ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
17 травня 2016 року м. Київ № 826/17967/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Качур І.А., розглянувши заяву Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про перегляд рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі
за позовом
Державного територіально – галузевого об’єднання «Південно-Західна
залізниця»
до
Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської
районної державної адміністрації Київської області
про
визнання протиправними дії, зобов’язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (надалі – позивач/ДТГО «Південно-Західна залізниця») до Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (надалі – відповідач), в якому просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації в частині невиконання вимог п.6 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. №256, а саме: не реєстрації за період з 01.01.2014 р. по 30.06.2014 р. своїх зобов’язань за фактично надані послуги пільгового проїзду залізницею окремих категорій громадян по ст. Вишневе, ст. Боярка, ст. Тарасівка за вказаний період та не надсилань інформації про свої зобов’язання щомісяця до 18 числа фінансовому органу Києво-Святошинської районної державної адміністрації.
2. Стягнути з Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації на користь ДТГО «Південно-Західна залізниця» витрати на перевезення залізницею пасажирів, які користуються пільгами з оплати проїзду у приміських поїздах за період з 01.01.2014 р. по 30.06.2014 р. в сумі 1 498 596, 69 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р., залишеною без змін ухвалою київського апеляційного адміністративного суду від 01.04.2015 р. адміністративний позов задоволено в повному обсязі.
Разом з тим, 15.02.2016 р. через відділ документального обігу та контролю суду до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. від відповідача надійшла заява про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.12.2014 р. за нововиявленими обставинами, в якій останній просить суд:
1. Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р. у справі №826/17967/14 про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії скасувати.
2. Прийняти постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ДТГО «Південно-Західна залізниця» до Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії відмовити у повному обсязі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.02.2016 р. заяву Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.12.2014 р. за нововиявленими обставинами залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.
Так, через відділу документального обігу та контролю суду, на виконання вимог ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.02.2016 р., від Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області надійшов лист до якого було долучено додаткові документи.
Розглянувши після усунення недоліків заяву Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р. по адміністративній справі №826/17967/14 за нововиявленими обставинами, суд дійшов висновку про наступне.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення; встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення; скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути; встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.
В той же час, відповідно до ч.1 ст.246 КАС України, особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду.
Разом з тим, як вбачається зі змісту заяви про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.04.2012 р., в обґрунтування підстав подання відповідної заяви про перегляд вищевказаного рішення суду за нововиявленими обставинами, відповідач посилається на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2015 р. винесеної у справі №826/18777/15 за позовом ДТГО «Південно-Західна залізниця» до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та стягнення заборгованості, якою в частині позовних вимог щодо стягнення витрат на перевезення пасажирів, які користуються пільгами з оплати проїзду за період з 01.07.14 р. по 31.12.14 р. в сумі 2292346 грн. відмовлено у зв’язку з тим, що кошторисом на 2014 p., затвердженим головою Києво-Святошинської райдержадміністрації не передбачена сума коштів на компенсаційні виплати на пільговий проїзд на залізничному транспорті.
В той же час, в обґрунтування підстав для перегляду постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.04.2012 р. за нововиявленими обставинами, відповідач посилається на лист Управління Державної казначейської служби України у Києво-Святошинському районі від 23.02.2016р. за №04-04/221 яким було повідомлено, про те, що в період з 01.01.2014 р. по 01.07.2014 р. надійшло коштів за КЕКВ 2610 КГІК 170302 «Компенсаційні витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті» на суму 286400,00 грн. та проведено касових видатків згідно клірингових розрахунків по Постанові КМУ №20 від 11.01.2005 р. на суму 286400,00 грн.
Тобто, як вбачається з вищевикладеного постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2015 р. у справі №826/18777/15 та листом Управління і Державної казначейської служби України у Києво-Святошинському районі від 23.02.2016 р. за №04-04/221 підтверджується існування в період первинного провадження фактичних обставин стосовно розміру кошторисних призначень, затверджених головою Києво-Святошинської райдержадміністрації, які за своїм обсягом є меншими за розмір стягнутої за результатами первинного провадження і заборгованості. І
В той же час, відповідно до доводів відповідача, саме положення постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/18777/15 від 22.12.2015 р. вказують на необхідність врахування обставин стосовно розміру кошторисних призначень при розгляді справи, що є правовою підставою для відмови в задоволенні вимог стосовно стягнення грошових коштів. Отже, у зв'язку з тим, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р. у справі №826/17967/14 прийнята з неврахуванням вказаних істотних для справи обставин, остання підлягає перегляду за нововиявленими обставинами.
Однак, розглянувши заяву Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.04.2012 р. за нововиявленими обставинами, суд критично ставиться до доводів останнього, оскільки доводи відповідача викладені в даній заяві фактично за змістом є суб'єктивним ставленням останнього до рішення суду, яке набрало законної сили.
Так, суд вважає за необхідне зазначити, що незгода з судовим рішенням не є підставою для перегляду його за нововиявленими обставинами.
Більше того, суд вважає за необхідне звернути увагу, що в разі непогодження Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17967/14 від 19.04.2012 р., залишеною без змін ухвалою київського апеляційного адміністративного суду від 01.04.2015 р., останній міг оскаржити її до Вищого адміністративного суду України, чого як вбачається з матеріалів справи, зроблено не було.
Відповідно до ч.3 ст.250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.248 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення заяви про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р. по адміністративній справі №826/17967/14 за нововиявленими обставинами.
Враховуючи вищевикладене, та керуючись ст.ст. 108, 158, 160, 165, 248 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 р. по адміністративній справі №826/17967/14 за нововиявленими обставинами - повернути
2. Ухвалу про повернення заяви надіслати заявнику негайно.
3. Попередити заявника що матеріали заяви будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
4. У випадку оскарження ухвали матеріали заяви будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя І.А. Качур