Постанова № 58444556, 21.06.2016, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
21.06.2016
Номер справи
346/3295/16-а
Номер документу
58444556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 346/3295/16-а

Провадження № 2-а/346/52/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2016 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

у складі: головуючого - судді Веселова В.М.

секретаря Максим'юк М.А.

позивача ОСОБА_1

представника Управління ПФ України в м.Коломия та Коломийському районі - Ришко Н.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломийського міськрайонного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача, мотивуючи тим, що з 10.10.2007р. він перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Коломийському районі Івано-Франківської області як отримувач пенсії за вислугою років на підставі ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ, що діяла станом на 2007р.) у розмірі 90 % від суми місячної заробітної плати, з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Вказує, що 2.06.2016 р. звернувся до відповідача із заявою про перерахунок йому пенсії за вислугою років у відповідності зі ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" у редакції, що діяла на час призначення йому пенсії, долучивши довідку прокуратури Івано-Франківської області №18-223 вих.16 від 29.03.2016 року. 07.06.2016р. отримав відповідь за №6661/03.Г через неприйняття закону щодо призначення всіх видів пенсій, у тому числі спеціальних, норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії чи щомісячне грошове утримання призначалися відповідно до, зокрема і Закону України "Про прокуратуру", втратили чинність. Вважає таку відмову відповідача необґрунтованою та незаконною, яка грубо порушує його конституційні права на соціальний захист і пенсійне забезпечення, передбачені Конституцією України, іншими законами України з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (із змінами, внесеними згідно Закону України від 05.10.1995р. № 358/95-ВР, у редакції закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ, що діяла станом на лютий 2009р.) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих органів прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. За вимогами ч.13 цієї ж статті обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи із розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Крім цього, відповідно до ч.18 цієї ж статті призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівниками виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Також Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI від 08.07.2011р. до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Згідно п.2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011р., обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим законом. Пенсіонерам, яким пенсія призначена до набрання чинності цим законом і в яких розмір пенсії перевищує максимальний розмір пенсії, встановлений цим законом, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень ч.ч.2, 3 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим законом. Якщо внаслідок прийняття цього закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. При перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, що діяла на момент призначення пенсії. Таким чином зміни, внесені до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" щодо розміру пенсій у відсотках, стосуються порядку призначення пенсій прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Вказана позиція підтверджується і ст.ст.22, 58 Конституції України, постановою ВСУ від 10.12.2013р. у справі № 21-348а13, яка є обов'язковою для судів, а також практикою Європейського суду з прав людини, зокрема, викладеною у справі "Кечко проти України".

Постановою КМУ № 505 від 31.05.2012р. "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", яка набрала законної сили 14.06.2012р., затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення до заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та у зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 01.07.2012р.. Отже право на перерахунок пенсії у нього виникло з 01.07.2012р., тобто до внесення змін у ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" та втрати чинності, на які посилається у своїй відповіді відповідач. Таким чином усі зміни до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" та інших нормативних актів, які були внесені (прийняті) після призначення йому пенсії у лютому 2009р., зокрема, щодо зменшення пенсії у відсотках, обмеження граничного розміру пенсії, втрата чинності нормативних актів тощо не можуть бути застосовані при перерахунку його пенсії, а тільки при призначенні пенсії працівникам прокуратури.

Просить суд визнати протиправними дії Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови йому у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції Закону України від 5.11.1991р. № 1789-ХІІ з змінами,внесеними ЗУ від 5.10.1995 року №358/95-ВР, у редакції ЗУ від 12.07.2001 року №2663-ІІІ на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 29.03.2016 року №18-223 вих.16. Зобов'язати відповідача провести перерахунок його пенсії за вислугою років з 1.01.2016 року за нормами ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції Закону України від 5.11.1991р. № 1789-ХІІ з змінами,внесеними ЗУ від 5.10.1995 року №358/95-ВР, у редакції ЗУ від 12.07.2001 року №2663-ІІІ на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 29.03.2016 року №18-223 вих.16 про заробіток для перерахунку пенсії, в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити на його користь різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою його пенсії за вислугою років з 1.01.2016 року, стягнути з відповідача на його користь судовий збір в сумі 551 грн. 20 коп. В судовому засіданні вимоги позову підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення заперечила, подавши письмове заперечення, згідно з яким 14.10.2014р. набрав чинності новий Закон України "Про прокуратуру", де в п.20 ст.86 зазначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються КМУ, однак такої постанови КМУ прийнято так і не було. З 01.06.2015р. згідно п.5 Прикінцевих положень ЗУ"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-VIII від 02.03.2015р. у зв'язку з неприйняттям закону щодо призначення всіх видів пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах, норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії чи щомісячне довічне грошове утримання призначалися відповідно в тому числі і Закону України "Про прокуратуру", втратили чинність. Позивач числиться на обліку як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" з 10.10.2007р., пенсія обчислена в розмірі 90 % заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Івано-Франківської області від 2.10.2007р. з посади начальника слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області . Враховуючи вимоги чинного законодавства позивач не має права на перерахунок пенсії відповідно до ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", а тому позов вважають безпідставним та просять відмовити у його задоволенні в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи,заслухавши пояснення позивача,представника відповідача, суд приходить до наступних висновків.

Так, судом встановлено, що позивач з 10.10.2007 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Коломийському районі Івано-Франківської області як одержувач пенсії за вислугу років на підставі ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру". Пенсія позивачу була обчислена в розмірі 90 % заробітної плати, зазначеної в довідках прокуратури Івано-Франківської області № 18 від 2.10.2007р. з посади начальника слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області, які долучені до справи.

Як вбачається з довідки прокуратури Івано-Франківської області №18-223 вих.16 від 29.03.2016р., позивач працював в прокуратурі Івано-Франківської області і отримує пенсію з посади начальника слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської (а.с.10).

02 червня 2016р. позивач подав заяву (а.с.10) до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про перерахунок його пенсії згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області про заробітну плату №18-223 вих.16 від 29.03.2016 року , однак відповіддю № 6661/03.Г -16 від 7.06.2016р. йому відмовлено у такому перерахунку (а.с.11).

Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено ст. 50-1 Закону № 1789 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).Так, відповідно до частини першої ст. 50-1 Закону № 1789 в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 12 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в цій же редакції встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668), який набрав чинності з 01.10.2011р., внесено зміни до ст. 50-1 Закону № 1789, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права. Так, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789 у редакції Закону № 3668 прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, з 01.10.2011р. положення ч. 1 ст. 50-1 Закону № 1789 щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюються ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону № 1789, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті). Так, відповідно до ч.13 ст. 50-1 Закону № 1789 обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з ч.17 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України № 2663-ІІІ від 12.07.2001р. "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру") призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи. На підставі ч.18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, за вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею. Змінами у ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", які були внесені Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VI встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08.07.2011р.

Відповідно до п.2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011р. № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання ) призначена до набрання чинності цим законом. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам встановлюється законодавством незалежно від дати призначення пенсії (щомісячного грошового утримання). Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з ч.18 ст. 50-1 Закону № 1789 призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, оскільки внесені Законом № 3668 зміни до ст.50-1 Закону № 1789 щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону № 1789, які змін у зв'язку із прийняттям Закону № 3668 не зазнали.

01.10.2011р. ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» було замінено двома частинами відповідно до п.п.4 п.2розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011р. № 3668-УІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Відповідно до ч.2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній з 01.10.2011р. та на час звернення із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

31.05.2012 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», яка набрала чинності 14.06.2012, згідно якої затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року.

Таким чином,суд приходить до висновку,що новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законом України від 08.07.2011 р. № 3668-VІ не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія до набрання ним чинності, а тому до даних спірних правовідносин слід застосовувати норми ст.50-1 Закону України (в редакції, чинній до набрання чинності Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VІ), оскільки редакція цього закону звужує права позивача в частині розміру нарахування пенсії. Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (справа № 21-348а13) та від 17 грудня 2013 року (справа № 21-445а13).

