Постанова № 58456703, 22.02.2016, Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
606/74/16-а
Номер документу
58456703
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 606/74/16-а

П о с т а н о в а

і м е н е м У к р а ї н и

22 лютого 2016 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді - Марціцкої І.Б.

з участю секретаря судового засідання - Пасько І.Б.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Теребовля адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі про зобов'язання перерахувати та виплатити призначену позивачу пенсію державного службовця, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії матеріальну допомогу на оздоровлення і на вирішення соціально-побутових питань, індексацію заробітної плати,-

В С Т А Н О В И В:

15 січня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Теребовлянського району Тернопільської області, в якому просив зобов'язати управління провести перерахунок та виплату призначеної йому пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 25.12.2015 року у розмірі 80% заробітної плати з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань та на оздоровлення, індексації заробітної плати за період з 01.07.2011 року по 01.02.2014 року відповідно до поданих довідок.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 07.02.2014 року йому призначена пенсія по віку відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в розміру 80% заробітної плати. Однак, при нарахуванні пенсії не включена матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, з яких були сплачені страхові внески. Позивач вважає, що відповідач провів невірний розрахунок пенсії без врахування зазначених виплат. Просить зобовязати відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної йому пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 25.12.2015 року у розмірі 80% заробітної плати, включивши до суми заробітної плати, з якої нараховується пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу», суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення.

У судове засідання позивач не з'явився, однак подав суду заяву з проханням справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.

Представник відповідача управління Пенсійного фонду України у Теребовлянському районі в засідання не зявилася, однак через канцелярію суду подала письмові заперечення, в яких зазначено, що представник відповідача вважає позов безпідставним, посилаючись на те, що згідно вимог ст. 33 ЗУ «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" виплати, на які посилається позивач, не входять до заробітної плати державного службовця, а тому не враховуються при призначенні пенсії.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 41, ч.4 ст. 122 КАС України під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.

Суд, розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази та враховуючи норми чинного законодавства, прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в управління пенсійного фонду України у Теребовлянському районі та з 07.02.2014 року отримує пенсію по віку згідно із Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у розмірі 80 відсотків заробітної плати.

Судом встановлено, що при розрахунку пенсії позивача не було враховано до суми заробітної плати для призначення пенсії сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та сум індексації заробітної плати.

Не погоджуючись із діями відповідача, позивач ОСОБА_1 звернулася до управління Пенсійного фонду України у Теребовлянському районі із заявою від 25 грудня 2015 року про здійснення перерахунку пенсії із врахуванням матеріальної допомоги та індексації, що зазначені у довідках від 22.12.2015 року та від 23.12.2015 року, де вказані суми, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно листа відповідача № 9483/02 від 30.12.2015 року ОСОБА_1 відмовлено у включені у розрахунок пенсії суми матеріальної допомоги та індексації, оскільки дані суми не є ні надбавкою, ні премією, а тому не входять в складову заробітної плати та не можуть бути враховані в розрахунок пенсії.

Так, згідно вимог ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за наявності страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії. У цих випадках пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Відповідно достатті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII(в редакції, чинній на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90відсотків заробітної плати.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці»встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу»передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», врегульовано види оплати праці державного службовця. Відповідно до частини першоїстатті 66 цього Законудо заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду України, яка викладена в постановах у справах № 21-430а11 від 20 лютого 2012 року, № 21-3а14 від 4 березня 2014 року, № 21-97а13 від 28 травня 2013 року.

Згідно довідки № 01- 1839/02-14 від 21.12.2015 року та довідки 23.12.2015 року №57 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно доЗакону України «Про державну службу», до заробітної плати позивача входили також «інші виплати», а саме суми матеріальної допомоги та індексації заробітної плати. Також в довідках зазначено, що на всі виплати, включені в довідки, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,а з 01.01.2011р. - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З огляду на вище викладене, суд вважає, що ОСОБА_1 управланням Пенсійного фонду України у Теребовлянському районі неправомірно відмовлено у перерахуванні пенсії з урахуванням до заробітної плати суми матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати. Таким чином, позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 2, 11, 41, 70, 71, 159-163 КАС України, ст.ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі районі здійснити ОСОБА_1 з 25.12.2015 року розрахунок пенсії, включивши до суми заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначених у розділі «Інші виплати» довідки № 01- 1839/02-14 від 21.12.2015 року та довідки № 57 від 23.12.2015 року про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», у розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.Б. Марціцка