Постанова № 58476130, 16.06.2016, Сихівський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
16.06.2016
Номер справи
464/3045/16-а
Номер документу
58476130
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 464/3045/16-а

пр.№ 2-а/464/158/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.2016 року

Сихівський районний суд м. Львова

в складі: головуючого-судді Чорна С.З.

при секретарі Довгун Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування постанови СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ ДФС про накладення адміністративного стягнення від 18 березня 2016 року,-

в с т а н о в и в:

позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України серії АА № 179037 від 18 березня 2016 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 18.03.2016р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м.Львові МГУ ДФС України винесено постанову серії АА № 179037 про накладення на ОСОБА_1, як директора ТзОВ «Корпорація КРТ», адміністративного стягнення в розмірі 680,00 грн. Підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності було начебто порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідачем з невідомих причин було встановлено несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2015 року. Однак, зазначене не відповідає дійсності, оскільки 05.01.2016р. ТзОВ «Корпорація КРТ» проведено виплату єдиного соціального внеску за грудень 2015 року на рахунок ДПІ у Пустомитівському районі в ГУ ДКСУ у Львівській області - 37195201011325, оскільки станом на дату оплати єдиного внеску, ТзОВ «Корпорація КРТ» перебувало на обліку ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області та відповідно оплатило єдиний соціальний внесок на рахунок саме ДПІ у Пустомитівському районі. Звертає увагу, що чинним законодавством передбачено, що підставою для відповідальності є саме несплата чи несвоєчасна сплата, а не відображення сплачених сум обліку не на тому рахунку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, дав пояснення аналогічні змісту позовної заяви та просить позов задовольнити.

Позиція відповідача викладена у письмовому запереченні на позовну заяву під вх. № 10231 від 25.04.2016р. та додатковими поясненнями даними під час розгляду справи, що обґрунтовується положеннями ст.ст.4, 6, 9, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та прийшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ ДФС 24.02.2016 року винесено рішення № 0000044200/2349 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Зокрема, постановою СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ ДФС серії АА № 179037 від 18.03.2016р. на ОСОБА_1, як директора ТзОВ «Корпорація КРТ», накладено адміністративне стягнення в розмірі 680,00 грн.

Згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч.5 ст.9 цього ж Закону, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Відповідно до ч.10 ст.9 Закону, днем сплати єдиного внеску вважається у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Відповідно до положень ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску визначенні даним законом штрафні санкції.

Встановлено, що 05.01.2016 року та 13.01.2016 року позивачем проведено виплату єдиного соціального внеску за грудень 2015 року на рахунок ДПІ у Пустомитівському районі в ГУ ДКСУ у Львівській області. На підтвердження виконання обов'язку щодо сплати єдиного соціального внеску перед бюджетом судом досліджено платіжні доручення: № 6695 від 05.01.2016 року на загальну суму 91 716,88 грн., № 3 від 05.01.2016 року на загальну суму 1 209 193,04 грн., № 12 від 05.01.2016 року на загальну суму 22 997,88 грн., № 6701 від 05.01.2016 року на загальну суму 64 415,54 грн., № 134 від 13.01.2016 року на загальну суму 41 026,14 грн.

Судом також встановлено, та не заперечується сторонами, що позивач у 2015р. знаходився на обліку саме в ДПІ у Пустомитівському районі ДФС у Львівській області.

Наказом Державної фіскальної служби України від 08.09.2015р. «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2016 рік» № 681 затверджено Реєстр великих платників податків на 2016 рік, до якого включено під номером 1650 ТзОВ «Корпорація КРТ».

У відповідності до п. 64.7 ст.64 ПК України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених цим Кодексом для великих платників податків.

У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для великих платників податків.

Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.

Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.

Позивачеві скеровувалося повідомлення про включення до Реєстру великих платників податків № 19509/6/99-99-20-04-02-15-ВПП від 11.09.2015 року, в якому було встановлено строк до якого позивачу слід звернутися до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, для зміни основного місця обліку.

ТзОВ «Корпорація КРТ» отримало вказане повідомлення 24.09.2015р., що підтверджується копією корінця повідомлення про вручення, долученого до матеріалів справи, що не заперечується сторонами по справі.

Позивач 23.12.2015 року отримав Рішення ДФС України від 08.12.2015 року № 26220/6/99-99-20-04-02-15-ВПП про зміну основного місця обліку та переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган за Формою № 2-ВПП (Додаток 3 до Порядку формування Реєстру великих платників податків (пункт 3.4 Порядку формування Реєстру великих платників податків затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.11.2013 № 717).

Судом встановлено, що ТзОВ «Корпорація КРТ» оскаржило вказане рішення шляхом подання адміністративного позову у Львівський окружний адміністративний суд. Так, 29.12.2015р. Львівським окружним адміністративним судом у справі № 813/6552/15 вжито заходи забезпечення позову, а саме зупинено дію рішення Державної фіскальної служби України № 26220/6/99-99-20-04-02-15-ВПП від 08.12.2015р. про зміну основного місця обліку та переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу ТзОВ «Корпорація КРТ», ЄДРПОУ 37786903.

При винесенні ухвали про забезпечення позову у справі № 813/6552/15 колегія суддів зазначила, що вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у даному випадку, буде мати наслідком збереження існуючого становища до розгляду справи по суті, при цьому, заходи забезпечення адміністративного позову саме шляхом зупинення дії рішення Державної фіскальної служби України від 08.12.2015р. № 26220/6/99-99-20-04-02-15-ВПП про зміну основного місця обліку та переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу, відповідають предмету адміністративного позову та, водночас, вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямовані лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті. Вказана ухвала набула законної сили з моменту проголошення, підлягала негайному виконанню та, як встановлено судом, була скасована Львівським окружним адміністративним судом 12 березня 2016 року.

Суд приходить до висновку, що станом на дату здійснення платежів (05.01.2016р. та 13.01.2016р.) діяла ухвала про вжиття заходів забезпечення позову, якою було зупинено дію рішення Державної фіскальної служби України № 26220/6/99-99-20-04-02-15-ВПП від 08.12.2015 року про зміну основного місця обліку та переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи іншого контролюючого органу ТзОВ «Корпорація КРТ», а тому ТзОВ «Корпорація КРТ» продовжувало перебувати на обліку у ДПІ у Пустомитівському районі ДФС у Львівській області, та зобов'язане було сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування на рахунки ДПІ у Пустомитівському районі ДФС у Львівській області.

Стосовно листа позивача від 02.02.2016 року про заяву у ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області з проханням перекинути помилково сплачені у 2016 році податки по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування згідно платіжних доручень від 05.01.2015р. та 13.01.2016р. на загальну суму 1 429 349,48 грн. суд зазначає, що зміст останнього не може скориговувати норми законодавства щодо обов'язку сплати єдиного внеску на соціальне страхування на рахунки податкового органу.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (відповідний орган), якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст.ст.49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що позивачем було зроблено частково.

Таким чином, з врахуванням змісту ст.162 КАС України, суд приходить до висновку, що прийняте рішення про притягнення позивача до відповідальності є необгрунтованим, прийняте за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, а тому підлягає скасуванню, а позов відповідно задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст.ст. 9, 33, 38, 156, 251, 268, 280, 283-284, 287-289, 293 КУпАП, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та керуючись ст.ст. 7-12, 41, 71, 72, 86, 161, 162, 163, 167 КАС України,-

п о с т а н о в и в :

позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України серії АА № 179037 від 18 березня 2016 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий: