Справа №: 452/532/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
31 травня 2016 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючої-судді ОСОБА_1,
з участю секретаря Янушевич І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправними дій та скасування рішень Самбірської міської ради,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Самбірської міської ради Львівської області про визнання протиправними дій та скасування рішень Самбірської міської ради.
В підтвердження адміністративного позову посилається на те, що Самбірською міською радою сьомого демократичного скликання, обраною за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Самбірської міської ради, що відбулись 25 жовтня 2015 року (надалі - Самбірська міська рада), на пленарному засіданні першої сесії, що відбулось 12 листопада 2015 року, були прийняті рішення, в тому числі: Рішення №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської ради», Рішення №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», Рішення №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», Рішення №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», Рішення №6 «Про затвердження голів постійних комісій» (надалі - Рішення).
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Приписами ч. З ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» закріплено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Проекти вищевказаних Рішень не пройшли процедуру оприлюднення, що є обов'язковою для проектів актів органу місцевого самоврядування. Зважаючи на протиправну бездіяльність Відповідача щодо оприлюднення проектів цих Рішень, такі Рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Позивач, що є громадянином України, виборцем, що проживає на території міста Самбора, відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» має право завчасно, до моменту їх прийняття, ознайомлюватись із проектами актів органу місцевого самоврядування, юрисдикція якого поширюється на територію, де він проживає. Таким чином, у зв'язку з протиправною бездіяльністю Відповідача, Позивач, як член територіальної громади міста Самбора, не реалізував належне йому право на ознайомлення з проектами Рішень, оскільки вони не були опублікованими в порядку, визначеному законом. Відтак право Позивача на доступ до публічної інформації було порушено.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію може бути оскаржено до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та
законами України;
2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для
прийняття рішення (вчинення дії);
4)безсторонньо (неупереджено);
5)добросовісно;
6)розсудливо;
7)з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам
дискримінації;
8)пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими
несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на
досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Вищезазначена бездіяльність Відповідача не знаходиться в межах його повноважень та не відповідає способу реалізації його повноважень, встановлених чинним законодавством. Водночас, така протиправна бездіяльність не є добросовісною, має наслідком як дискримінацію членів територіальної громади міста Самбора, так і недотримання принципу рівності. Водночас, ця бездіяльність унеможливила урахування його прав при прийнятті Рішень, а принцип своєчасності - взагалі нівелювала.
Згідно ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справ, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні адміністративним судам.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали, а згідно ч. 2 цієї ж статті у разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.
Просить постановити рішення, яким визнати протиправною бездіяльність Самбірської міської ради в частині незабезпечення оприлюднення проектів рішень Самбірської міської ради від 12 листопада 2015 року №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської
ради», №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», №4 «Про
затвердження переліку постійних комісій ради», №5 «Про затвердження складу
постійних комісій ради», №6 «Про затвердження голів постійних комісій»;
Постановити окрему ухвалу, яку направити відповідним суб'єктам владних
повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли
порушенню закону;
Постановити окрему ухвалу для розгляду компетентним органом питання щодо
притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні адміністративного
правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 Кодексу України про
адміністративні правопорушення;
Визнати протиправним та скасувати рішення Самбірської міської ради №2
«Про затвердження регламенту Самбірської міської ради» від 12 листопада
2015 року;
Визнати протиправним та скасувати рішення Самбірської міської ради №3
«Про обрання секретаря Самбірської міської ради» від 12 листопада 2015 року;
Визнати протиправним та скасувати рішення Самбірської міської ради №4
«Про затвердження переліку постійних комісій ради» від 12 листопада 2015
року;
Визнати протиправним та скасувати рішення Самбірської міської ради №5
«Про затвердження складу постійних комісій ради» від 12 листопада 2015 року;
Визнати протиправним та скасувати рішення Самбірської міської ради №6
«Про затвердження голів постійних комісій» від 12 листопада 2015 року;
Стягнути з Самбірської міської ради Львівської області в його користь сплачений ним судовий збір в сумі в сумі 3307 грн. 20 коп.
В судовому засіданні представник позивача подав до суду заяву про уточнення позовних вимог, зіславшись на обставини, викладені у заяві, та зазначив, що відповідачем також був порушений встановлений порядок оприлюднення прийнятих на пленарному засіданні першої сесії сьомого демократичного скликання Самбірської міської ради, що відбулася 12.11.2015 року, оскаржуваних рішень, що є ще однією підставою для їх скасування.
В судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви та уточненої позовної заяви підтримав, зіслався на обставини, викладені в них, просить задовольнити адміністративний позов.
