Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2016 р. Справа № 805/520/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О. розглянув адміністративний позов Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод” до Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року.
Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Мар’їнської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, в якому просить суд: визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17 на суму 763 147,09 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що він, як платник єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування”, знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, що триває на території Донецької та Луганської областей згідно указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014. Законом України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, зокрема, платників єдиного внеску, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції звільнено від сплати єдиного внеску на час проведення антитерористичної операції.
Як зазначає позивач, він зареєстрований за юридичною адресою: вул. Ахтирського, буд. 4, м. Красногорівка, Мар`їнський район, Донецької області, отже вважає, що як платник єдиного соціального внеску позивач перебуває на обліку у відповідача та фактично здійснює свою діяльність в зоні проведення антитерористичної операції, оскільки згідно переліку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р місто Красногорівка включене до переліку проведення АТО.
Також позивач зазначає, що до податкової вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17 протиправно включено суму 568 169,29 грн., яка була заявлена податковою інспекцією раніше – вимогою від 31 березня 2015 року № Ю-5-17 (а.с.26), яка на час винесення відповідачем спірної вимоги від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17 оскаржувалася у встановленому порядку до органів Державної фіскальної служби.
З зазначених підстав позивач вважає себе звільненим від зобов’язань щодо сплати єдиного соціального внеску, а винесена вимога від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17 є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. На адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, та заперечення проти позову, в обґрунтуванні яких зазначив, що Закон України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ не скасовує обов`язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування”, а надає можливість платникам єдиного внеску на період антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та у повному обсязі. На підставі викладеного, представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод”.
Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження, та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 00191744, юридична адреса: вул. Ахтирського 4, м. Красногорівка, Мар`їнський район, Донецька область 85630 (а.с.41).
Як вбачається з матеріалів справи, Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” перебуває на обліку в Мар`їнській об`єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі за текстом – Мар`їнська ОДПІ).
30 вересня 2015 року Мар`їнською об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області винесено спірну вимогу від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17 на суму 763 147 грн. 09 коп., на ім’я Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод” (а.с.8).
Зазначена вимога була оскаржена позивачем до Головного управління ДФС у Донецькій області за вихідним № 361 від 06 листопада 2015 року (а.с. 9-11).
Головним управлінням ДФС у Донецькій області за наслідками розгляду скарги від 06 листопада 2015 року № 361 винесено рішення від 02 грудня 2015 року № 11701/10/05-99-10-03-12-1, яким вирішено залишити без змін вимогу Мар`їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, а скаргу без задоволення (а.с.12-14).
Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” не погодившись з рішенням Головного управління ДФС у Донецькій області направило скаргу на адресу ДФС України за вихідним № 406 від 15 грудня 2015 року щодо скасування вимоги від 30 вересня 2015 року № Ю-5-17.
За результатами розгляду скарги від 15 грудня 2015 року за вихідним № 406 ДФС України винесла рішення від 18 січня 2016 року № 838/6/99-99-10-01-07-25, яким повідомила, що вирішила скаргу Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод” від 15 грудня 2015 року залишити без розгляду (а.с. 20).
Сертифікатом торгово – промислової палати України про настання обставин непереборної сили від 05 вересня 2014 року засвідчено настання обставин непереборної сили з 13 липня 2014 року Публічному акціонерному товариству “Красногорівський вогнетривкий завод” при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків, обов’язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) торгово – промислової палати України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо (а.с.34).
23 вересня 2015 року (вих. №311) позивач надав до Мар`їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області заяву відповідно до ст.9-3 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» про звільнення від виконання своїх обов’язків по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції (а.с.22).
15 грудня 2015 року Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” надав повторно до Мар`їнської ОДПІ ГУ ДФС заяву про звільнення від виконання своїх обов’язків по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції (а.с.24).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 04 липня 2013 року № 406-VII до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу України внесено зміни, відповідно до яких право адміністрування єдиного внеску, яке раніше було у органів Пенсійного фонду України передано органам доходів і зборів.
Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України (надалі – ПК України) податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Тобто, контролюючим органам, надано також право здійснення контролю за нарахуванням, повнотою і своєчасністю сплати єдиного соціального внеску.
Законом України “Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 2464-VI від 8 липня 2010 року (далі за текстом – Закон №2464) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно приписів пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Пунктом 10 зазначеної норми Закону визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Тобто, позивач в розумінні зазначених норм Закону є страхувальником та на нього покладений обов'язок нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктами 1, 4 частини 2 статті 6 Закону України “Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Статтею 9 Закону №2464 визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Наряду з викладеним, суд враховує наступне.
Спірним питанням даної справи є звільнення платників єдиного внеску, що здійснюють діяльність в зоні проведення антитерористичної операції від зобов’язань щодо сплати єдиного внеску на час проведення антитерористичної операції.
