Справа № 379/600/16-а
2-а/379/35/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.06.2016 року м.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: судді Потеряйко С.А.,
за участю секретаря: Іванченко Т.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області про визнання рішень неправомірними та зобов'язання у перерахунку і виплаті пенсії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із вищеназваним позовом і просить суд визнати неправомірним рішення управління Пенсійного фонду України в Таращанському районні Київської області щодо відмови у перерахунку пенсії державного службовця та зобов?язати відповідача провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з врахуванням підвищення з 01.12.2015, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та довідки Таращанської районної державної адміністрації № 44 від 29.04.2016.
В судове засідання позивач не з'явилася, надала до суду заяву, в якій просила розглядати справу у її відсутність. Позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився про час, день та місце розгляду справи повідомлений належно про причини неявки не повідомив.
Перевіривши доводи позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач працювала на посаді начальника відділу фінансово-господарського забезпечення, головного бухгалтера Таращанської районної державної адміністрації Київської області.
З 04.04.2006 позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Таращанському районні Київської області, як працюючий пенсіонер, з 05.04.2011 позивач не працює та отримує пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу».
Розмір пенсії позивача складає 82 відсотки заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Постановою КМУ від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій галузей бюджетної сфери.
Відповідно до довідки Таращанської районної державної адміністрації Київської області від 29.04.2016 № 44 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», заробітна плата начальника відділу фінансово-господарського забезпечення, головного бухгалтера Таращанської районної державної адміністрації Київської області з 01.12.2015 становить 6237,23 грн..
29.04.2016 позивач звернулася до управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області з заявою про перерахунок пенсії, відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».
Проте, своїм Рішенням від 06.05.2016 № 8 відповідач відмовив позивачу у задоволенні її заяви, посилаючись на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213, в зв?язку з тим, що з 01.06.2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 та ч.1 ст. 58 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Отже, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 42, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» діють на сьогодні і вони не змінені, не скасовані в установленному Конституцією України порядку.
Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Будченко проти України» (заява №38677/06) зазначив (п.п.38-40) про те, що відсутність механізму реалізації відповідного законодавчого положення становить втручання у право особи за ст.1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Отже, відсутність на даний час механізму реалізації права на перерахунок пенсії є втручанням у визначений майновий інтерес цього державного службовця за ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Посилання відповідача в своєму рішенні на пункт 5 розд. ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII, згідно якого у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу», є неприйнятним, виходячи з того, що ця норма стосується призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач має право на перерахунок призначеної їй пенсії державного службовця з 01.01.2016 у зв'язку з підвищенням заробітної плати посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 551,21 грн., що підтверджується квитанцією про сплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 8, ч.3 ст. 22, ч.1 ст. 58 Конституції України, ст. 371 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 42,45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 8, 9, 17-19, 71, 79,94, 159, 161-162 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірним рішення управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області № 8 від 06.05.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії державного службовця.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області провести ОСОБА_1 з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з врахуванням підвищення з 01.12.2015, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та довідки Таращанської районної державної адміністрації № 44 від 29.04.2016.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 551,20 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня отримання копії даної постанови.
ГоловуючийС. А. Потеряйко