Третя особа на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_3 пояснив, що працював завідувачем секретаріату ради, і йому достовірно відомо, що проекти оспорюваних рішень не були опубліковані за 20 днів на офіційному сайті Самбірської міської ради, чим порушено його право на доступ до публічної інформації.
Третя особа на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_4, який працює завідуючим юридичного відділу Самбірської міської ради і є депутатом Самбірської міської ради сьомого демократичного скликання, пояснив, що проекти оскаржуваних рішень не були опубліковані на офіційному сайті Самбірської міської ради, а також самі рішення, прийняті I сесією VII демократичного скликання не були опубліковані у офіційному виданні Самбірської міської ради газеті «Новини Самбора». Порядок денний сесії був розданий депутатам і знаходився на робочих столах. Він приймав учать у голосуванні за порядок денний та прийняття рішень №2, 3, 4, 5, 6 від 12 листопада 2015 року. Всі рішення, крім рішення про обрання секретарем міської ради №3 від 12 листопада 2016 року, були проголосовані депутатами I сесії VII демократичного кликання одноголосно. Рішення про обрання секретарем міської ради №3 від 12 листопада 2016 року проголосовано більшістю депутатів. Вважає, що його право на доступ до публічної інформації як депутата не опублікуванням проектів рішень Самбірською міською радою порушено, оскільки не доведення до відома цих рішень вплинули на обрання на посаду секретарем Самбірської міської ради ОСОБА_5.
Третя особа на боці позивача без самостійних вимог ОСОБА_6 дав аналогічні пояснення у судовому засіданні.
Представники відповідача Самбірської міської ради Львівської області позову не визнали та пояснили, що вважають позов необгрунтованим та безпідставним, виходячи з наступного.
Самбірською міською радою VII демократичного скликання, обраною за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Самбірської міської ради, що відбулись 25 жовтня 2015 року (надалі - Самбірська міська рада), на пленарному засіданні першої сесії, що відбулась 12 листопада 2015 року, були прийняті рішення, в тому числі: Рішення №2 «Про затвердження Регламенту Самбірської міської ради», Рішення №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», Рішення №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», Рішення №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», Рішення №6 «Про затвердження голів постійних комісій» .
Вважають, що вимоги позивача щодо заявлених вимог не підлягають задоволенню, оскільки, Самбірська міська рада, приймаючи вищезазначені рішення, діяла згідно процедури, визначеної нормами чинного законодавства, а саме: згідно ч.2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,згідно якого перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до ст. 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до ст.42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.
Отже, перша сесія ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш як за два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради, що унеможливлює оприлюднення вищезазначених рішень не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття міською радою, оскільки 20 днів до дати їх прийняття Самбірська міська рада VII демократичного скликання ще не вступила у свої повноваження.
Таким чином, Позивач у своїх доводах посилається на Закон України «Про доступ до публічної інформації» та не згадує про існування вищезазначених норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які виступають спеціальними по відношенню до процедури проведення першої сесії міської ради поряд із загальними нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації», які встановлюють загальний порядок оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування. А, отже, за загальним правилом, при розбіжності між загальними і спеціальними нормами перевага надається спеціальним, в даному випадку - нормам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо процедури проведення першої сесії міської ради.
- згідно ч.1 ст.88 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія не пізніш як на п'ятий робочий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати місцевих виборів шляхом опублікування у відповідних місцевих ЗМІ.
Відповідно до ч.3 ст.89 Закону України «Про місцеві вибори», у п'ятиденний строк з дня отримання документів, зазначених у частині першій цієї статті, територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови, старости.
Отже, виходячи з вищезазначених норм, повноваження щодо скликання і проведення першої сесії ради лежать на територіальній виборчій комісії, а відповідно законом не передбачено обов'язок територіальної виборчої комісії оприлюднювати проекти рішень першої сесії ради не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду.
Згідно ч. 15 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Отже, на час проведення першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання (12.11.2015р.) діяв регламент Самбірської міської ради, затверджений рішенням Самбірської міської ради від 23 листопада 2010 року № 2. Порядок денний визначений ст. 9 Регламенту Самбірської міської ради: «Засідання міської ради з моменту головування на ньому міського голови проводиться за таким порядком денним: затвердження Регламенту міської ради; обрання секретаря міської ради; затвердження переліку постійних комісій ради; затвердження складу постійних комісій ради; затвердження голів постійних комісій ради; різне.
Під час голосування за такий порядок денний першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання, його було підтримано одноголосне усіма депутатами та міським головою.
Жодних зауважень, про зміст порядку денного першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання, від депутатів не було.
