зазначає наступне.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 № 713 «Про погодження завдання на голосування представнику НАК «Нафтогаз України» на загальних зборах акціонерів ПАТ «Укрнафта» (далі - Розпорядження) прийнято на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 678 «Про деякі питання управління корпоративними правами держави» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 461).

Зазначеною постановою затверджено Порядок надання і погодження завдань на голосування представникам держави на загальних зборах та засіданнях наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави (далі - завдання на голосування), який визначає процедуру надання і погодження завдань на голосування.

Пунктом 4 зазначеного Порядку визначено перелік суб'єктів господарювання та перелік питань щодо яких суб'єкти управління об'єктами державної власності погоджують накази про затвердження завдань на голосування з Кабінетом Міністрів України.

Так передбачено, що суб'єкти управління у наказах, зазначених у пункті 2 цього Порядку (про затвердження завдань на голосування), щодо господарського товариства, яке включене до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 20, ст. 555); банку, у статутному капіталі якого частка держави становить 25 і більше відсотків; господарського товариства паливно-енергетичного комплексу (крім вугледобувних та вуглепереробних підприємств, науково-дослідних, проектно-конструкторських установ та будівельних організацій вугільної галузі), у статутному капіталі якого частка держави становить 25 і більше відсотків; господарського товариства, фінансовий план якого затверджується Кабінетом Міністрів України, передбачають, що такі накази набирають чинності одночасно з розпорядженням Кабінету Міністрів України про їх погодження у разі включення до порядку денного питань:

внесення змін до статуту;

збільшення або зменшення статутного капіталу;

відчуження та/або застави активів або майна, крім реалізації банками заставного майна;

затвердження річної фінансової звітності;

розподілу прибутку;

реорганізації, ліквідації, заснування господарських товариств;

придбання або відчуження корпоративних прав у господарських товариствах;

обрання та відсторонення керівника виконавчого органу, членів наглядової ради та членів колегіального виконавчого органу."

Тобто, погодження Кабінетом Міністрів України завдання на голосування відбувається тільки стосовно вищезазначених питань, що включені до порядку денного.

Питання погодження строків виплати дивідендів не включено до переліку питань, що підлягають погодженню з Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, Кабінет Міністрів України погоджував наказ про затвердження завдання на голосування тільки в частині питання розподілу прибутку товариства, а не строку виплати дивідендів, як це стверджує позивач.

Таким чином, суд не приймає дані доводи позивача до уваги.

Відповідно до п. 5 Порядку надання і погодження завдань на голосування передбачено, що для погодження з Кабінетом Міністрів України наказів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, суб'єкти управління подають Кабінетові Міністрів України проект розпорядження Кабінету Міністрів України, до якого додаються документи, визначені цим пунктом.

Погодження такого проекту розпорядження Кабінету Міністрів України відбувається згідно з вимогами Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950 (далі - Регламент КМУ), окрім виключення, встановленого пунктом 7 Порядку надання і погодження завдань на голосування.

Відповідно до пункту 5 параграфу 33 Регламенту КМУ проект акта Кабінету Міністрів підлягає обов'язковому погодженню усіма заінтересованими органами, а також Мінфіном та Мінекономрозвитку (за винятком проекту розпорядження з кадрових питань).

Отже, проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо погодження завдання на голосування представнику НАК «Нафтогаз України» на загальних зборах акціонерів ПАТ «Укрнафта» підлягав обов'язковому погодженню Мінфіном та Мінекономрозвитку.

Проте, проект Розпорядження не надходив на погодження до Мінекономрозвитку.

Строки виплати дивідендів, визначені Загальними зборами Товариства, не спростовують його обов'язку сплачувати дивіденди на державну частку у строк, визначений Законом, а також не скасовують відповідальність за несвоєчасну сплату цих дивідендів, встановлену Законом.

Отже, оскільки позивачем дивіденди, нараховані на державну частку, сплачено з порушенням строку, тобто після першого липня, нарахування пені на несвоєчасно сплачені дивіденди є на думку суду, правомірним.

Щодо помилковості, на думку позивача, визначення відповідачем суми, яка відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності", підлягає обов'язковому перерахуванню до бюджету, колегія суддів зазначає таке.

Згідно з п. 5 Порядку нарахування пені на суму дивідендів на державну частку, несвоєчасно сплачених господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, та господарським товариством, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) якого знаходиться у статутному капіталі господарського товариства, частка держави якого становить 100 відсотків, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 02.07.2013р. №725 (далі по тексту - Порядок №725) нарахування пені на суму дивідендів, несвоєчасно сплачених господарським товариством, здійснюється Мінекономрозвитку України на підставі документів, що подаються згідно з пунктом 3 цього Порядку.

Відповідно до п. 3 Порядку № 725 у разі сплати господарським товариством дивідендів до державного бюджету після встановленого законом строку суб'єкт управління в одноденний строк з дня здійснення такого платежу подає Мінекономрозвитку України для нарахування пені на суму несвоєчасно сплачених дивідендів копії таких документів: протоколу загальних зборів господарського товариства, на яких прийнято рішення про виплату дивідендів; погодженого завдання на голосування представникам держави на загальних зборах господарського товариства, у статутному капіталі якого державна частка становить понад 50 відсотків, щодо прийняття рішення про відрахування частини чистого прибутку на виплату дивідендів; звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) господарського товариства за відповідний рік згідно з формою, наведеною у додатку 1 до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за № 336/22868; платіжних доручень щодо перерахування господарським товариством суми дивідендів або частини суми дивідендів.

Абзацом першим пп. 6 Порядку № 725 передбачено, що пеня на суму дивідендів (частину суми дивідендів), несвоєчасно сплачених господарським товариством, нараховується в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний календарний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу і по день сплати суми дивідендів або частини суми дивідендів включно.

Отже, з аналізу Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та Порядку № 725 вбачається, що сума пені розраховується Мінекономрозвитку на підставі документів отриманих від суб'єкта управління, виходячи зі сплаченої господарським товариством до Державного бюджету України суми дивідендів, рішення про розмір яких приймає сам суб'єкт господарювання, а не виходячи з розміру базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів.

Колегією суддів також враховується, що ні названим Законом, ні Порядком № 725 не передбачено ні можливості, ні механізмів зменшення суми дивідендів, на яку нараховується пеня, а також не передбачено повноважень відповідача самостійно визначати суми несвоєчасно сплачених дивідендів на яку нараховується пеня.

Крім того, на обґрунтування позовних вимог позивачем також не надано будь-яких розрахунків пені, які спростовують механізм нарахування відповідачем такої пені позивачу та здійснені ним розрахунки.

Таким чином, нарахування пені Мінекономрозвитку за висновком колегії суддів проведено відповідно до вимог Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та Порядку № 725, а доводи позивача в цій частині є необґрунтованими та безпідставними.

Стосовно твердження позивача про те, що ним не порушено строк виплати дивідендів, оскільки вони сплачені у строки, встановлені рішенням загальних зборів акціонерів від 10.10.2014, а тому відсутні підстави для притягнення ПАТ "Укрнафта" до відповідальності, колегія суддів зауважує, що строк виплати дивідендів позивачем, встановлений рішенням загальних зборів акціонерів від 10.10.2014, в жодному випадку не впливає та не спростовує обов'язок господарських товариств, сплачувати дивіденди у строк, встановлений Законом України "Про управління об'єктами державної власності", а також не нівелює відповідальність за сплату дивідендів з порушенням визначеного таким Законом строку.

Суд зазначає, що Мінекономрозвитку відповідно до наданих повноважень контролює сплату до державного бюджету дивідендів у строк, встановлений ч. 5 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та нараховує пеню на суму дивідендів, сплачених несвоєчасно, тобто, не у встановлений таким Законом строк (до 1 липня року, що настає за звітним), отже при виконанні покладених на нього функцій щодо нарахування пені та при здійсненні її розрахунку відповідач не керується строками виплати дивідендів, що визначені загальними зборами відповідного господарського товариства, а керується виключно Законом України "Про управління об'єктами державної власності" та Порядком № 725.

Твердження ж позивача про те, що у ПАТ "Укрнафта" обов'язок зі сплати до Державного бюджету України дивідендів у розмірі 632 304 449,92грн. не виник та, відповідно, позивач не може вважатись таким, що порушив строки виконання зобов'язання, колегією суддів, з підстав, викладених вище, до уваги не приймається.

Отже, враховуючи викладене колегія суддів приходить до висновку, що Міністерством економічного розвитку і торгівлі України наказ від 27.10.2015р. №1350 «Про нарахування пені Публічному акціонерному товариству «Укрнафта» прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано та обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин справи, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), а тому в задоволенні позовних вимог Публічному акціонерному товариству «Укрнафта» має бути відмовлено повністю.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У той же час, ухвалою суду від 30.12.2015р. ПАТ "Укрнафта" відстрочено сплату судового збору у розмірі 1 325 561,52грн. до прийняття рішення у справі №826/26324/15.

З огляду на викладене, суд приходить до переконання про необхідність стягнення з ПАТ «Укрнафта» (код ЄДРПОУ 00135390) на користь Державного бюджету України (отримувач УДСКУ у Печерському районі, код 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, рахунок 31218206784007) решти суми несплаченого судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 1 325 561,52грн. (один мільйон триста двадцять п'ять тисяч п'ятсот шістдесят одна гривня, 52 копійки).

Керуючись вимогами статтями 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Публічному акціонерному товариству «Укрнафта» відмовити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (код ЄДРПОУ 00135390) на користь Державного бюджету України (отримувач УДСКУ у Печерському районі, код 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, рахунок 31218206784007) решту суми несплаченого судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 1 325 561,52грн. (один мільйон триста двадцять п'ять тисяч п'ятсот шістдесят одна гривня, 52 копійки).

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України , шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий суддя І.М. Погрібніченко

Судді: І.О. Іщук

В.П. Шулежко