У відповідності до ст.244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Статтями 22 та 64 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, гарантовано право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, в тому числі Законом України "Про прокуратуру".

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Відповідно до судової практики Європейського суду з прав людини, яка згідно ч.2 ст.8 Конституції України та ч.1 ст.17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» від 23.02.2006 року №3477-ІV застосовується судами України як джерело права,зокрема рішення Європейського суду при розгляді справи «Кечко проти України», суд не прийняв до уваги аргумент Уряду України щодо бюджетних асигнувань,оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів,як на причину невиконання своїх зобовязань. У випадку,коли з набуттям чинності певним законом,його норми припиняють дію положень закону,що був прийнятий раніше, до спірних правовідносин застосовується закон,що діяв на момент виникнення у особи відповідного права.

Відтак, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання провести перерахунок пенсії суд вважає підставними, доведеними та такими, що підлягають задоволенню. Перерахунок пенсії відповідач зобов'язаний провести на підставі документів пенсійної справи та додатково поданої довідки Прокуратури Івано-Франківської області від 29 березня 2016 року №18-223 вих.16 про заробіток для перерахунку пенсії за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від суми заробітку.

При цьому суд не бере до уваги посилання представника відповідача на те, що з 01.06.2015р. норми щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури, що призначалися на підставі ЗУ "Про прокуратуру", втратили чинність у зв'язку з неприйняттям закону щодо призначення усіх видів пенсій, у тому числі і спеціальних, а відтак позивач на підставі чинного законодавства не має права на перерахунок пенсії, оскільки, як вже вказувалося вище, таке права було надане йому з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а відтак не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст.22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.

З приводу вимоги не враховувати обмеження граничного розміру пенсії при проведенні перерахунку такої, суд вважає за доцільне роз'яснити наступне. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02.03.2015р., який набув чинності з 1 квітня 2015 року, було внесено зміни в ст.50-1Закону України «Про прокуратуру», зокрема зазначено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, позовні вимоги в частині щодо проведення перерахунку пенсії без обмеження суми пенсійної виплати задоволенню не підлягають, оскільки з заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся 8 червня 2016р.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до положень , встановлених ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно з ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до п.1 ч.1ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондіву межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступає стороною у справі.

На підставі ст.ст.8,22,46,64 Конституції України, ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру"(із змінами та доповненнями) , постанов Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (справа № 21-348а13) та від 17 грудня 2013 року (справа № 21-445а13) , рішень Конституційного Суду України від 06.07.1999р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002р. № 5-рп/2002, рішення ЄСПЛ «Кечко проти України», та керуючись ст.ст.11,17-19,99,100,158-163 ,244-2, 267 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років за нормами ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року №1789-XII (з змінами внесеними Законами України від 5.10.1995 року №358/95-ВР, у редакції ЗУ від 12.07.2001 року №2663-III) на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 29.03.2016 року №18-223 вих.16

Зобов'язати Коломийськое об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області провести ОСОБА_3 ,мешканцю с.Сопів,вул.Тиха,10 Коломийського району Івано-Франківської області, перерахунок пенсії за вислугу років, починаючи з 1.01.2016 року, за нормами статті 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» від 5.11.1991 року №1789-XII (з змінами внесеними згідно ЗУ від 5.10.1995 року №358/95-ВР, у редакції ЗУ від 12.07.2001 року №2663-ІІІ) на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 29.03.2016 року №18-223 вих.16 про заробіток для перерахунку пенсії з розрахунку 90% від суми заробітної плати, за відповідною посадою та виплатити на його користь різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою його пенсії за вислугою років з 1.01.2016 р.

Допустити до негайного виконання постанову суду в частині зобов'язання Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок та виплатити пенсію за вислугу років позивачу ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум у межах суми стягнення за один місяць.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в користь ОСОБА_1 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 20 коп. сплаченого ним судового збору.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Веселов В. М.