755/3593/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" квітня 2016 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Полтавській області Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця: м. Запоріжжя, працюючого керівником ТОВ «Полтавське управління механізації-2», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163? КпАП України, -
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 15 лютого 2016 року «При перевірці ТОВ «Полтавське управління механізації-2» було встановлено порушення неподання платіжного доручення на сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю за грудень 2015 року в сумі 13 132,12 грн. по строку слати 30.01.2016 року, фактично не сплачено, згідно акту перевірки від 15 лютого 2016 року № 375/1601-15-04/38730537, чим порушив п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України № 2755- VI від 02.12.2010 року /зі змінами та доповненнями/.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення ст. 256 КпАП України в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його підписи та пояснення. Також, відсутня відмітка про те, чи відмовилася особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, надати свої пояснення, а також не зазначено свідків чи понятих, які можуть підтвердити факт надання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливості ознайомитись з протоколом та надати свої пояснення чи заперечення на протокол, та засвідчити його відмову в ознайомленні чи надані пояснень.
Відповідно до ст.268 КпАП України, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.2 ст. 278 КпАП України, орган /посадова особа/ при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Оскільки матеріали справи, які надійшли до суду, вимогам зазначених правових норм не відповідає, так як не містить пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, його підписів, а також у ньому невірно зазначено місце проживання особи, що позбавляє суд можливості повного й об'єктивного з'ясування обставин справи, вони підлягають поверненню для дооформлення з метою виконання вимог зазначених у мотивувальній частині постанови.
Керуючись ст. ст. 245, 248, 251, 254, 256, 268, 278, 283 КпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Матеріали адміністративної справи № 755/3593/16-п /провадження 3/755/1579/16/ відносно ОСОБА_1 повернути до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Полтавській області Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області для додаткової перевірки та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: