ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.06.2016р. Справа№ 914/3050/15
За позовом: Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Львів,
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2, м. Львів,
третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_3, м. Львів,
третя особа 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_4, м. Львів,
про: приведення дворового фасаду будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану.
Суддя М.Синчук
при секретарі О. Гринчишин
За участю представників:
позивача: Михальська-Гибрик І. М. - довіреність №33вих-1652 від 04.09.15р.,
відповідача: ОСОБА_1, Шама М.Л. - адвокат,
третьої особи 1: ОСОБА_2,
третьої особи 2: ОСОБА_3,
третьої особи 3: ОСОБА_7 - довіреність б/н від 16.10.15р.
Представникам сторін та третім особам роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу не поступало.
На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради до Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача привести дворовий фасад будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану шляхом демонтажу самочинно влаштованої механічної системи вентиляції та двох кондиціонерів, судові витрати покласти на відповідача. (з врахуванням заяви в порядку ст. 22 ГПК України від 28.09.2015 р. ) (а.с. 71)
Ухвалою суду від 01.09.2015р. провадження у справі порушено позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 14.09.2015 р. Ухвалою суду від 14.09.2015р. розгляд справи відкладено на 28.09.2015р., до участі у справі залучено третю особу 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_2, третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3, третю особу 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_4.
Ухвалою суду від 28.09.2015р. розгляд справи відкладено на 19.10.2015р. Ухвалою суду від 19.10.2015р. розгляд справи відкладено на 02.11.2015р. Ухвалою суду від 02.11.2015р. розгляд справи відкладено на 09.11.2015р.
Ухвалою суду від 09.11.2015 р. призначено судову будівельно-технічну експертизу, провадження у справі зупинено.
11.05.2016 р. до господарського суду Львівської області від Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз надійшов Висновок експертизи №4607 від 28.04.2016 р. за матеріалами справи №914/3050/15.
Ухвалою суду від 24.05.2016 р. провадження у справі поновлено, розгляд справи призначено на 13.06.2016 р.
В судове засідання 13.06.2016 р. представник позивача з'явився, через канцелярію суду подав письмові пояснення по справ. Позовні вимоги підтримав.
В судове засідання 13.06.2016 р. представник відповідача з'явився, надав суду письмові пояснення по справі з врахуванням висновку експертизи, щодо позовних вимог заперечив в повному обсязі. Просить суд визнати позовні вимоги нікчемними або неправомірними як по суті так і за строком давності, у зв'язку з чим відмовити позивачу у їх задоволенні. Подав клопотання від 09.06.2016 р. про виклик в судове засідання експерта ЛНДІСЕ, який проводив експертизу для дачі додаткових пояснень по справі. Однак, в клопотанні відсутній перелік питань, які на думку відповідача, необхідно роз'яснити по висновкам експертизи.
Суд розглянув клопотання відповідача від 09.06.2016 р. та відхилив у зв'язку з необґрунтованістю та безпідставністю.
В судове засідання 13.06.2016 р. представник третьої особи 1 з'явився, надав письмові пояснення по справі з врахуванням висновку експертизи, позовні вимоги заявлені позивачем підтримав в повному обсязі.
В судове засідання 13.06.2016 р. представник третьої особи 2 з'явився, надав пояснення по справі, позовні вимоги заявлені позивачем підтримав в повному обсязі.
В судове засідання 13.06.2016 р. представник третьої особи 3 з'явився, надав письмові пояснення по справі з врахуванням висновку експертизи, позовні вимоги заявлені позивачем підтримав в повному обсязі.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вислухавши представників сторін та третіх осіб, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.