Таким чином, Самбірська міська рада не порушила ні процедуру оприлюднення, ні порядок денний першої сесії, а тому, рішення, які пройшли законну процедуру їх прийняття та є законними за своїм змістом не можуть бути визнані протиправними та бути скасованими.
Така правова позиція підтверджується судовою практикою, зокрема, постановою Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області у справі № 184/999/15-а від 27.05.2015р. за адміністративним позовом ОСОБИ 1 до міського голови м. Орджонікідзе Дніпропетровської обл. про визнання протиправними дії суб'єктів місцевого самоврядування Орджонікідзевської міської ради Дніпропетровської області та зобов'язання вчинити певні дії. У даній постанові суд прийшов до висновку, що порушення розпорядником інформації лише вимог ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не передбачає підстав для скасування рішень органу місцевого самоврядування. Аналогічний висновок знаходиться у постанові Вищого адміністративного суду України у справі № К/800/5785/15 від 18 лютого 2016 р., де колегія суддів зазначає, що з підстав порушення законодавства щодо оприлюднення проектів та самих нормативно-правових актів нормативно-правовий акт може бути скасований лише якщо таке порушення призвело до прийняття незаконного акта. В іншому випадку, якщо порушення строків опублікування проектів та самих нормативно-правових актів не призвело до їх незаконного змісту, належним способом захисту є визнання неправомірними дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Однак, в даному випадку безпідставною є і сама вимога Позивача щодо визнання протиправною бездіяльності Самбірської міської ради внаслідок порушення процедури оприлюднення проектів рішень, оскільки повністю законодавче була дотримана процедура щодо порядку проведення і організації першої сесії міської ради, вимоги закону щодо проведення якої виключають можливість дотримання строку оприлюднення проектів рішень до дати їх розгляду саме на першій сесії ради.
Прийняті на першій сесії сьомого демократичного Самбірської міської ради,яка відбулася 12.11 2015 р..рішення оприлюднені на офіційному веб-сайті Самбірсьої міської ради 16 листопада 2015 р.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та
законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для
прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам
дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими
несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на
досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що Самбірською міською радою VII демократичного скликання, обраною за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Самбірської міської ради, що відбулись 25 жовтня 2015 року, на пленарному засіданні першої сесії, що відбулась 12 листопада 2015 року, були прийняті рішення, в тому числі: Рішення №2 «Про затвердження Регламенту Самбірської міської ради», Рішення №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», Рішення №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», Рішення №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», Рішення №6 «Про затвердження голів постійних комісій».
Згідно ч.2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до ст. 45 цього Закону.
Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до ст.42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.
Згідно ч. 15 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Отже, на час проведення першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання 12.11.2015р. діяв регламент Самбірської міської ради, затверджений рішенням Самбірської міської ради від 23 листопада 2010 року № 2.
Порядок денний визначений ст. 9 Регламенту Самбірської міської ради: «Засідання міської ради з моменту головування на ньому міського голови проводиться за таким порядком денним: затвердження Регламенту міської ради; обрання секретаря міської ради; затвердження переліку постійних комісій ради; затвердження складу постійних комісій ради; затвердження голів постійних комісій ради; різне.
Крім того, у відповідності до п.13 ст. 45 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні" не пізніше як на другій сесії затверджується регламент роботи відповідної ради,а також положення про постійні комісії.
Згідно ст.59 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради при встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський голова і враховується його голос.
Під час голосування за порядок денний першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання, яке відбулося 12.11.2015 року, його було підтримано одноголосне усіма депутатами та міським головою, що стверджується копією протоколу №1 1 сесії сьомого демократичного скликання Самбірської міської ради.
У відповідності до ст.42 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень сільського, селищного, міського голови належить внесення на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду секретаря ради.
Згідно із ст.50 вищезгаданого Закону секретар сільської, селищної, міської ради обирається радою із числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
Рішенням Самбірської міської ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 12 листопада 2015 року №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської ради», затверджено регламент Самбірської міської ради. Рішення Самбірської міської ради від 23 листопада 2010 року №2 «Про затвердження регламенту» вважається таким, що втратило чинність.
Згідно рішення Самбірської міської ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 12 листопада 2015 року №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», вбачається, що затверджено протокол лічильної комісії про результати таємного голосування виборів секретаря Самбірської міської ради. За результатами таємного голосування обрано секретарем Самбірської міської ради ОСОБА_5.
Із рішення Самбірської міської ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 12 листопада 2015 року №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», відомо, що утворено постійні комісії ради та затверджено їх перелік.
Згідно рішення Самбірської міської ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 12 листопада 2015 року №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», вбачається, що затверджено склад постійних комісій ради.