Спеціальним законодавством стосовно справляння податків, зборів та єдиного внеску на час проведення АТО позивач, який зареєстрований в зоні проведення АТО звільнений від сплати поточних зобов’язань зі сплати єдиного внеску, виходячи з наступного.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ (надалі – Закон № 1669).
Законом України № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України “Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, зокрема, розділ VIII “Прикінцеві та перехідні положення” доповнено пунктом 9-4 такого змісту:
Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.
Таким чином, пункт 9-4 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2464 є умовною нормою, оскільки звільняє платників єдиного внеску від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану лише за умови надання заяви платником єдиного внеску про звільнення від сплати єдиного внеску до контролюючого органу.
Судом встановлено, що 23 вересня 2015 року за вихідним № 311, Публічне акціонерне товариство “Красногорівський вогнетривкий завод” надало до Мар`їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області заяву про звільнення від сплати єдиного внеску, та 21 грудня 2015 року повторно надала до Мар`їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області заяву про звільнення від сплати єдиного внеску (а.с. 23-24). Тобто, заява подана позивачем не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, як визначено Законом № 2464 для сплати зобов’язань по єдиному внеску.
Абзацом 2 статті 1 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням від 02 грудня 2015 року № 1275-р Кабінет Міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Підпунктом 10 пункту 2 додатку до вказаного розпорядження м. Красногорівка віднесено до переліку населених пунктів, на території яких проводилася антитерористична операція.
Також, пунктом 3 Розпорядження Кабінету міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р визнано такими, що втратили чинність:
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 88, ст. 2532);
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 1079 “Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 91, ст. 2614).
Як зазначено вище, позивач здійснює свою діяльність на території м. Красногорівка Донецької області.
Відповідно до частин 1-3 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України № 1669-VІІ, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” цього Закону.
Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.
Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
З зазначених підстав, внесені Законом України № 1669 зміни до Закону №2464 звільняють від сплати єдиного внеску суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, оскільки на час розгляду даної справи Президентом України не приймався указ про завершення проведення антитерористичної операції, тобто період проведення АТО триває.
Статтею 10 цього Закону встановлено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Позивачем надано у якості доказу Сертифікат Торгово-промислової палати України від 05 вересня 2016 року, яким засвідчено настання обставин непереборної сили з 13 липня 2014 року Публічному акціонерному товариству “Красногорівський вогнетривкий завод” при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків, обов’язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) торгово – промислової палати України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо. (а.с. 34).
Позивач у строки, передбачені Законом надав до відповідного податкового органу заяву про звільнення від сплати єдиного внеску (а.с. 22-24).
Таким чином, позивач виконав вимоги Закону і є звільненим від сплати єдиного внеску.
Як вбачається з матеріалів справи, спірна вимога Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року на загальну суму боргу 763 147 грн. 09 коп., винесена за період з 07 листопада 2014 року по 24 вересня 2015 року (а.с.12), тобто до спірної вимоги увійшла сума заборгованості, яка була нарахована та заявлена Мар`їнською об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області позивачу у вимозі № Ю-5-17 від 31 березня 2015 року, яка була скасована постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 лютого 2016 року по справі № 805/3531/15-а, що набрали законної сили і підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень та відомостями з КП ДСС (а.с.80-82).
За таких обставин суд приходить до висновку, що вимога Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року містить в собі суму заборгованості яка вже була нарахована та включена у вимогу № Ю-5-17 віб 31 березня 2015 року, яка була скасована вищезазначеною постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 лютого 2016 року по справі № 805/3531/16.
Частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Статтею 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог.
За таких обставин вимога Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року є протиправною, необґрунтованою та такою, що не відповідає критеріям правомірності, які ставляться до рішень суб'єктів владних повноважень ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при подачі адміністративного позову було сплачено судовий збір в сумі 11 447 грн. 20 коп., що документально підтверджується платіжним дорученням від 11 лютого 2016 року № 322 (а.с. 3).
Отже, з урахуванням вищевказаного, суд приходить до висновку про присудження на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 11 447 грн. 20 коп., сплата якого позивачем при зверненні до суду із даним позовом підтверджується відповідною квитанцією, наявною в матеріалах справи (а.с.3).
З огляду на наведене, на підставі Податкового кодексу України, Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, керуючись вимогами ст.ст. 4-15, 51, 69-72, 86, 94, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод” до Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року – задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області № Ю-5-17 від 30 вересня 2015 року про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 763 147 грн. 09 коп.
Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства “Красногорівський вогнетривкий завод” (код ЄДРПОУ 00191744 юридична адреса: вул. Ахтирського 4, м. Красногорівка, Мар`їнський район, Донецька область 85630) за рахунок бюджетних асигнувань Мар`їнської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39887366, юридична адреса: вул.Плєханова 2, м. Курахове, Донецька область, 85612) судовий збір у розмірі 11 447 грн. 20 коп. (одинадцять тисяч чотириста сорок сім) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.