ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
22 червня 2016 р. Справа № 500/1787/16-аГоловуючий у суді І інстанції: Бурнусус О.О.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Семенюк Г.В. розглянувши апеляційну скаргу Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 травня 2016 року по справі № 500/1787/16-а за позовом ОСОБА_2 до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач, звернувся до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області з позовом до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 травня 2016 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 10 березня 2016 року за № 18 щодо відмови у призначенні пільгової пенсії за Списком № 2 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Зобов'язано Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області зарахувати до пільгового стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, періоди роботи ОСОБА_2 з 16.01.1984 року по 22.05.1985 року, з 25.06.1985 року по 02.03.1986 року та з 31.05.1986 року по 07.10.1986 року на посаді моториста - матроса на т/х «Кашира». Зобов'язано Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області призначити та виплатити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію на пільгових умовах зі зменшенням віку відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з дня звернення із заявою про призначення пенсії, тобто з 15 лютого 2016 року.
Ізмаїльське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції від 27 травня 2016 року по справі № 500/1787/16-а та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволені позовних вимог.
Надані апелянтом матеріали апеляційної скарги не містять у собі підтвердження оплати судового збору за їх подачу до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Разом з тим, апелянт надав клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв'язку з відсутністю коштів призначених на подання апеляційної скарги.
Статтями 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено об'єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільги щодо сплати судового збору Ізмаїльському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Одеської області не передбачені.
Згідно ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Із системного аналізу наведених положень слідує, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан сторони із метою зменшення тягаря несення судових витрат.
В будь якому випадку Кодексом адміністративного судочинства України передбачено виключно право, а не обов'язок суду, щодо зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк згідно правил ст.88 КАС України.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 №2 судам роз'яснено, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Враховуючи наведене, в задоволенні клопотання Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги слід відмовити.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про судовий збір" № 3674-VІ від 08.07.2011 року, ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути сплачено за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський район/22030001
Код отримувача (ЄДРПОУ) 38016923
банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31212206781008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Враховуючи вище викладене, апеляційна скарга Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 травня 2016 року по справі № 500/1787/16-а, підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 187, ст. 189 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1.В задоволенні клопотання Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 травня 2016 року, - відмовити. 2.Апеляційну скаргу Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 травня 2016 року по справі № 500/1787/16-а, - залишити без руху. 3.Апелянту належить в строк до 02 серпня 2016 року надати до канцелярії суду: - докази оплати судового збору за подачу відповідної апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду. 4.Ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із апеляційною скаргою. 5.Роз'яснити апелянту, що вразі невиконання вимог Ухвали суду її апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя: Семенюк Г.В.