УХВАЛА
15 червня 2016 р.Справа № 876/3658/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду - Мікула О.І., перевіривши клопотання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, зобов'язання до вчинення дій, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року позов задоволено частково.
Не погодившись із цією постановою, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 травня 2016 року вказана апеляційна скарга залишена без руху у зв'язку з несплатою судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду.
Апелянт на усунення недоліків подав клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Оглянувши матеріали справи та проаналізувавши доводи клопотання про відстрочення сплати судового збору, вважаю, що таке не підлягає до задоволення.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення передбачені ч. 1 ст. 88 КАС України..
З приписів ч.1 ст.88 КАС України та ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що сторона, в якої відсутні кошти, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідні документи, які свідчили б про неможливість сплати судового збору.
Як на підставу для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги суб'єкт владних повноважень покликається на відсутність відкритих асигнувань для судового збору.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення чи відстрочення апелянта від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору. Зазначена позиція також відповідає висновкам Європейського суду з прав людини у рішенні по справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01).
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Виходячи з наведеного, вважаю, що подане апелянтом клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги єдо задоволення не підлягає.
Така правова позиція узгоджується з судовою практикою Верховного суду України, що викладена в ухвалі від 25 вересня 2015 року у справі №21-5401а15, а в силу вимог ст.244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Керуючись ст. ст. 87, 88, 98, 158, 160, 165 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, зобов'язання до вчинення дій, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,
Надати Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2016 року, терміном 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя О.І. Мікула