Із рішення Самбірської міської ради Львівської області І сесії VII демократичного скликання від 12 листопада 2015 року №6 «Про затвердження голів постійних комісій», відомо, що затверджено голів постійних комісій ради.
Закон України " Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року визначає порядок здійснення та забезпечення кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні субкта владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" право на доступ до публічної інформації гарантується обовязком розпорядників інформаціїї надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Згідно частини 1 ст.5 вищезгаданого Закону доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі інтернет, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних,на відкритих стендах, будь-яким іншим способом, надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України " Про доступ до публічної інформаціїї" органи місцевого самоврядування є розпорядниками інформації в світлі цього Закону.
Частиною 3 ст.15 цього Закону визначено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Відповідно до ч.11 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обовязковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України " Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, визначеному цим Законом, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом,коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідачем не наведено та не надано суду доказів про те,що при включенні до порядку денного пленарного засідання першої сесії Самбірської міської ради VII демократичного скликання 12.11.2015 року та прийнятті спірних рішень вказані вимоги було дотримано, чим порушив право позивача, як члена територіальної громади міста Самбора на доступ до публічної інформації та реалізацію належного йому права на ознайомлення з проектами рішень в контексті Закону "Про доступ до публічної інформації".
Враховуючи наведене, суд вважає що вимоги позивача щодо визнання протиправною бездіяльність Самбірської міської ради в частині незабезпечення оприлюднення проектів рішень Самбірської міської ради від 12 листопада 2015 року №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської ради», №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», №6 «Про затвердження голів постійних комісій» підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання щодо обгрунтованості решти позовних вимог, суд приходить до висновку про те, що вони не підлягають задоволенню, оскільки порушення розпорядником інформації лише вимог ст.15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" не може бути підставою для скасування рішень органу місцевого самоврядування, оскільки вищезгадані рішення прийняті на підставі та в межах повноважень, що визначається ст.19 Конституції України, в порядку визначеному Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та згідно з регламентом Самбірської міської ради, а інших належних доказів, які б свідчили про те, що прийняті рішення є протиправними або порушують будь-яким чином законні інтереси позивача, або позивач будь-яким чином міг вплинути на їх прийняття, судом не здобуто.
Аналогічна правова позиція висвітлена у постанові Вищого адміністративного суду України у справі № К/800/5785/15 від 18 лютого 2016 року, де колегія суддів зазначає, що з підстав порушення законодавства щодо оприлюднення проектів та самих нормативно-правових актів нормативно-правовий акт може бути скасований лише якщо таке порушення призвело до прийняття незаконного акта. В іншому випадку, якщо порушення строків опублікування проектів та самих нормативно-правових актів не призвело до їх незаконного змісту, належним способом захисту є визнання неправомірними дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Встановлені вище обставини справи не свідчать про те, що неопублікування проектів рішень та неопублікування рішень у друкованому органі Самбірської міської ради газеті «Новини Самбора» призводять до незаконності цих актів.
Оспорювані рішення Самбірської міської ради були оприлюднені на офіційному веб -сайті Самбірської міської ради 16 листопада 2015 року. Крім того, копії даних рішень були видані позивачу за його запитом, що стверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, що не суперечить Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Що стосується вимог позивача щодо постановлення окремої ухвали та про ухвали про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності, суд вважає їх необгрунтованими, оскільки як в позовній заяві, так і в судовому засіданні не наведено підстав для їх задоволення, оскільки виключний перелік таких встановлено ст.166 КАС України.
Керуючись ст. ст. 6-12, 69-71, 160, 163, 167 КАС України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Самбірської міської ради Львівської області в частині незабезпечення оприлюднення проектів рішень Самбірської міської ради від 12 листопада 2015 року №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської ради», №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради», №4 «Про затвердження переліку постійних комісій ради», №5 «Про затвердження складу постійних комісій ради», №6 «Про затвердження голів постійних комісій».
В задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Самбірської міської ради №2 «Про затвердження регламенту Самбірської міської ради» від 12 листопада 2015 року; про визнання протиправним та скасування рішення Самбірської міської ради №3 «Про обрання секретаря Самбірської міської ради» від 12 листопада 2015 року; про визнання протиправним та скасування рішення Самбірської міської ради №4
«Про затвердження переліку постійних комісій ради» від 12 листопада 2015
року; про визнання протиправним та скасування рішення Самбірської міської ради №5
«Про затвердження складу постійних комісій ради» від 12 листопада 2015 року; про визнання протиправним та скасування рішення Самбірської міської ради №6
«Про затвердження голів постійних комісій» від 12 листопада 2015 року, - відмовити.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду через Самбірський міськрайонний суд Львівської області на протязі десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя