Постанова № 58403595, 14.06.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.06.2016
Номер справи
826/15670/15
Номер документу
58403595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 червня 2016 року № 826/15670/15

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі також - позивач) з позовною заявою до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича (надалі - відповідач1), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - відповідач2), в якій просив:

- визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича (вул. Соціалістична, буд. 2/4, м. Київ, 03186) щодо невключення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_2 21027) до переліку вкладників, які мають право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з визначенням сум, що підлягають відшкодуванню; щодо ненадання зазначеного переліку вкладників з включенням до нього ОСОБА_3 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та уповноваженому банку-агенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; щодо неповідомлення ОСОБА_3 про причини його невключення до зазначеного переліку вкладників;

- визнати протиправною бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (код за СДР 21708016; бул. Т. Шевченка, буд. 33-Б, м. Київ, 01032) щодо невключения ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_2 21027) до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; щодо ненадання зазначеного загального реєстру вкладників з включенням до нього ОСОБА_1 уповноваженому банку-агенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; щодо неповідомлення ОСОБА_3 про причини його невключения до зазначеного загального реєстру вкладників;

- зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича (вул. Соціалістична, буд. 2/4, м. Київ, 03186) включити ОСОБА_1 (РПОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 21027) до переліку вкладників, які мають право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з визначенням сум, що підлягають відшкодуванню; надати зазначений перелік вкладників з включенням до нього ОСОБА_1 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та уповноваженому банку контрагенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; повідомити ОСОБА_1 про причини затримки з його включення до зазначеного переліку вкладників;

- зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (код за ЄДР 21708016; бул. Т. Шевченка, буд. 33-Б, м. Київ, 01032) включити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_1, 21027) до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; надати зазначений загальний реєстр вкладників з включенням до нього ОСОБА_1 уповноваженому банку-агенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування: повідомити ОСОБА_1 про причини затримки з його включення до зазначеного загального реєстру вкладників;

- судові витрати позивача у справі покласти на відповідачів.

Позовні вимоги мотивовано тим, що позивача безпідставно, в порушення норм чинного законодавства, не включено до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «СТАНДАРТ», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що беззаперечно завдає шкоди охоронюваним правам та інтересам позивача.

Відповідачі пояснень чи заперечень щодо заявлених позовних вимог не виклали, в судове засідання явки повноважних представників не скерували, про дату, час і місце проведення судового розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неприбуття суд не повідомили.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на наведене та з урахуванням вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів справи.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду про наступне.

Фактичні обставини справи свідчать, що 17.12.2014 р. між ПАТ КБ «СТАНДАРТ» та позивачем було укладено договір банківського вкладу № 73398 (вклад «Активні гривні»), кошти за яким обліковується на банківському рахунку № 26306002011126.

Відповідно до пункту 1 Договору вкладник вносить, а банк приймає грошові кошти (вклад) в сумі 133 342,85 гр. Вклад вноситься на строк, що обчислюється з дати його зарахування на депозитний рахунок по дату повернення вкладу. Датою повернення вкладу є 17.06.2015 р. на суму вкладу банк нараховує проценти.

17.12.2014 р. позивачем на підставі Договору було розміщено вклад в ПАТ КБ «СТАНДАРТ» у розмірі 133 342, 85 грн., що підтверджується копією квитанції від 17.12.2014р. № 4899 на суму в 132 342,85 грн. та № 4519 на суму в 1 000,00 грн.

19.02.2015 р. на підставі постанови Правління Національного банку України від 19.02.2015 №116 «Про віднесення ПАТ КБ «СТАНДАРТ» до категорії неплатоспроможних». Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було прийнято рішення № 38 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ КБ «СТАНДАРТ», згідно з яким з 20.02.2015 р. було запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ КБ «СТАНДАРТ». Уповноваженою особою Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ КБ «СТАНДАРТ» було призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Грицака Ігоря Юліановича.

19.06.2015 р. відповідно до постанови Правління НБУ від 18.06.2015 р. № 385 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ КБ «СТАНДАРТ» виконавчою дирекцією Фонду було прийнято рішення № 120 «Про початок процедури ліквідації ПАТ КБ «СТАНДАРТ» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку», згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ КБ «СТАНДАРТ» та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ КБ «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича строком на 1 рік з 19.06.2015 р. до 18.06.2016 р. включно.

В подальшому, 01.07.2015 р. позивач звернувся до ПАТ «УКРІНБАНК» з письмовою заявою, в якій попросив виплатити йому усі грошові кошти, які знаходяться на його банківських рахунках в ПАТ КБ «СТАНДАРТ», а також попросив ПАТ «УКРІНБАНК» про включення його до списку осіб, яким плануватиметься здійснення виплат коштів, та про орієнтовні строки таких виплат.

ПАТ «УКРІНБАНК» позивачу було повідомлено, що його прізвище відсутнє у переліку вкладників ПАТ КБ «СТАНДАРТ», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду через ГІАТ «УКРІНБАНК».

26.06.2015 р. позивач направив листа - заяву до Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ КБ «СТАНДАРТ» - Грицака Ігоря Юліановича, в якій попросив його повідомити про причини невнесення до списку вкладників та внести до відповідного списку осіб, які мають правова повернення вкладів за рахунок Фонду. Проте, як зазначав позивач, станом на момент звернення до суду, відповіді за вказаною заявою позивачеві не надано.

Таким чином, незважаючи на неодноразові звернення позивача, останнього не включено до реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду, станом на момент звернення до суду, ПАТ «СТАНДАРТ» не повернув позивачеві суму депозиту, з огляду про що позивач звернулась з даним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Вирішуючи спір по суті, суд виходив із наступного.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI.

Частиною першою статті 3 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 1 та частини третьої статті 12 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавча дирекція Фонду здійснює управління поточною діяльністю Фонду; виконавча дирекція Фонду має такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: 1) визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду; 2) визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; 3) визначає порядок ведення банками бази даних про вкладників та ведення Фондом відповідної узагальненої бази даних; 4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 5) затверджує порядок визначення банків-агентів та визначає на підставі цього порядку банків-агентів; 6) приймає рішення про оплату Фондом витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат Фонду, затвердженого адміністративною радою Фонду; 7) встановлює вимоги до змісту договорів банківського вкладу, договорів банківського рахунка з питань, що стосуються функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Поряд з цим, частиною першою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Зі змісту частин першої - третьої статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» вбачається, що Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Нарахування відсотків за вкладами припиняється в останній день перед початком процедури виведення Фондом банку з ринку (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - у день прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку).

Уповноважена особа Фонду протягом одного робочого дня (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - протягом 15 робочих днів) з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, з визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника.

Згідно із частиною п'ятою статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом трьох робочих днів (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - протягом 20 робочих днів) з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина шоста статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначає, що уповноважена особа Фонду протягом одного робочого дня (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - протягом 15 робочих днів) з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує переліки вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 11 частини четвертої статті 26 цього Закону.

При цьому, відповідно до пунктів 3-5 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 (далі по тексту - Положення), Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку. Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку. Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку. Перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом. Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Файл csv формується за структурою інформаційного рядка файла "Перелік вкладників" (додаток 9) та за правилами формування csv файлів (додаток 10).

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників. Додаткова інформація залежно від її типу надається окремими файлами, що формуються згідно з додатками 9 та 10 до цього Положення.

Як передбачено у пунктах 2, 3 розділу IV Положення, Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр). Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.

Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Файл csv формується за структурою інформаційного рядка файла "Загальний Реєстр / Реєстр переказів" (додаток 12) та за правилами формування csv файлів (додаток 10).

З наведених приписів чинного законодавства обумовлюється висновок проте, що процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: 1) складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

Водночас, відповідачами не надано доказів, що могли б бути в силу приписів чинного законодавства підставою не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «СТАНДАРТ».

Всупереч наведеним приписам чинного законодавства, Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства ПАТ «СТАНДАРТ» не наведено та не надано доказів, які б свідчили, що правочин, що укладений позивачем та банком є таким, що порушує публічний порядок чи спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна держави.

Таким чином, Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не доведено наявність правових підстав для не включення позивача до переліку вкладників ПАТ «СТАНДАРТ», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, а тому така бездіяльність Уповноваженої особи суперечить приписам Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». З огляду про що, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог про зобов'язання відповідача1 подати Фонду додаткову інформацію щодо позивача, як вкладника, який має право на право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку проте, що позовні вимоги про зобов'язання включити позивача до вказаного переліку є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Однак, суд не вбачає правових підстав для задоволення позову в частині позовних вимог про зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_1 до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, оскільки Законом №4452 встановлено чіткий термін його формування та передачі до Фонду, а отже позов у цій частині є передчасним.

Поряд з цим, позовні вимоги позивача про визнання бездіяльності відповідача1 щодо ненадання зазначеного переліку вкладників з включенням до нього ОСОБА_3 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та уповноваженому банку-агенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; щодо неповідомлення ОСОБА_3 про причини його невключення до зазначеного переліку вкладників; визнання бездіяльності відповідача2 щодо ненадання зазначеного загального реєстру вкладників з включенням до нього ОСОБА_1 уповноваженому банку-агенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; щодо неповідомлення ОСОБА_3 про причини його невключения до зазначеного загального реєстру вкладників; зобов'язання відповідачів надати зазначений перелік вкладників з включенням до нього ОСОБА_1 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та уповноваженому банку контрагенту, який здійснюватиме виплату гарантованих сум відшкодування; повідомити ОСОБА_1 про причини затримки з його включення до зазначеного переліку вкладників, в ході судового розгляду справи визнаються судом необґрунтованими, позаяк не містять правового підґрунтя.

Згідно частини 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича (вул. Соціалістична, буд. 2/4, м. Київ, 03186) щодо невключення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_2 21027) до переліку вкладників, які мають право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «СТАНДАРТ» Грицака Ігоря Юліановича (вул. Соціалістична, буд. 2/4, м. Київ, 03186) включити ОСОБА_1 (РПОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 21027) до переліку вкладників, які мають право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами в Публічному акціонерному товаристві «Комерційний банк «СТАНДАРТ» за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

У решті позовних вимог, - відмовити.

Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 146, 16 грн.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А. Качур