ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.06.2016Справа №910/6342/16За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація"
до Комунального підприємства "Київський метрополітен"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Приватне акціонерне товариство "Київспецтранс"
про скасування результатів державних допорогових торгів та визнання недійсним договору
Суддя Турчин С.О.
Представники сторін:
від позивача: Джус Д.В. (довіреність)
від відповідача: Швед Я.О. (довіреність)
від третьої особи: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства "Київський метрополітен" (відповідач) в якому просить суд:
- скасувати результати державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи);
- визнати недійсним договір про закупівлю послуг укладений між КП "Київський метрополітен" та ПрАТ "Київспецтранс" за результатами державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в «Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги» зазначені дискримінаційні технічні вимоги на закупівлю послуг «Розміщення безпечних відходів»; відповідач повинен був відхилити пропозицію ПрAT «Київспецтранс», оскільки ПрAT «Київспецтранс» також не відповідає жорстким дискримінаційним умовам; відповідач підписав із третьою особою договір за результатами закупівлі 29 лютого 2016 року, тобто за 15 днів до оголошення офіційних результатів закупівлі; відповідачем порушені принципи здійснення державних допорогових торгів по закупівлі за процедурою електронні торги, які визначенні ст. 3 Закону України «Про здійсненна державних закупівель».
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.04.2016 порушено провадження у справі № 910/6342/16, призначено її до розгляду 21.04.2016 та залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Приватне акціонерне товариство "Київспецтранс".
21.04.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли документи по справі.
21.04.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. У поданому відзиві відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з наступних підстав. Закупівля «Розміщення безпечних відходів», 38.21.2 за ДК 016:2010 не підпадає під дію Закону України «Про здійснення державних закупівель», оскільки вартість закупівлі товару не перевищує 1 мільйон гривень. З метою забезпечення проведення процедур закупівель, які не підпадають під дію Законів України від 24.05.2012 №4851-VI «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», від 10.04.2014 №1197-VII «Про здійснення державних закупівель», на виконання рішення Київської міської ради від 23.07.2015 №764/1628 «Про затвердження Положення про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту «Система електронних закупівель» та розпорядження BO КМР (КМДА) від 27.08.2015 № 830 КП «Київський метрополітен» затверджено наказом начальника від 05.10.2015 № 346-Н Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти КП «Київський метрополітен». Договір з переможцем закупівлі укладено 24.03.2016 за № 610198/66, тому твердження позивача про те, що договір завантажений в систему 29.02.2016 є помилковим. Технічні вимоги на закупівлю «Розміщення безпечних відходів», код 38.21.2 за ДК 016:2010 не містять дискримінаційного характеру.
21.04.2016 через відділ діловодства суду від третьої особи надійшли заперечення проти позову.
В судове засідання 21.04.2016 з'явились представники позивача, відповідача, третьої особи та надали суду пояснення по справі.
В судовому засіданні 21.04.2016 оголошено перерву до 17.05.2016 на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
16.05.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли додаткові пояснення та клопотання про відкладення розгляду справи.
16.05.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли додаткові пояснення.
17.05.2016 через відділ діловодства суду від третьої особи надійшла заява про розгляд справи без участі представника.
В судове засідання 17.05.2016 з'явився представник відповідача та надав суду пояснення по справі.
Представник позивача в судове засідання 17.05.2016 не з'явився, проте, від останнього надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.05.2016 відкладено розгляд справи № 910/6342/16 на 31.05.2016 на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
31.05.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В судове засідання 31.05.2016 з'явились представники позивача, третьої особи, надали суду пояснення по справі та заявили спільне клопотання про продовження строку вирішення спору, яке просили суд задовольнити.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.05.2016 продовжено строк вирішення спору у справі № 910/6342/16, розгляд справи відкладено на 14.06.2016.
08.06.2016 від позивача надійшли письмові пояснення на відзив відповідача. У поданих письмових поясненнях позивач зазначає, що оскільки на момент проведення спірних допорогових торгів був відсутній спеціальний нормативно-правовий акт, який регулював би проведення вказаних допорогових торгів, тому, вважаємо, що положення ст. З Закону України «Про здійсненна державних закупівель» застосовуються до спірних правовідносин з урахуванням ст. 8 ЦК України, як такі, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону). Позивач зазначає, що полігон № 5 знаходиться не в Києві, а в селі Підгірці Київської області, а тому пропозиції третьої особи не відповідали технічним вимогам.
У судовому засіданні 14.06.2016 представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позові, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив, надав усні пояснення по справі.
Представник третьої особи в судове засідання 14.06.2016 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Враховуючи те, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, в судовому засіданні 14.06.2016 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 85 ГПК України.
Розглянувши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення представників учасників процесу, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
03.02.2016 між Комунальним підприємством «Київський метрополітен» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Е-Тендер» укладено договір № 35-УПР-16 про використання системи електронних закупівель, відповідно до п. 1.1 якого, сторони уклали цей договір з метою врегулювання взаємовідносин між адміністратором та закупівельником щодо використання закупівельником електронного майданчика для придбання, шляхом застосування системи електронних закупівель, що здійснюються з використанням телекомунікаційних каналів зв'язку, товарів, робіт, послуг у разі, якщо вартість таких товарів, робіт, послуг не перевищує межі, встановлені Законами України «Про здійснення державних закупівель», та «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».
Відповідно до п. 2.2 договору № 35-УПР-16, система електронних закупівель - програмний комплекс, розроблений для проведення Пілотного проекту та призначений для автоматизації відбору постачальників товарів, визначених замовником шляхом проведення електронного реверсивного аукціону. Система складається з Центральної бази даних та електронних майданчиків, через які й здійснюється доступ до системи.
Згідно з п. 5.1 договору № 35-УПР-16, адміністратор забезпечує безперебійне функціонування та доступ до електронного майданчика відповідно до регламенту роботи електронного майданчика, який розміщений на веб-вузлі http://www.e-tender.biz.
11.02.2016 Комунальним підприємством «Київський метрополітен» на електронному майданчику http://www.e-tender.biz розміщено Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги на закупівлю «Розміщення безпечних відходів», код 38.21.2 за ДК 016:2010 (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021 -2015) (промислові відходи IV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Зі змісту зазначеного Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги вбачається, що:
- очікувана вартість предмета закупівлі: 181 733,58 грн. з ПДВ (151 444,65 грн. без ПДВ);
- місце та умови поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: полігон №5 та полігон №6 в м. Києві;
- дата та час закінчення подання запитів на отримання роз'яснень щодо закупівлі: 15.02.2016 о 10:00 год;
- дата та час початку подання пропозицій: 15.02.2016 о 10:00 год;
- дата та час закінчення подання пропозицій: 18.02.2016 о 18:00 год;
- дата та час проведення електронного реверсивного аукціону та його умови: з 11.02.2016 по 19.02.2016.
Відповідно до Технічних вимог, що є Додатком № 1 до Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, вивіз безпечних відходів з підприємства замовника на полігони №5 та №6 (м. Київ) здійснюється транспортом замовника. Надання послуг передбачає наявність у замовника талонів на розміщення (приймання та захоронення) відходів, отриманих у приймальника. Один талон може бути номіналом 1м.куб або 5 м.куб.
Протоколом № 273 від 10.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель встановлено, що пропозиція Києво-Святошинської філії ТОВ «Рекультивація» не відповідає технічним та якісним вимогам предмета закупівлі та вимогам, зазначеним в оголошенні про проведення процедури електронних торгів. Учасник запропонував місце розміщення відходів на полігоні в селі Горенка (в оголошенні зазначено місце розміщення відходів полігон №5 та полігон №6 (м. Київ)).