Будинок АДРЕСА_1 є багатоквартирним, перебуває на балансі ЛКП «№ 503, знаходиться в межах історичного ареалу м. Львова, що підтверджується листом Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 04.06.2013 р. № 04-1216 р. (а.с. 141)
25.06.2015 р. адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради було винесено постанову №222, згідно з якою відповідача - ОСОБА_1 за порушення ст. 150 КУпАП було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради встановлено, що ОСОБА_1 самовільно встановив витяжну механічну вентиляцію та два кондиціонери на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, чим порушив ст. 150 КУпАП. (а.с. 39)
18.05.2015 р. ЛКП «№ 503» було отримано відповідь відповідача від 15.05.2015 р. в якій СПД ОСОБА_1 повідомляє про те, що дозвільні документи на витяжну вентиляцію та кондиціонери перебувають на погодженні у міській раді. Щодо внутрішнього перепланування додає копію технічного паспорта. (а.с. 26-28)
07.07.2015 р. відповідно до Положення, на засіданні міжвідомчої комісії при Франквській районній адміністрації ЛМР було заслухано заяву ЛКП «№ 503», щодо демонтажу самовільно встановленої механічної вентиляції та двох кондиціонерів на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1. Комісією встановлено, що система механічної вентиляції та два кондиціонери влаштовані самовільно, в зв'язку з чим вентиляційна система та два кондиціонери підлягають демонтажу із приведенням фасаду будинку до попереднього стану. (а.с. 24)
24.07.2015 р. Личаківською районною адміністрацією ЛМР було прийнято
розпорядження № 253 «Про самочинно влаштовану механічну систему вентиляції на фасаді будинку АДРЕСА_1». Відповідно до розпорядження №253, система механізованої вентиляції та два кондиціонери самочинно влаштовані СПД ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку № 1-ц на вул. Пекарській у Львові підлягають демонтажу із приведенням фасаду будинку до попереднього стану. (а.с. 23)
Невиконання вимог розпорядження № 253 «Про самочинно влаштовану механічну систему вентиляції на фасаді будинку АДРЕСА_1» стало підставою для звернення позивача до суду з позовом з вимогою про зобов'язання відповідача привести дворовий фасад будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану шляхом демонтажу самочинно влаштованої механічної системи вентиляції та двох кондиціонерів, судові витрати покласти на відповідача. (з рахуванням заяви від 28.09.2015 р. ) (а.с. 71)
Ухвалою господарського суду Львівської області від 09 листопада 2015 року по справі №914/3050/15 було призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам ЛНДІСЕ, на вирішення якої поставлено наступне питання:
«Чи відповідає система механізованої вентиляції та два кондиціонери, які встановлені суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1 санітарним нормам, ДБН України станом на вересень 2006 року та станом на вересень 2015 року».
11.05.2016 р. до господарського суду Львівської області від Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз надійшов Висновок експертизи №4607 від 28.04.2016 р. за матеріалами справи №914/3050/15, згідно якого встановлено, що на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1 влаштовано два зовнішніх блоки системи кондиціонування та два повітропроводи системи вентиляції з оцинкованої сталі: прямокутний - січенням 200 х 250 мм (від вентилятора переходить в кругле січення) та круглий - діаметром 200 мм (див. фото 1, 2 таблиці № 1 додатку 1 до висновку). Зовнішні блоки системи кондиціонування розташовані під балконом другого поверху. Найближча до вікна квартири № 3 другого поверху горизонтальна частина прямокутного повітропроводу прокладена на відстані від 0,68 м, вертикальна частина - на відстані від 1,87 м.
Будівельними нормами та правилами ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» передбачено:
п.2.52 Вбудовані приміщення для розташування в них підприємств і закладів громадського призначення повинні проектуватися згідно з чинними будівельними нормами на ці заклади (ДБН В.2.2-3. ДБН В.2.2-4, ДБН В.2.2-9, ДБН В.2.2-10, ДБН В.2.2-11, ДБН В.2.2-13, СНиП 2.09.04, ВСН 45, ВСН 54, ВСН 62, ВБН В.2.2-ЦЗН, СН 512).
Завантаження приміщень громадського призначення, вбудованих у житлові будинки, слід виконувати: з торців житлових будинків, що не мають вікон; з підземних тунелів; з боку магістралей за наявності спеціальних завантажувальних приміщень. Допускається не передбачати зазначені завантажувальні приміщення при площі вбудованих громадських приміщень до 150 м 2.
п.5.33. Не допускається розташовувати витяжні шахти для викиду повітря із вбудованих приміщень перед вікнами квартир, а також прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку.
п.5.35. При проектуванні центральних систем витяжної вентиляції з
механічним спонуканням слід застосовувати вентилятори і шумопоглинальне
обладнання з характеристиками, що виключають проникнення до житлових
приміщень шуму, який перевищує встановлений чинними нормами допустимий для нічного часу рівень. Витяжні вентилятори (робочий і резервний) центральних систем повинні встановлюватися на рівні верхнього технічного поверху і проектуватися для безперервної цілодобової роботи з автоматичним перемиканням і автоматичним вмиканням резерву. Повітроводи центральних систем витяжної вентиляції з механічним спонуканням повинні проектуватися з пристроями для гідравлічного балансування системи.
Будівельними нормами та правилами ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» передбачено:
п. 12.3.3. Для розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування
роздільного типу (за відсутності централізованої системи) на фасадах житлових
будинків слід передбачити спеціально відведені місця на балконах, лоджіях, у нішах тощо, які не порушують архітектурного вигляду будинків у цілому.
п.12.3.4. Забороняється установлення зовнішніх блоків систем
кондиціонування на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир.
При співставленні результатів огляду та даних матеріалів справи з вимогами перерахованих вище діючих будівельних норм експертом зроблено висновок:
Монтаж системи вентиляції здійснено 2006 року, що підтверджується
договором підряду № 25.09.06-1 від 25 вересня 2006 р. (а.с. 76).
Відповідно до листа (відповіді) Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 04.06.2013 № 04-1216 будинок АДРЕСА_1 розташований в межах історичного ареалу м. Львова (а.с. 141).
Висновком експертизи №4607 від 28.04.2016 р. встановлено:
1).Система механізованої вентиляції та два кондиціонери які встановлені суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою - ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, станом на вересень 2006 року не відповідають вимогам будівельних норм та правил, зокрема; п. 5.33 ДБН В 2.2.-15-2005, яким не допускається прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку.
2).Система механізованої вентиляції та два кондиціонери які встановлені суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою - ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, станом на вересень 2015 року не відповідають вимогам будівельних норм та правил, зокрема:
- п. 5.33 ДБН В 2.2.-15-2005, яким не допускається прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку. Відповідно до п.п.3.3.2 п.3.3 Положення про порядок розміщення у м. Львові технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.02.2002 р. №28, не забороняється встановлення без відповідного дозволу технічних елементів (пристроїв), перелічених у пунктах 2.8.3, 2.8.4 та 2.8.5 на невидимих зі сторони вулиць (площ) фасадах, стінах будинків і споруд - у межах історико-культурної заповідної території м. Львова. Система механізованої вентиляції та два кондиціонери встановлені на невидимому зі сторони вулиці дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, розташованого в межах історичного ареалу м. Львова.
- п.12.3.3 ДБН В.3.2-2-2009, де вказано, що для розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування роздільного типу (за відсутності централізованої системи) на фасадах житлових будинків слід передбачити спеціально відведені місця на балконах, лоджіях, у нішах тощо, які не порушують архітектурного вигляду будинків у цілому та п. 12.3.4. ДБН В.З.-2-2009. яким забороняється установлення зовнішніх блоків систем кондиціювання на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир. Порушені вимоги п.п. 3.3.2. п.3.3. Положення про порядок розміщення у м. Львові технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд, затвердженого Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.02.2002 р. №028, зі змінами внесеними рішенням виконкому від 09.09.2011 р. №833, якими забороняється на невидимих зі сторони вулиць (площ) фасадах, стінах будинків і споруд, перелічених у підпунктах 21.1.. 2.1.2,2.1.3.6 2.1.4.2.1.5 на невидимих зі сторони вулиць (площі, стінах будівель, споруд, які знаходяться на території історичного арсеналу без відповідного дозволу.
На питання суду про відповідність встановленого відповідачем обладнання діючим санітарним нормам експерт відповіді не надав. До матеріалів справи долучено висновок протоколу № 121 від 08.10.15 проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Львівського міського відділу ДУ «Львівського обласного лабораторного центру держсанепідемслужби України» (а.с. 92, 93) де зазначено, що за 2 м від стіни будинку по вул. Пекарська, 1ц та по вул. Пекарська, 3, рівні шуму при включеній системі вентиляції кафе «Тірамісу» не перевищують допустимі значення згідно вимог СН 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки». (а.с. 92-93)
До матеріалів справи третьою особою 1 - ОСОБА_2 долучено протокол №147 від 02.12.2015 р. проведення дослідження шумового навантаження та інфразвуку, згідно якого проведено заміри (згідно норм) на відстані 1,5 м. від вікна в середині житлового приміщення мешканця ОСОБА_2 (третя особа 1 у справі). Проведеним дослідженням шумового навантаження встановлено, що в житловому приміщенні АДРЕСА_1 - на відстані 1,5 м. від вікна
зареєстровані перевищення допустимих рівнів шуму в октавних смугах частот 500-2000 Гц на 1-4 дБА та еквівалентного - на 3 дБА від роботи вентиляційної системи кухні кафе «Тірамісу» по вул. Пекарська, 1 згідно СН 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданиях и на территории жилой застройки».
Виходячи з наведеного, система механічної вентиляції та двох кондиціонерів на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, які встановлені СПД ОСОБА_1 не відповідає СН 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданиях и на территории жилой застройки».
Твердження відповідача в наданому до суду поясненні від 10.06.2016р. (а/с 200) про те, що облаштування вентиляції і системи кондиціонування проводилося на прохання мешканців буд. 1-ц по вул. Пекарській не підтверджено доказами. До матеріалів справи (а/с 152) долучено заява мешканців будинку АДРЕСА_1 про те, що ними не надавався дозвіл СПД ОСОБА_1 на встановлення системи вентиляції та двох кондиціонерів.
Заява відповідача про застосування строку позовної давності з врахуванням встановлених судом обставин справи задоволенню не підлягає. Відповідачем не обґрунтовано та не доведено належними доказами недотримання строку позовної давності позивачем.
При винесенні рішення суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 13 Цивільного Кодексу України (далі ЦК України) цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.
Як встановлено судом, будинок АДРЕСА_1 є багатоквартирним, перебуває на балансі ЛКП «№ 503, знаходиться в межах історичного ареалу м. Львова, що підтверджується листом Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 04.06.2013 р. № 04-1216 р.
25.06.2015 р. адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради було винесено постанову №222, згідно з якою відповідача - ОСОБА_1 за порушення ст. 150 КУпАП було притягнуто до адміністративної відповідальності.
07.07.2015 р. на засіданні міжвідомчої комісії при Франківській районній адміністрації ЛМР було заслухано заяву ЛКП «№ 503», щодо демонтажу самовільно встановленої механічної вентиляції та двох кондиціонерів на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1. Комісією встановлено, що система механічної вентиляції та два кондиціонери влаштовані самовільно, в зв'язку з чим фасад будинку підлягає приведенню до попереднього стану.
Відповідно до п.1.4.1 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р. за № 927/11207 (далі Правила), переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої ради народних депутатів відповідно до законодавства.
24.07.2015 р. Личаківською районною адміністрацією ЛМР було прийнято розпорядження № 253 «Про самочинно влаштовану механічну систему вентиляції на фасаді будинку АДРЕСА_1». Відповідно до розпорядження №253, система механізованої вентиляції та два кондиціонери самочинно влаштовані СПД ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку № 1-ц на вул. Пекарській у Львові підлягають демонтажу із приведенням фасаду будинку до попереднього стану.
Невиконання вимог розпорядження № 253 «Про самочинно влаштовану механічну систему вентиляції на фасаді будинку АДРЕСА_1» стало підставою для звернення позивача до суду з позовом з вимогою про зобов'язання відповідача привести дворовий фасад будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану шляхом демонтажу самочинно влаштованої механічної системи вентиляції та двох кондиціонерів, судові витрати покласти на відповідача. (з рахуванням заяви від 28.09.2015 р. ) (а.с. 71)
Відповідно до ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України Про місцеве самоврядування акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Станом на дату подання позову до суду відповідач не виконав розпорядження №253 "Про самочинно влаштовану механічну систему вентиляції на фасаді будинку АДРЕСА_1».
Судовою будівельно-технічною експертизою №4607 від 28.04.2016 р., проведеною за матеріалами справи №914/3050/15, встановлено, що на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1 влаштовано два зовнішніх блоки системи кондиціонування та два повітропроводи системи вентиляції з оцинкованої сталі: прямокутний - січенням 200 х 250 мм (від вентилятора переходить в кругле січення) та круглий - діаметром 200 мм (див. фото 1, 2 таблиці № 1 додатку 1 до висновку). Зовнішні блоки системи кондиціонування розташовані під балконом другого поверху. Найближча до вікна квартири № 3 другого поверху горизонтальна частина прямокутного повітропроводу прокладена на відстані від 0,68 м, вертикальна частина - на відстані від 1,87 м.
Будівельними нормами та правилами ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» передбачено:
п.2.52 Вбудовані приміщення для розташування в них підприємств і закладів громадського призначення повинні проектуватися згідно з чинними будівельними нормами на ці заклади (ДБН В.2.2-3. ДБН В.2.2-4, ДБН В.2.2-9, ДБН В.2.2-10, ДБН В.2.2-11, ДБН В.2.2-13, СНиП 2.09.04, ВСН 45, ВСН 54, ВСН 62, ВБН В.2.2-ЦЗН, СН 512).
п.5.33. не допускається розташовувати витяжні шахти для викиду повітря із вбудованих приміщень перед вікнами квартир, а також прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку.
Відповідно до п.5.35. будівельних норм та правил ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» при проектуванні центральних систем витяжної вентиляції з механічним спонуканням слід застосовувати вентилятори і шумопоглинальне обладнання з характеристиками, що виключають проникнення до житлових приміщень шуму, який перевищує встановлений чинними нормами допустимий для нічного часу рівень. Витяжні вентилятори (робочий і резервний) центральних систем повинні встановлюватися на рівні верхнього технічного поверху і проектуватися для безперервної цілодобової роботи з автоматичним перемиканням і автоматичним вмиканням резерву. Повітроводи центральних систем витяжної вентиляції з механічним спонуканням повинні проектуватися з пристроями для гідравлічного балансування системи.
Будівельними нормами та правилами ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» передбачено:
п. 12.3.3. Для розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування роздільного типу (за відсутності централізованої системи) на фасадах житлових будинків слід передбачити спеціально відведені місця на балконах, лоджіях, у нішах тощо, які не порушують архітектурного вигляду будинків у цілому.
п.12.3.4. Забороняється установлення зовнішніх блоків систем кондиціонування на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир.
При співставленні результатів огляду та даних матеріалів справи з вимогами перерахованих вище діючих будівельних норм експертом зроблено висновок:
Монтаж системи вентиляції здійснено 2006 року, що підтверджується договором підряду № 25.09.06-1 від 25 вересня 2006 р. (а.с. 76).
Відповідно до листа (відповіді) Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 04.06.2013 № 04-1216 будинок АДРЕСА_1 розташований в межах історичного ареалу м. Львова (а.с. 141).
Відповідно до Висновку експертизи №4607 від 28.04.2016 р. за матеріалами справи №914/3050/15:
1).Система механізованої вентиляції та два кондиціонери які встановлені суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою - ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, станом на вересень 2006 року не відповідають вимогам будівельних норм та правил, зокрема; п. 5.33 ДБН В 2.2.-15-2005, яким не допускається прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку.
2).Система механізованої вентиляції та два кондиціонери які встановлені суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою - ОСОБА_1 на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, станом на вересень 2015 року не відповідають вимогам будівельних норм та правил, зокрема:
- п. 5.33 ДБН В 2.2.-15-2005, яким не допускається прокладати повітроводи витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку:
- п.12.3.3 ДБН В.3.2-2-2009, де вказано, що для розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування роздільного типу (за відсутності централізованої системи) на фасадах житлових будинків слід передбачити спеціально
відведені місця на балконах, лоджіях, у нішах тощо, які не порушують архітектурного вигляду будинків у цілому та п. 12.3.4. ДБН В.З.-2-2009. яким забороняється установлення зовнішніх блоків систем кондиціювання на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир. Порушені вимоги п.п. 3.3.2. п.3.3. Положення про порядок розміщення у м. Львові технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд, затвердженого Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.02.2002 р. №028, зі змінами внесеними рішенням виконкому від 09.09.2011 р. №833, якими забороняється на невидимих зі сторони вулиць (площ) фасадах, стінах будинків і споруд, перелічених у підпунктах 21.1.. 2.1.2,2.1.3.6 2.1.4.2.1.5 на невидимих зі сторони вулиць (площі, стінах будівель, споруд, які знаходяться на території історичного арсеналу без відповідного дозволу.
П.5.35. будівельних норм та правил ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» при проектуванні центральних систем витяжної вентиляції з механічним спонуканням слід застосовувати вентилятори і шумопоглинальне обладнання з характеристиками, що виключають проникнення до житлових приміщень шуму, який перевищує встановлений чинними нормами допустимий для нічного часу рівень. Витяжні вентилятори (робочий і резервний) центральних систем повинні встановлюватися на рівні верхнього технічного поверху і проектуватися для безперервної цілодобової роботи з автоматичним перемиканням і автоматичним вмиканням резерву. Повітроводи центральних систем витяжної вентиляції з механічним спонуканням повинні проектуватися з пристроями для гідравлічного балансування системи.
Проведеним Львівським міським відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України» дослідженням шумового навантаження встановлено, що в житловому приміщенні АДРЕСА_1 в Т.1 - на відстані 1,5 м. від вікна зареєстровані перевищення допустимих рівнів шуму в октавних смугах частот 500-2000 Гц на 1-4 дБА та еквівалентного - на 3 дБА від роботи вентиляційної системи кухні кафе «Тірашсу по вул. Пекарська, 1 згідно СН 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданиях и на территории жилой застройки».
Виходячи з наведеного система механічної вентиляції та двох кондиціонерів на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_1, які встановлені СПД ОСОБА_1 не відповідає нормам ДБН В.2.2-15-2005 та СН 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданиях и на территории жилой застройки».
Дозвіл (прохання) мешканців будинку 1ц по вул. Пекарській позивачу - СПД ОСОБА_1 на встановлення системи механічної вентиляції та двох кондиціонерів на дворовому фасаді вищезгаданого будинку не надавався.
З огляду на викладене, вимоги позивача про зобов'язання відповідача привести дворовий фасад будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану шляхом демонтажу самочинно влаштованої механічної системи вентиляції та двох кондиціонерів, судові витрати покласти на відповідача. (з рахуванням заяви від 28.09.2015 р. ) (а.с. 71) підлягають до задоволення.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Ст. 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
В силу вимог ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Згідно вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-3, 27, 33, 34, 43, 49, 69, 75, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_1) привести дворовий фасад будинку АДРЕСА_1 до попереднього стану шляхом демонтажу самочинно влаштованої механічної системи вентиляції та двох кондиціонерів.
Стягувач: Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради (адреса: 79017, м. Львів, вул. К.Левицького, буд. 67; ідентифікаційний код 04056109).
3.Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради (адреса: 79017, м. Львів, вул. К.Левицького, буд. 67; ідентифікаційний код 04056109) 1 218,00 грн. судового збору.
4.Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 17.06.2016 р.
Суддя Синчук М.М.