Ухвала суду № 58458064, 31.05.2016, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
31.05.2016
Номер справи
676/10/16-к
Номер документу
58458064
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 676/10/16-к

Провадження № 1-кс/676/520/16

УХВАЛА

31 травня 2016 року м. Кам'янець-Подільський

Слідчий суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., при секретарі судового засідання Рачковській Т.О., з участю слідчого СВ Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП України в Хмельницькій області Іващишеної А.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки ДП «Нігинський кар'єр» (код ЄДРПОУ 00373741) Державній службі України з питань праці, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки Державній службі України з питань праці.

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначила, що службові особи ДП «Нігинський кар'єр» в період часу із 19 травня 2015 року по теперішній час, порушуючи встановлені правила охорони надр, незаконно займаються видобуванням корисних копалин, а саме видобуванням вапняку на Нігинсько-Вербецькому родовищу без належного на те спеціального дозволу, внаслідок чого спричинено матеріальні збитки.

Так, під час досудового розслідування встановлено, що ДП «Нігинський кар'єр» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами №1130 від 05.11.1997 року з метою видобування вапняку Нігинсько-Вербецького родовища.

Відповідно до п.22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничного та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби у разі наявності заборгованості з плати за користування надрами.

Державна фіскальна служба України листом від 21.03.2015 №1148/5/99-99-15-04-01-16 звернулась до Державної служби геології та надр України з проханням розглянути питання щодо зупинення дії спеціальних дозволів на користувння надрами, у зв'язку з невнесенням ДП «Нігинський кар'єр» протягом шести місяців плати за користування надрами. Як наслідок, Державна служба геології та надр України наказом від 19.05.2015 року №119 зупинила дію спеціального дозволу на користування надрами №1130 від 05.11.1997 року.

Відповідно до п.22 Порядку після зупинення дії дозволу ДП «Нігинський кар'єр» зобов'язаний зупинити проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт, передбачених дозволом.

Незважаючи на те, що дію спеціального дозволу зупинено на території ДП «Нігинський кар'єр» проводились вибухові роботи з метою видобування вапняку, що проводило ДП «Західдорвибухпром» на підставі договору укладеного із директором ДП «Нігинський кар'єр» ОСОБА_2 та оформлялись акти приймання вибухових робіт від 19.05.2015 (пропплата 65 755,2 грн.), 02.06.2015 (проплата 132 898,92 грн.), 02.07.2015 (проплата 204 862, 56 грн.), 08.09.2015 (проплата 195 685, 56 грн.), 01.10.2015 (проплата 163 430, 4 грн.), 17.11.2015 (проплата 105 128,52 грн.).

Враховуючи викладене, а також з метою забезпечення об'єктивності, повноти, всебічності та дотримання розумних строків досудового розслідування, встановлення шкоди внаслідок проведення службовими особами підприємства робіт по видобуванню та реалізації вапняку виникла необхідність в призначенні позапланової перевірки діяльності ДП «Нігинський кар'єр» (код ЄДРПОУ 00373741), що розташоване по вул. Радянській,1 с. Сахкамінь Кам'янець-Подільського району додержання вимог законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення тощо.

Сторона обвинувачення клопотання підтримала, просила його задоволити, оскільки акт перевірки має важливе значення для досудового розслідування, який буде доказом під час судового розгляду кримінального провадження.

Перевіривши матеріали клопотання, заслухавши думку слідчого, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Так, державна служба України з питань праці, на підставі п.п.16п.4 положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 року №96, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Відповідно до змін внесених до ч.2 ст.40 КПК України слідчий не уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбачених КПК України.

Оскільки кримінальне провадження має місце, є потреба проведення позапланової перевірки дотримання вимог у сфері охорони праці.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України до документів як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Отже, оскільки у сторони обвинувачення в процесі досудового розслідування є потреба перевірки і здобуття доказів шляхом проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони праці клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.9, 84-86, 92-93, 99, 110 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчої СВ Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП України в Хмельницькій області Іващишеної А.М. - задоволити.

Призначити позапланову перевірку, щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони праці ДП «Нігинський кар'єр» (Код ЄДПОУ 00373741), по вул. Радянська, 1 с. Сахкамінь Кам'янець-Подільського району Хмельницької області проведення якої доручити Державній службі України з питань праці. (адреса м. Київ, вул. Десятина, 14).

На вирішення спеціалісту поставити наступні питання:

1) Чи мали право службові особи ДП «Нігинський кар'єр» здійснювати будь-яку діяльність з приводу користування надрами після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами, в тому числі їх видобування, реалізацію та проведення вибухових робіт враховуючи, що підприємство отримало дублікат спеціального дозволу на користування надрами у зв'язку із його втратою;

2) Чи мали право здійснювати проплату грошових коштів за проведення вибухових робіт службові особи ДП «Нігинський кар'єр» ДП «Західдорвибухпром», коли дія спеціального дозволу зупинена?;

3) Чи завдані збитки внаслідок проведення вибухових робіт для видобування вапняку в період, коли було зупинено дію спеціального дозволу? Якщо так, то в якому розмірі?

Проведення позапланової перевірки доручити Державній службі України з питань праці (адреса м. Київ, вул. Десятина, 14), в разі необхідності до проведення перевірки залучити представників територіального управління Держпраці у Хмельницькій області.

Встановити строк проведення перевірки з 31.05.2016 року по 30.06.2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя