ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
16 червня 2016 року м. Київ К/800/16040/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Житомирського обласного військового комісаріату. Зобов'язано Житомирський обласний військовий комісаріат виплатити ОСОБА_1 безпідставно утриманий податок з доходів фізичних осіб в розмірі 17658,35грн. Зобов'язано Житомирський обласний військовий комісаріат виплатити ОСОБА_1 безпідставно утриманий військовий збір в розмірі 1370,05грн.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2016 року скасовано постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року в частині зобов'язання Житомирського обласного військового комісаріату виплатити ОСОБА_1 безпідставно утриманий військовий збір в розмірі 147,12 грн. та в цій частині відмовлено в задоволенні позовних вимог. В іншій частині постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року залишено без змін.
Відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2016 року.
Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до касаційної скарги.
Як вбачається з касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення положень частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до неї не додано документ про сплату судового збору у розмірі ставки цього збору, передбаченої Законом України "Про судовий збір" у редакції зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року № 484-VIІІ, яка за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. Судовий збір сплачується за реквізитами: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)".
Клопотання Житомирського обласного військового комісаріату про відстрочення сплати судового збору через відсутність цільових коштів не містить достатніх доводів та обставин, що дають підстави для визнання його обґрунтованим, а тому у задоволенні такого слід відмовити.
Відповідно до частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Відповідно до положень статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Касаційна скарга відповідача підписана представником ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 07 червня 2016 року №3708. Оскільки, в порушення вимог статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги додано ксерокопію довіреності, тому відповідачу на підтвердження повноважень особи, що підписала касаційну скаргу, слід надати оригінал довіреності або належним чином її завірену копію.
Згідно частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому касаційна скарга повинна бути залишена без руху до усунення відповідачем зазначених вище недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Відмовити Житомирському обласному військовому комісаріату у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Касаційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2016 року та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без руху та надати строк для усунення недоліків до 04 липня 2016 року.
У разі неусунення недоліків касаційної скарги вона буде повернута відповідачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Л. Іваненко