На засіданні комісії з проведення процедур закупівель 10.03.2016 прийнято рішення про відхилення пропозиції учасника процедури електронних торгів на закупівлю «Розміщення безпечних відходів», код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи IV класу небезпеки, будівельні відходи), Києво-Святошинської філії ТОВ «Рекультивація», як таку, що не відповідає вимогам замовника зазначеним в оголошенні.
Протоколом № 337 від 15.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель встановлено, що пропозиція ПрAT «Київспецтранс» відповідає технічним та якісним вимогам предмета закупівлі та вимогам зазначеним в оголошенні про проведення процедури електронних торгів, а тому вирішено визнати переможцем процедури електронних торгів пропозицію ПрАТ «Київспецтранс».
24.03.2016 між Комунальним підприємством «Київський метрополітен» та Приватним акціонерним товариством «Київспецтранс» підписано договір № П-16 610198/66.
Позивач, звертаючись до суду з даним позовом, зазначає, що, по-перше, в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги зазначені дискримінаційні технічні вимоги на закупівлю послуг «Розміщення безпечних відходів»; по-друге, пропозиція Приватного акціонерного товариства "Київспецтранс" не відповідала умовам закупівлі, оскільки полігон № 5 знаходиться у с. Підгірці Київської області; по-третє, спірний договір на закупівлю послуг відповідачем був завантажений в систему 29.02.2016, тобто за 15 днів до оголошення результатів; по-четверте, відповідачем порушені принципи здійснення державних допорогових торгів по закупівлі за процедурою електронні торги, які визначенні ст. 3 Закону України «Про здійсненна державних закупівель».
Враховуючи викладене, позивач просить суд: скасувати результати державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи); визнати недійсним договір про закупівлю послуг укладений між КП "Київський метрополітен" та ПрАТ "Київспецтранс" за результатами державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Закон України «Про здійснення державних закупівель» встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Державна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом (п. 3 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про здійснення державних закупівель»).
Згідно з ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про здійснення державних закупівель», цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон 500 тисяч гривень.
Закон України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» (чинному на момент виникнення спрних правовідносин) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності, визначених цим Законом.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 2 вказаного Закону, його дія поширюється на суб'єктів, які є замовниками відповідно до статті 1 цього Закону та провадять діяльність у таких сферах: забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії; забезпечення виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електричної енергії та централізованого диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об'єднаною енергетичною системою України; забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води; забезпечення функціонування централізованого водовідведення; надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування; забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатація його об'єктів для надання послуг з перевезення; надання послуг автостанцій, портів, аеропортів; надання послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден; надання послуг поштового зв'язку; геологічне вивчення (у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ) нафтогазоносних надр, родовищ вугілля та інших видів твердого палива; забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв'язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг; забезпечення транспортування, зберігання, переробки нафти та нафтопродуктів сирих; забезпечення функціонування ринку електричної енергії, ринку "на добу наперед", балансуючого ринку, ринку допоміжних послуг, а також надання послуг системного оператора, адміністратора розрахунків, адміністратора комерційного обліку, оператора ринку, гарантованого покупця відповідно до положень Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України"; надання допоміжних послуг на ринку допоміжних послуг та послуг з вирівнювання умов для конкуренції відповідно до положень Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України"; забезпечення виробництва, транспортування та постачання газу.
Замовники здійснюють закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Замовники здійснюють закупівлі за рахунок бюджетних коштів, коштів юридичних осіб, які провадять діяльність у сферах, визначених цим Законом (далі - власні кошти).
Дія ЗУ «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг, які:
- повністю або частково здійснюються за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - дорівнює або перевищує 1 мільйон 500 тисяч гривень;
- здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень (ч. 3 ст. 2 зазначеного Закону).
Судом встановлено, що з Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги вбачається, що очікувана вартість предмета закупівлі - 181 733,58 грн. з ПДВ.
Таким чином, очікувана вартість предмета закупівлі є нижчою вартісних меж, визначених в частині першій статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" та частині третій статті 2 Закону України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" (чинному на момент виникнення спірних правовідносин), а тому відповідач, при проведенні закупівлі «Розміщення безпечних відходів», код 38.21.2 за ДК 016:2010 та укладенні спірного договору не повинен був керуватися приписами зазначених законів, оскільки їх дія не поширюється на закупівлі, вартість яких є нижчою, ніж передбачена зазначеними вище законами.
Кабінетом Міністрів України 20.05.2015 прийнято розпорядження № 501-р від 20.05.2015 «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів», відповідно до якого вирішено погодитися з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно реалізації пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує суми, визначеної Законами України "Про здійснення державних закупівель" та "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".
Відповідно до п. 2 зазначеного Розпорядження, учасники пілотного проекту проводять електронні закупівлі товарів з використанням автоматизованої інформаційної системи, яка забезпечує прозорість результатів закупівель та до складу якої входять центральна база даних, єдиний модуль аукціону та кілька електронних майданчиків (сайтів у Інтернеті), що взаємодіють з центральною базою даних через відкритий програмний інтерфейс (АРІ); замовники самостійно приймають рішення щодо участі в пілотному проекті.
23.07.2015 Київською міською радою прийнято рішення № 764/1628 «Про затвердження Положення про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту «Система електронних закупівель» та затверджено Положення про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту "Система електронних закупівель", яке встановлює загальний порядок організації придбання товарів, робіт і послуг, очікувана вартість закупівлі яких не перевищує суму, визначену статтею 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", в рамках пілотного проекту "Система електронних закупівель".
На виконання зазначеного вище рішення Київської міської ради № 764/1628,05.10.2016 наказом начальника КП "Київський метрополітен" затверджено Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен" (далі - Положення).
Отже, при проведенні оскаржуваної процедури закупівлі відповідач повинен був керуватись Положенням про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту "Система електронних закупівель" та Положенням про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен".
Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги було розміщене на електронному майданчику http://www.e-tender.biz відповідно до Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен" та з урахуванням договір № 35-УПР-16 про використання системи електронних закупівель.
Відповідно до п. 5.1 Положення, оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронних торгів повинно містити: найменування змовника, код за ЄДРПОУ, місцезнаходження; очікувану вартість товару, роботи чи послуги; найменування предмета закупівлі та код відповідно до державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-2010, єдиного закупівельного словника CPV, Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013; кількість товарів, обсяг робіт, послуг; місце поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; умови оплати товарів, виконання робіт, надання послуг; технічні та/або якісні вимоги до предмета закупівлі; вимоги до кваліфікації учасників; дата та час закінчення подання запитів на уточнення та/або запитань щодо закупівель; дата та час початку подання пропозицій; дата та час закінчення подання пропозицій; крок аукціону 0,5 - 3% очікуваної вартості товару, виконання робіт, надання послуг; іншу необхідну інформацію.
Як вбачається зі змісту Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, останнє відповідало вимогам, визначеним у п. 5.1 Положення.
Згідно з п. 7.14 Положення, пропозиції учасників електронних торгів відхиляються у випадку, якщо учасником не дотримано вимоги зазначені в оголошенні та документації про проведення процедури електронних торгів.
Однією із вимог, які викладені в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, є місце надання послуг: полігон № 5 та полігон № 6 в м. Києві.
Дослідивши Протокол № 273 від 10.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель та Протокол наради при заступнику начальника метрополітену№ 18-ПРГ-16 від 22.02.2016, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно відхилено пропозицію Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація", оскільки позивачем запропоновано місце захоронення відходів - село Горенка, Києво-Святошинського району, що не відповідає вимогам, викладеним в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги.
При цьому, суд зазначає, що вимога відповідача про надання послуг з розміщення відходів саме на полігоні № 5 та № 6 у м. Києві, не є дискримінаційною, оскільки відповідач має право вільного вибору місця, де бажає отримувати послуги з розміщення відходів.
