Постанова № 58434666, 16.06.2016, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
16.06.2016
Номер справи
164/1296/16-п
Номер документу
58434666
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 164/1296/16-п

п/с 3/164/123/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 червня 2016 року Суддя Маневицького районного суду

Волинської області ОСОБА_1, при секретарі Оліферчук І.В., з участю прокурора Музичука Б.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративних справ, які надійшли від Маневицької місцевої прокуратури Волинської області

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с. Чорниж, вул. Миру, б. 12 Маневицького району Волинської області, пенсіонерки,

за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2, будучи депутатом Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області, являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п. „б п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції, в порушення вимог ст. 28 вказаного Закону у визначені строк та порядку не повідомила колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів при розгляді 23.10.2015 року на сесії Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.60 га, у власність для ведення особистого селянського господарства в урочищі „Крушина, що за межами с. Чорниж Маневицького району Волинської області, для її дочки ОСОБА_3, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області, являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п.п. „б п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції, в порушення вимог ст.ст. 28, 35 вказаного Закону при виникненні у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду 23.10.2015 року на сесії Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.60 га, у власність для ведення особистого селянського господарства в урочищі „Крушина, що за межами с. Чорниж Маневицького району Волинської області, для її дочки ОСОБА_3, брала участь у голосуванні під час прийняття колегіальним органом рішення на користь ОСОБА_3, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень визнала повністю, підтвердила обставини вчинення правопорушень, викладені в протоколах № 2 та № 3 від 1.06.2016 року. У вчиненому щиро розкаюється, просила її суворо не карати.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки нею порушено вимоги ст.ст. 28, 35 Закону України „Про запобігання корупції, проаналізувавши матеріали адмінсправ, вважаю встановленим, що ОСОБА_2 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1, 2ст. 172-7 КУпАП.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України „Про запобігання корупції особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобовязані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 вказаного Закону у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Згідно ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАПпередбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 у визначений законом строк не повідомила колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів при розгляді 23.10.2015 року на сесії Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.60 га, у власність для ведення особистого селянського господарства в урочищі „Крушина, що за межами с. Чорниж Маневицького району Волинської області, для її дочки ОСОБА_3, а також при виникненні у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду 23.10.2015 року на сесії Чорнижівської сільської ради Маневицького району Волинської області питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0.60 га, у власність для ведення особистого селянського господарства в урочищі „Крушина, що за межами с. Чорниж Маневицького району Волинської області, для її дочки ОСОБА_3, брала участь у голосуванні під час прийняття колегіальним органом рішення на користь останньої.

Дані обставини не оспорюються особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами адмінсправ, зокрема, поясненням ОСОБА_4 від 20.05.2016 року, довідкою Чорнижівської сільської ради Маневицького району № 1039 від 23.05.2016 року, протоколом сорок пятої сесії Чорнижівської сільської ради Маневицького району від 23.10.2015 року, списком депутатів сільської ради, присутніх на засіданні сесії сільської ради 23.10.2015 року, рішенням Чорнижівської сільської ради Маневицького району № 45/3 від 23.10.2015 року „Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, заявою ОСОБА_3 від 28.09.2015 року, рішенням Чорнижівської сільської ради Маневицького району № 1/1 від 16.11.2010 року „Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Чорнижівської сільської ради та Чорнижівського сільського голови та додатками до нього.

Відповідно до п.п. „б п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно ч. 1 ст. 65 вказаного Закону за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи обставини вчинених ОСОБА_2 правопорушень, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема, позитивну характеристику за місцем проживання, вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаюється у вчиненому, вважаю за доцільне піддати ОСОБА_2 адмінстягненню у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка передбачає більш суворе стягнення з числа вчинених правопорушень.

На підставі викладеного, керуючисьч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, ст.ст. 36, 40-1,283, 284 КУпАП, Законом України „Про запобігання корупції, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_2 у правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП,ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді 3400 (три тисячі чотириста) гривень штрафу.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_2 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок УДКСУ у Манев.р-ні(Манев.р-н)22030001 (рахунок отримувача 31211206700287, код отримувача 37950857, код банку отримувача 803014, банк отримувача ГУДКСУ у Волинській області, найменування суду Маневицький районний суд Волинської області) 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя районного суду О.В. Невар