Справа № 353/502/16-п
Провадження № 3/353/116/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2016 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., за участю секретаря Гуцуляк Г.Я., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, які надійшли від управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, приватного підприємця, депутата Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2, будучи депутатом Тарасівської сільської ради VІ демократичного скликання, відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив сільського голову Тарасівської сільської ради ОСОБА_3, сесію сільської ради, публічно не оголосив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до рішення І сесії VI демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 19.11.2010 року ОСОБА_2 обрано депутатом Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад. ОСОБА_2, будучи депутатом Тарасівської сільської ради VІ демократичного скликання, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до ст. 28 Закону України ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Згідно ст.ст. 11, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ОСОБА_2, як депутат Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області наділений владними повноваженнями, а саме правом у межах своєї компетенції пред'являти вимоги, а також приймати рішення, обов'язкові для виконання фізичними та юридичними особами.
Статтею 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
Частиною 1 статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
В серпні 2015 року ОСОБА_2 звернувся з заявою в сільську раду про надання дозволу на виготовлення технічної документації по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки, призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться по вул. Жураки, 56, в с. Тарасівка Тлумацького району Івано-Франківської області, в межах населеного пункту в розмірі 0,25 га, за рахунок земель, що перебувають у його користуванні, право користування на яку не оформлено, та з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, призначеної для ведення особистого селянського господарства, площею 0,56 га ріллі, що знаходиться за адресою: вул. Жураки с. Тарасівка Тлумацького району Івано-Франківської області, в межах населеного пункту с. Тарасівка, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в його користуванні, право користування на яку не оформлено.
ОСОБА_2, будучи депутатом Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, достовірно знаючи, що його заяви будуть розглядатись на 25 сесії сільської ради, на якій ОСОБА_2 голосуватиме, всупереч ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив сільського голову Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, сесію сільської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а 13.08.2015 року приймав участь у проведенні 25 сесії Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, на якій голосував особисто за позитивний розгляд своїх заяв.
Рішенням 25 сесії Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 13.08.2015 року № 379-25/2015 ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення технічної документації по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки, призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться по вул. Жураки, 56, в с. Тарасівка Тлумацького району Івано-Франківської області, в межах населеного пункту в розмірі 0,25 га за рахунок земель, що перебувають у його користуванні, право користування на яку не оформлено.
Також Рішенням 25 сесії Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 13.08.2015 року № 380-25/2015 ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, призначеної для ведення особистого селянського господарства, площею 0,56 га ріллі, що знаходяться за адресою: вул. Жураки, с. Тарасівка Тлумацького району Івано-Франківської області, в межах населеного пункту с. Тарасівка, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в його користуванні, право користування на яку не оформлено.
В порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 не вжив заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не повідомив сільського голову Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_3, який був головуючим, сесію сільської ради, публічно не оголосив на сесії, на якій розглядалась заяви ОСОБА_2, про наявність суперечностей між його особистими інтересами та його службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому повноважень. Натомість ОСОБА_2 приймав участь у прийнятті сесією рішень стосовно розгляду своїх заяв та голосував за позитивне вирішення свого питання і його голос був вирішальним.
Таким чином, ОСОБА_2, порушивши вимоги ст. 28 Закону Україн «Про запобігання корупції», вчинив корупційні адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння ОСОБА_2 Просив застосувати до нього штраф у мінімальному розмірі.
При розгляді справи ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП визнав повністю, своїми поясненнями ствердив вищезазначені обставини. Пояснив, що порушив Закон України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив сільського голову с. Тарасівка, сесію сільської ради, публічно не оголосив на сесії Тарасівської сільської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, голосував на сесії сільської ради за по своїх особистих питаннях, повязаних з земельними ділянками.
Крім визнання своєї вини самим ОСОБА_2, його вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 7 від 09.06.2016 року (а.с. 6-10); поясненнях від 08.06.2016 року та 09.06.2016 року (а.с. 11, 12, 13, 14); довідці-повідомленні Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 154/02-24 від 08.06.2016 року (а.с.15); вимогами про надання інформації УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ НП України № 4189/39-108/2-2016 від 03.06.2016 року та № 4305/39-108/2-2016 від 06.06.2016 року (а.с. 16, 17); копії Регламенту роботи 25 сесії VI демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області (а.с. 19-21); копії протоколу 25 сесії 6 демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 13.08.2015 року (а.с. 22-25); копії списку депутатів присутніх на 25 сесії Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області 13.08.2015 року (а.с. 26); копії рішення 25 сесії 6 демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 379-25/2015 від 13.08.2015 року «Про дозвіл на виготовлення землевпорядної документації по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки ОСОБА_2З.» (а.с. 27); копії рішення 25 сесії 6 демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 380-25/2015 від 13.08.2015 року «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2З.» (а.с. 28); копії рішення І сесії VI демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 1 від 19.11.2010 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Тарасівської сільської ради та Тарасівського сільського голови» (а.с. 29); копії переліку депутатів Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31.10.2010 року (а.с. 30-31); копії рішення першої сесії сьомого демократичного скликання Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 1-1/2015 від 05.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Тарасівської сільської ради та сільського голови» (а.с. 32); копії переліку депутатів Тарасівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року (а.с. 33).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі ст. 36 КУпАП слід призначити ОСОБА_2 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ч.ч.1, 2 ст. 172-7, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, притягнути його до адміністративної відповідальності за порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - 1700,0 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) штрафу;
- за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - 3400,0 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) штрафу.
На підставі ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді 3400,0 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) штрафу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави код ЄДРПОУ 37831044, р/р 31218206700451, МФО 836014, отримувач коштів - УДКСУ в Тлумацькому районі, код класифікації доходів бюджету 22030001) - 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Тлумацький районний суд.
Суддя У.Ю. Луковкіна