Ухвала суду № 58493751, 23.06.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2016
Номер справи
819/106/16
Номер документу
58493751
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2016 року Справа № 876/2268/16

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

судді-доповідача Богаченка С.І.,

суддів Рибачука А.І., Старунського Д.М.,

розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Ланівці» на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Ланівці» до Головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Волчелюк Віктора Григоровича, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області про визнання незаконними та скасування постанови та припису,-

В С Т А Н О В И Л А:

03 лютого 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Ланівці» звернулось в суд з позовом до Головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Волчелюк Віктора Григоровича, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області в якому просило визнати протиправною та скасувати Постанову №4/40-1019/85-16 від 20 січня 2016 року винесену головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Волчелюк Віктором Григоровичем по справі про адміністративне правопорушення; визнати незаконним та скасувати Припис Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області від 13 січня 2016 року «Про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил».

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Ланівці» подало апеляційну скаргу на неї, в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити позовні вимоги.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт по справі зазначає, що постанову суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Також, апелянт по справі зазначив, що не погоджується з результатами перевірки, вважає Протокол та Припис від 13 січня, а також Постанову №4/40-1019/85-16 від 20 січня 2016 року необґрунтованими, винесеними без всебічного, повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин, а тому підлягають скасуванню.

Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів. Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції було встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що 12 січня 2016 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області було видане Направлення за №13, відповідно до якого Волчелюк В.Г. і Геляс І.М. направлялись для здійснення позапланової перевірки на тваринницькі приміщення на господарському дворі ТОВ «Агро-Ланівці» на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 08 вересня 2015 року №976 та Припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 06 листопада 2015 року.

13 січня 2016 року був складений Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким встановлено, що голова ТОВ «Агро-Ланівці» Арістов Вадим Володимирович не виконав вимог Припису управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області від 06 листопада 2015 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, а саме не забезпечив можливість проведення позапланової перевірки з 23 листопада 2015 року на господарському дворі ТОВ «Агро-Ланівці» по вул. Тернопільська, 53, м. Ланівці, чим порушив вимоги п.3 ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», абзацу 2 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553.

13 січня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю за проведенням перевірок управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Волчелюк Віктором Григоровичем було складено Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності і винесено Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, про виконання якого необхідно повідомити у термін до 02 лютого 2016 року та усунути порушення відповідно до чинного законодавства шляхом забезпечення можливості проведення з 01 лютого 2016 року позапланової перевірки.

20 січня 2016 року відповідачем була винесена Постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за №4/40-1019/85-16, відповідно до якої визнано ТОВ «Агро-Ланівці» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 1, п.1, ч.6, ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено штраф у сумі 13780 (тринадцять тисяч сімсот вісімдесят) гривень.

Відповідно до п.1, 2, 3 ч.2 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року за №553, такий контроль здійснюється за дотриманням: вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно - технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва.

Згідно п.5 цього Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до абзацу 1 п.1 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за невиконання приписів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, щодо усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил у розмірі десяти мінімальних заробітних плат.

Згідно із ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню; складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; видавати обов'язкові для виконання приписи, зокрема щодо усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Відповідно до п.14 зазначеного вище Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов'язаний допускати посадових осіб інспекції до проведення перевірки за умови дотримання порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Згідно п.17 цього Порядку у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до п. 20 Порядку протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, так як позивач по справі не виконав вимог Припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 06 листопада 2015 року, а саме не забезпечив можливості проведення позапланової перевірки, чим порушив п.14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, а тому відповідачем по справі правомірно накладений штраф у сумі 13780 грн. у відповідності до абз.1 п.1 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.160, ст.ст. 195, ст. 197, ч.1 п.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Ланівці» - залишити без задоволення.

Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року по справі №819/106/16 - залишити без змін.

Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя С.І. Богаченко

Суддя Д.М. Старунський

Суддя А.І. Рибачук