Яготинський районний суд Київської області
Справа 382/629/16-а
Провадження 2-а/382/18/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 червня 2016 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л. І.
при секретарі Чемерис С. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_1 до Яготинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, м. Яготин, вул. Шевченка, 235 про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов"язання здійснити перерахунок призначеної пенсії,
Встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом до Яготинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов"язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, в котрому після вточнення позовних вимог зазначено, що з 27 вересня 2012 року вона перебуває на обліку в Яготинському обєднані управління Пенсійного фонду України Київської області та отримує пенсію по інвалідності, згідно Закону України «Про державну службу». Розмір її пенсії був розрахований на підставі довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», за 2007-2011 роки. 14 березня 2016 року вона звернулася до Яготинського обєднаного управління Пенсійного фонду України Київської області з заявою про перерахунок пенсії у звязку з тим, що у заробіток для обчислення пенсії не були включені суми нарахованої їй матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та сум індексації, лікарняних, винагороду за вислугу років, які входять в склад заробітної плати державного службовця та на які нараховується збір на обовязкове пенсійне державне страхування, а тому мають бути включені до заробітної плати, з якої розраховується пенсія державного службовця. Проте, 28 березня 2016 року відповідачем була надана відповідь за №1337/03-05, в якій їй було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, з посиланням на виключення п. 4 Постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року згідно якого проводився перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям. 25 квітня 2016 року вона повторно звернулася до відповідача з довідкою про складові заробітної плати за №283/к від 25 квітня 2016 року та новою заявою про перерахунок пенсії, оскільки при обчисленні пенсії не була включена сума нарахованої матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення та сума індексації, лікарняні, винагорода за вислугу років, які входять в склад заробітної плати
державного службовця та на які нараховувався збір на обовязкове пенсійне державне страхування, а тому мають бути включені до заробітної плати, з якої розраховується пенсія державного службовця. При звернені до відповідача з заявою про перерахунок пенсії була надана довідка про складові заробітної плати за 24 місяці (2007-2011 року), в яку включені інші виплати (індексація та матеріальна допомога, лікарняні) . Проте, 29 квітня 2016 року відповідачем була надана відповідь за №7/я-1, в якій їй було повторно відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, знову ж таки з посиланням на п. 4 Постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року згідно якого проводився перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям. Проте з заявою про перерахунок пенсії в звязку з підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України(для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління)після набрання чинностіЗаконом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу"заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинностіЗаконом України "Про державну службу" вона взагалі не зверталась. Згідно вимог ст. 33 Закону України «Про державну службу» оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов'язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. За змістом статті 37 Закону № 3723-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 Закону, перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Таким чином, з наведених положень вбачається, що призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 ВР "Про оплату праці" (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, суми індексації входять до системи оплати праці державного службовця. Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Враховуючи вищевикладене, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомоги на оздоровлення, суми індексації, лікарняні, винагорода за вислугу років - входить до системи оплати праці державного службовця. Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-XII) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу). Аналогічні положення містяться й в п.2.2.2, п.2.2.7 та п.2.3.3 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004р. за №114/8713, де вказано, що у склад фонду додаткової заробітної плати входять премії та винагороди в тому числі за вислугу років, які мають систематичний характер, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників та матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників. Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Верховний Суд України під час розгляду аналогічної справи прийшов до наступних правових висновків: «Усуваючи неоднакове застосування норм матеріального права касаційним судом, Верховний суд України вважає неправильним висновок цього суду в оскаржуваних ухвалах про те, що оскільки матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, не включається до складу заробітної плати державного службовця, то вона не враховується при обчисленні розміру його пенсії. Матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця. За змістом наведених норм (ст.66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування») отриманні застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховується в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Таким чином, висновок касаційного суду про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів «Про державну службу» № 3723-ХІІ та «Про оплату праці» №108/95-ВР. Які щодо спірних відносин є загальними. Утой же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходу) для обчислення пенсії за наведених обставин стаття 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1058-IV та стаття 66 Закону «Пропенсійне забезпечення» №1788Х11» (постанова від 20.02.2012 року справа № 21-430а11). Відповідно до ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України. На підставі викладених правових висновків Верховного суду України на даний час сформувалась судова практика Вищого адміністративного суду України з розгляду аналогічних спорів та зроблені наступні висновки: 1) «Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця, крім того, суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. За наведеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обґрунтованість по суті позовних вимог про визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області протиправними та зобов'язання його здійснити позивачці перерахунок пенсії зі складових заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги у розмірі 242,71грн.»( постанова від 06.02.2014). 2) Винагорода за вислугу років, встановлена посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання, є частиною заробітної плати зазначених посадових осіб, виплачується за рахунок та у межах фонду оплати праці, передбаченого органам державної податкової служби в Державному бюджеті України, враховується при обчисленні середнього заробітку, що зберігається за посадовою особою відповідно до законодавства, на неї нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому повинна враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця у розмірах, що виплачуються на день звільнення посадової особи з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, у даному випадку пенсію державного службовця. Також задовольняючи позов в частині зобовязання відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії з урахуванням матеріальної допомоги та індексації, суди першої та апеляційної інстанції обґрунтовано виходили з наступного. За змістом статті 37 Закону України №3723-ХІІ пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Частиною 1 статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Аналіз наведених норм чинного законодавства дає підстави ля висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація входили до системи оплати праці державного службовця» (постанова від 20.11.2013 року). Висновок відповідача про те, що матеріальна допомога та індексація, винагорода за вислугу років, які не включаються до складу заробітної плати державного службовця, не враховуються при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-XII та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону № 1058-IV та стаття 66 Закону № 1788. Отже, вважає, що дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії є неправомірними, оскільки при нарахуванні та виплаті позивачу матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, винагороди за вислугу років, сум індексації, страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування були сплачені, а отже, наведені складові заробітної плати повинні враховуватися при обчисленні (перерахунку) пенсії. Частиною 2 статті 46 Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що «нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Просила визнати неправомірними дії Яготинського обєднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо відмови їй у проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 27 вересня 2012 року на підставі довідки, виданої Переяслав Хмельницькою обєднаною державної податковою інспекцією Головного управління державної фіскальної служби у Київській області, в частині додаткового включення до заробітку для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації, лікарняні, винагороди за вислугу років протиправними та зобов'язати Яготинське обєднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснити їй перерахунок призначеної пенсії державного службовця на підставі довідки, виданої Переяслав Хмельницькою обєднаною державної податковою інспекцією Головного управління державної фіскальної служби у Київській області за №283/к від 25 квітня 2016 року про складові заробітної плати за період з 01.01.2007 року по 31.12.2011 року, з врахуванням того, що пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% від суми їх заробітної плати з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації, лікарняних, винагород за вислугу років, з дня звернення з заявою до ПФ , тобто з 25 квітня 2016 року.
В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача проти позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що визначення заробітної плати для обчислення пенсії державним службовцям здійснюється в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Довідка № 283-к від 25.04.2016 року, надана позивачкою, не містить відомостей, які саме складові заробітної плати входять до графи "інші виплати". Відповідно до "Інструкції" в заробітну плату не входить матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. Також відповідно до "Інструкції" не передбачено в складових фонду оплати праці-доплати за виконання роботи на вище оплачуваній посаді. Також матеріальна допомога, виплати за заміщення, індексація не передбачені Постановою Кабінету Міністрів України № 865, тому не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюють пенсію державному службовцю. Пункт 4 вказаної постанови, згідно якого визначався порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії, призначеної відповідно до ЗУ "Про державну службу" виключено. Також, виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
З копії паспорта (а.с.7) вбачається, що ОСОБА_2 народилася 12 серпня 1969 року в м. Золоте Луганської області та зареєстрована за адресою: м. Яготин, вул. Футбольна-18.
З заяв, адресованих начальнику Яготинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 25.04.2016 року та від 14 березня 2016 року (а.с.10,14) вбачається, що ОСОБА_1 просила здійснити перерахунок пенсії, включивши в заробіток інші виплати за 2007-2011 роки, згідно довідки про складові заробітної плати, згідно ЗУ "Про державну службу", а також виплати, на які нараховувалися страхові внески ( матеріальна допомога, індексація).
З повідомлення Яготинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 29.04.2016 року та 28.03.2016 року (а.с.9,11) вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії з тих підстав, що з 1 червня 2015 року призначення та перерахунок пенсій за нормами ЗУ "Про державну службу" не здійснюється. Постановою Кабміну України № 1013 від 9 грудня 2015 року " Про упорядкування структури заробітної плати, проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" (набрала чинності з 01.02.2015) внесено зміни до Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 р. "Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії", зокрема, пункт 4 виключено. Таким чином, права на перерахунок пенсії ОСОБА_1 немає.
З довідки до акта огляду МСЕК та пенсійного посвідчення (а.с.12-13) вбачається, що з 1 листопада 2014 року ОСОБА_1 встановлена друга група інвалідності загального захворювання, на строк до 1 листопада 2016 року. Черговий переогляд 6 жовтня 2016 року.
З довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої 10 лютого 2015 року на підставі особивих рахунків за 2007-2011 роки (а.с.15) вбачається, що заробітна плата ОСОБА_1 , яка враховується при обчисленні пенсії, складає 215486 гривень 90 копійок.
З довідки про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ "Про державну службу" (а.с.16-17) вбачається, що на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року-єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування. Сума заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальноообов"язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011р.-єдиний внесок на загальнообов"язкове держвне соціальне страхування, становить 143 472, 21 грн. Святкові премії в сталому режиті-200 гривень, інші виплати- 67 440, 65 грн. для проведення коригуванння вищезазначених виплат розміри посадового окладу та надбавки за ранг, визначені на дати підвищень заробітної плати працюючим державним службовцям, становили: з вересня 2010 року посадовий аклад 1 340 грн., ранг 120 грн., з березня 2012 року посадовий оклад 1253 грн., ранг-120 грн., з грудня 2015 року посадовий оклад -1575 грн., ранг-130 грн.
З пенсійної справи вбачається, що для вирішення питання про перерахунок пенсії ОСОБА_1 був наданий оригінал довідки про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ "Про державну службу", за період з 01.01.2007 року по 31.12.2011 року.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка з 27 вересня 2012 року перебуває на обліку в Яготинському обєднаному управління Пенсійного фонду України Київської області і одержує пенсію по інвалідності, згідно Закону України «Про державну службу».При розрахунку пенсії відповідачем не враховувалися суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, лікарняні, винагорода за вислугу років, які виплачувались позивачці в розрахунковий період і з яких сплачувались страхові внески. У довідці про складові заробітної плати від 25 квітня 2016 року № 283-к зазначено, що позивачці в розрахунковий період виплачена індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення, лікарняні виплати, на які були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. 14 березня 2016 року та повторно 25 квітня 2016 року позивачка звернулася до Яготинського обєднаного управління Пенсійного фонду України Київської області із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки про складові заробітної плати. За результатами розгляду зазначених заяв, відповідачем листом від 28.03.2016 року № 1337/03-05 та від 29.04.2016 року № 7/я-1 відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на те, що пункт 4 постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року, згідно якого проводився перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям виключено. За правилами ст. 37 Закону України "Про державну службу"пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.Частиною 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.Частиною 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця. Крім того, ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч. 1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)). Згідно зі ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до виплат (доходів), щовраховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Таким чином, суд дійшов висновку, що суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на соціально-побутові питання, які зазначені в довідці, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.Вказані висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду України, висловленій в постанові від 20.02.2012р. (№ 21-430а11) та в постанові від 28.05.2013р. (№ 21-97а13), а тому позов грунтується на законі та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 9,11,17,18,71,86,99,160 КАС України, ст.ст. 33, 37, Закону України "Про державну службу", ст.ст. 1, 2 ЗУ "Про оплату праці" , ст.66 ЗУ "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 ЗУ "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Яготинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, м. Яготин, вул. Шевченка, 235 про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов"язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, задовольнити.
Визнати неправомірними дії Яготинського обєднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 27 вересня 2012 року на підставі довідки, виданої Переяслав Хмельницькою обєднаною державної податковою інспекцією Головного управління державної фіскальної служби у Київській області, в частині додаткового включення до заробітку для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації, лікарняні, винагороди за вислугу років.
Зобов'язати Яготинське обєднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснити перерахунок призначеної пенсії державного службовця ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої Переяслав Хмельницькою обєднаною державної податковою інспекцією Головного управління державної фіскальної служби у Київській області за № 283/к від 25 квітня 2016 року про складові заробітної плати за період з 01.01.2007 року по 31.12.2011 року, з врахуванням того, що пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% від суми їх заробітної плати з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації, лікарняних, винагород за вислугу років, з дня звернення з заявою до ПФ, тобто з 25 квітня 2016 року.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Яготинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її проголошення. У випадку проголошення вступної та резолютивної частини постанови апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Литвин Л.І.