Щодо твердження позивача про те, що пропозиція Приватного акціонерного товариства "Київспецтранс" не відповідала вимогам, визначеним в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, оскільки полігон № 5 знаходиться не в Києві, а в селі Підгірці Київської області, то суд вважає їх необґрунтованими. Так, в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги встановлено що місцем надання послуг є полігон № 5 та полігон № 6 в м. Києві. Тобто, зі змісту даного оголошення не вбачається, що полігон № 5 має знаходитись у місті Києва, таку вимогу встановлено для полігону № 6.
Також, як на підставу для задоволення позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем спірний договір укладено з третьою особою ще 29.02.2016 та завантажено в систему, тобто за 15 днів до оголошення офіційних результатів торгівлі, що є грубим порушенням економічної конкуренції та конкурентного законодавства.
На підтвердження зазначеного факту позивач надає копію електронного листа.
Суд вважає вказані твердження позивача необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсним обставина справи.
Так, відповідно до п. 7.24 Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен", договір і за результатом проведеної процедури електронних торгів укладається між замовником і переможцем не раніше, ніж через 3 робочих дні та не пізніше 20 робочих днів з моменту оприлюднення інформації про визначення переможця з урахуванням п. 7.28, а в разі скорочених закупівель, не раніше ніж 1 робочий день та не пізніше 5 робочих днів з моменту оприлюднення інформації про визначення переможця.
Як вбачається із документів, наданих відповідачем, а також із відомостей, розміщених на сайті https://bid.e-tender.biz, щодо закупівлі UA-2016-02-11-000059-b, протокол № 337 від 15.03.2016, яким визнано переможцем Приватне акціонерне товариство "Київспецтранс" завантажено в систему 16.03.2016 об 11:33 год.
Спірний Договір № 61019/66 від 24.03.2016, укладений між Комунальним підприємством "Київський метрополітен" та Приватним акціонерним товариством "Київспецтранс", завантажений в систему 24.03.2016 о 15:23 год.
Таким чином, посилання позивача на завантаження спірного договору в систему 29.02.2016 не відповідають обставинам справи.
При цьому, електронний лист, наданий позивачем, не є належним доказом, який підтверджує викладені позивачем обставини, оскільки із вказаного листа неможливо встановити особу, яка надавала інформацію, її повноваження, достовірність зазначених нею даних та чи дійсно вказана особа є органом оскарження електронних закупівель.
Більше того, Договір № 61019/66 від 24.03.2016, укладений між Комунальним підприємством "Київський метрополітен" та Приватним акціонерним товариством "Київспецтранс" містить дату його підписання сторонами - 24.03.2016.
Інші твердження позивача, викладені у позовній заяві, є лише припущеннями, не підтвердженими жодними доказами.
Щодо твердження позивача про порушенням відповідачем принципів здійснення державних допорогових торгів по закупівлі за процедурою електронні торги, які визначенні ст. 3 Закону України «Про здійсненна державних закупівель», то суд зазначає, що, по-перше, позивачем не надано доказів на підтвердження порушення відповідачем зазначених принципів, а по-друге, суд дійшов висновку, що положення Закону України «Про здійсненна державних закупівель» не застосовуються до спірної процедури закупівлі.
Відповідно до ч. 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Частиною 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України, визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно із ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вимоги позивача про скасування результатів державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Вимога позивача про визнання недійсним Договору про закупівлю послуг укладений між КП "Київський метрополітен" та ПрАТ "Київспецтранс" за результатами державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи) є похідною від вимоги скасування результатів державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен".
Оскільки судом відмовлено у задоволенні вимоги про про скасування результатів державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи), то суд відмовляє також і у задоволенні вимоги про визнання недійсним Договору про закупівлю послуг, укладеного між КП "Київський метрополітен" та ПрАТ "Київспецтранс".
Інших підстав та обґрунтувань для визнання недійсним зазначеного вище договору позивачем не наведено.
Судовий збір за розгляд справи, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладається на позивача.
Керуючись ст. ст. 4, 32-34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено та підписано 17.06.2016.
Суддя С.О. Турчин