КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/926/16
У Х В А Л А
23 червня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі судді Степанюка А.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тріумф» до Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги, -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2016 року товариство з обмеженою відповідальністю «Тріумф» (далі – Позивач, ТОВ «Тріумф») звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (далі – Відповідач, Броварська ОДПІ) про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.02.2016 року №0000031501 та податкової вимоги від 01.03.2016 року №809-23.
Крім того, у квітні 2016 року Позивачем було подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони Відповідачу вчиняти дії щодо розповсюдження податкової застави на будь-яке майно Позивача до набрання рішенням у справі законної сили.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.04.2016 року задоволено клопотання ТОВ «Тріумф» та заборонено Броварській ОДПІ вчиняти дії щодо погашення податкового боргу Позивача, визначеного у податковій вимозі від 01.03.2016 року №809-23, у тому числі щодо стягнення коштів та продажу майна, що перебуває у податковій заставі, до набрання законної сили рішенням у справі №810/926/16.
Не погоджуючись із викладеним в ухвалі рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову, якою у задоволенні клопотання відмовити.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
При поданні апеляційної скарги Апелянтом не було дотримано вимог п. 1 ч. 2, ч. 6 ст.187 КАС України, а саме – не зазначено найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга, до апеляційної скарги не додано її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також документ про сплату судового збору.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначається, зокрема, найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга.
Разом з тим, даної вимоги Відповідачем виконано не було, оскільки адресатом апеляційної скарги визначено Київський окружний адміністративний суд.
Проте, відповідно до додатку №2 до Указу Президента України «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі» від 16.11.2004 року № 1417/2004 адміністративний суд апеляційної інстанції, юрисдикція якого поширюється на Київську. Чернігівську, Черкаську області та місто Київ, є Київський апеляційний адміністративний суд.
Судом апеляційної інстанції також враховується, що відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Водночас, Апелянтом подано лише оригінал апеляційної скарги, у той час як у справі беруть участь разом з Відповідачем дві особи.
Крім того, приписами ч. 6 ст. 187 КАС України визначено, що до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» (далі – Закон).
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції в розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Приписами ч. 1 ст. 4 Закону закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Станом на 01 січня 2016 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1 378,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1 378,00 грн.
Однак, всупереч вимог КАС України, Відповідачем до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або клопотання про звільнення від його сплати, зменшення, відстрочення чи розстрочення.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи, що Апелянтом не вказано найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга, а також до апеляційної скарги документ про сплату судового збору та її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху та надання строку для усунення виявлений недоліків шляхом: зазначення найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга; надання копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі; надання документу про сплату судового збору або клопотання про звільнення чи зменшення його розміру, відстрочення чи розстрочення.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тріумф» до Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги – залишити без руху.
Надати Апелянту строк для усунення недоліків – двадцять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута Апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до ст.ст. 211, 212 КАС України.
Суддя А.Г. Степанюк